מחשבון הלוואה

רובנו לוקחים הלוואות מידי פעם ולעיתים אף מספר הלוואות במקביל. כיצד נוכל לחשב את הכדאיות וההחזר של כל הלוואה? איך נדע כמה עלינו להחזיר בכל חודש? איזה נתח זה מהמשכורת כולה? ומה החלק של הריבית בסכום הכולל אותו אנו משלמים? כדי להקל עלינו וכדי שלא נלך לאיבוד בים השאלות האלה, רצוי שנדע כי מחשבון הלוואה יכול לעזור לנו. 

אנחנו חייבם בעידן שרבים מגדירים אותו כחומרי, שרבים רואים אותו כמרדף אחרי עוד ועוד מכשירים טכנולוגיים מפותחים. קנינו את הפלאפון החדש ביותר שיצא וכעבור חודשיים (במקרה הטוב, כי במקרה הרע זה פחות מחודש) הוא נחשב כבר ישן ואנחנו רוצים לקנות את החדש ביותר. איך אפשר לעמוד בכל התשלומים האלה? אנחנו עובדים ועובדים כדי לרכוש את כל מבוקשינו, אך לרוב אנחנו זקוקים לעזרה, ואז אנחנו פונים לקחת הלוואה. הלוואת כספים יכולה להיות מורכבת ביותר, ועבור אנשים שאינם מבינים מספיק בכלכלה זו יכולה להיות משימה מאוד קשה. הפתרון הוא מחשבון הלוואה שיוכל בנוסף לסייע לנו להחליט על סוג ההלוואה. ניתן למצוא מחשבון הלוואות בכל סניף בנק, כל פקיד יכול לספר לנו עליו, וכמובן שנוכל להשתמש בו באתרי אינטרנט הקשורים לכך.

כיצד עובד מחשבון הלוואה?

מחשבון הלוואה זהו מחשבון כמו הרגיל אותו אנחנו מכירים רק שכמובן הנתונים אותם אנחנו צריכים להכניס שונים. יש מספר חלונות להכנסת הנתונים במחשבון ההלוואה והם כוללים מספר סעיפים. בשלב הראשון יהיה עלינו להכניס את סכום ההלוואה, מאוחר יותר את ההחזר החודשי עליו חתמנו בזמנו עם הבנק, ולבסוף את תקופת הזמן שבה התחייבנו להחזיר את הכסף.

מעבר לנתונים אלה יש להכניס את נתון שיעור הריבית השנתית ואת המסלול בו נמצאת ההלוואה שלנו, כלומר האם היא צמודה לריבית הפריים, למדד וכדומה.

למה יכול לשמש מחשבון ההלוואה?

הרעיון המרכזי הוא כי מחשבון הלוואה יכול לספק ללקוחות הבנקים עוד עזרה לנהל את ההלוואות להן הם התחייבו, בצורה כזו אנחנו יכולים לדעת כמה עוד נשאר לנו לשלם והאם כדאי,לדוגמא, לפנות לבנק ולבקש לקצר את מועד החזרת ההלוואה. תפקידו השני של מחשבון ההלוואה הוא דווקא לפני ההתחייבות בפני הבנק. במקרים בהם אנחנו שוקלים לבצע רכישה גדולה ומתחילים לחשוב על האופציה של הלוואה או מימון בנקאי, מחשבון ההלוואה יכול לעזור לנו למקד את הצרכים שלנו לפני שנלך לייעוץ בנקאי אצל פקיד.

מחשבונים ספציפיים לפי רכישה

באתרי האינטרנט של רוב הבנקים נוכל למצוא מחשבוני הלוואה ספציפיים לכל סוג הלווואה, לפי יעודה. דוגמא לכך ניתן לראות בכך שקיימים מחשבונים רבים העוסקים (ומוגדרים כך) בהלוואת רכב. במחשבון כזה הנתונים אותם נצטרך להכניס יהיו קשורים לרכב המעניין אותנו. בבואנו להשתמש במחשבוני הלוואות חשוב ביותר לזכור כי המחשבון מדייק רק עד רמה מסויימת ולא נותן לנו את כל המידע אותו יוכל לתת לנו פקיד הבנק. לדוגמא, במידה ואנחנו מאחרים בהחזרת התשלומים לבנק מובן כי עלינו לשלם על כך ריבית, וזה נתון שאין אופציה להכניס אותו למחשבון ההלוואה. עוד נתון שממנו מתעלם המחשבון הוא כמובן העמלות אותן נשלם לבנקים השונים עבור כל פעולה שהתבצעה. 

 

לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה
*גיל
*כרטיס אשראי
*בעל חשבון בנק
*הגבלים ואכ"מ
*עובד