הלוואות לעסקים

עסקים קטנים כגדולים משתמשים בהלוואות לצרכים רבים, החל מתוספת של מכונות לרצפת הייצור, דרך האפשרות להגדיל את מצבת כח האדם או רכישת נדל"ן יעודי. לעיתים ניתנות הלוואות לעסקים כפתרון למצוקות בתזרים המזומנים והחזר חובות לטווח קצר.

ניהול חכם של עסקים כרוך בין היתר בתכנון וניצול אפיקי ההלוואה השונים כחלק אינהרנטי מהניהול השוטף של תזרים המזומנים של העסק. הידע הנצבר של מנהל הכספים בכל הקשור למקורות ההלוואות לעסקים ומה הם יכולים לספק, בכל זמן נתון, מאפשר תכנון ארוך טווח שתומך בצמיחת החברה .מאידך מאפשר גמישות רבה ויכולת קבלת החלטות מהירה כאשר ישנה בעיה בלתי צפויה הדורשת פתרון מיידי.

בשונה מאנשים פרטיים או עצמאים קטנים נטילת הלוואות לעסקים כרוכה בבחינת שיקולי המס השונים שהם חלק בלתי נפרד מכל הלוואה לעסקים.

כאשר בעל העסק מגיע לצומת החלטות על נטילת הלוואה, הוא חייב לבחון את כל החלופות העומדות לרשותו ואיזה מבינהם יוכל לספק את ההלוואה הטובה ביותר.

ישנם מספר פרמטרים שעל פיהם נבחנות ההלוואות להלן העיקריים:

  • גובה הריבית האם משתנה מהו הקריטריון אשר משפיע על גובה הריבית: מדד? סוג מסויים של מטבע זר? הדבר חשוב במיוחד לעסקים שעיקר עיסוקם בייצוא.
  • אורכה של פריסת התשלומים והאם ניתן לשנות אותה תוך כדי תקופת ההלוואה
  • השיעבוד הנדרש לצורך קבלת ההלוואה: לבעלי עסקים ישנן דרכים רבות לשעבוד כנגד קבלת הלוואות. ממכונות ורכבים דרך נדל"ן ועד לשעבוד של מניות החברה.

 

להלן המקורות העיקריים לצרכי קבלת הלוואות לעסקים

 

הלוואות בעלים: מכיוון שבעל העסק כאיש פרטי הוא יישות משפטית נפרדת מהעסק שברשותו, יש ותו להכניס כסף לחברה באמצעות הלוואה המוגדרת כהלוואת בעלים. בדומה לכל ההלואות לעסקים גם בזאת מוגדרים תנאי ההלוואה.

 

הלוואה מהבנק: אחד ממנועי הצמיחה והרווח של כל אחד מהבנקים הפעילים במשק הן ההלוואות אותם הם מעניקים לעסקים. בכל אחד מהבנקים פעילות יחידות עסקיות ותפקידן לתפור את הפתרון הנכון ביותר בראיית הלקוח .ככל שהעסק גדול והפעילות שלו מורכבת יותר כך סל הפתרונות המוצע ע"י הבנק. משעבוד של מניות החברה בתמורה לקבלת ההלוואה דרך הצמדת הריבית לסל של מטבעות. ועד להלוואות לעסקים הניתנות במטבע זר.

הלוואות לעסקים מבנקי השקעות: בתחום העסקים פועלים גורמים חוץ בנקאיים המספקים הלוואות שונות. בשונה מבנקים מסורתיים הקריטריונים שלהם בעת מתן ההלוואות לעסקים גמישים ותלויים בפריסת ההשקעות שלהם בנקודת זמן ספציפית. בנקי השקעות משמשים גם כברוקרים המסוגלים לספק הלוואות לעסקים תוך אגריגציה של מספר מקורות. בישראל פעילים מספר גופי השקעה מקומיים ובנוסף ישנן נציגויות של בנקי השקעות זרים

הלוואה מגופי השקעה או אנשי עסקים פרטיים: דרך מקובלת היא לקבל הלוואות מאנשי עסקים וגופים פרטיים. כגון חברות השקעה פרטיות. נכון הדבר בעיקר מול שיעבוד מניות של החברה הזקוקה להלוואה. בחלק גדול מהמקרים מדובר בהלוואות בסיכון יחסית גבוה ובהתאם לכך הריבית אותה נושאת ההלוואה.

גופי השקעה מתמחים – קרנות מזנין: ישנן חברות השקעה שעיקר התמחותן מתן הלוואות לעסקים יציבים עם פוטנציאל צמיחה גבוה. במקרה זה ההלוואות הניתנות, ייעודן אך ורק הזרמת כספים לצורך התרחבות העסק.

לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה
*גיל
*כרטיס אשראי
*בעל חשבון בנק
*הגבלים ואכ"מ
*עובד