נסח רישום

נסח רישום הוא מסמך תמציתי שרשם המקרקעין מנפיק לגבי נכס כלשהו. המסמך כולל את תיאור הנכס לדוגמה בית פרטי, דירה או מגרש, וכן כולל פרטים אודות בעל או בעלי הנכס, פירוט הזכויות בנכס, הערות אזהרה שנכתבו לגבי הנכס, פירוט משכנתאות, שעבודים עיקולים ועוד. מסמך הנסח מהווה מעין תעודת הזהות של הנכס ומשמש לזיהוי הנכס. כאשר מעוניינים לקחת משכנתא יש להציג בבנק מסמך זה ולהכין מסמכי שיעבוד כך שהאדם המעוניין לקנות את הנכס מסוג בית או דירה יוכל לקבל משכנתא. לרוב הבנקים יוסיפו הערת אזהרה על הנכס בו יצוין כי יש משכנתא ושעבוד על הנכס על ידם וכי הם הראשונים בתור במידה ובעל הנכס החדש מתקשה לעמוד בהתחייבויותיו ובתשלומי החזר המשכנתא לבנק. כך הבנק יכול להרגיש בטוח ובמקרה הצורך לממש את הנכס ולהחזיר את כספו.

הזמנת הרישום

האגף לרישום והסדר מקרקעין מציע אתר אינטרנט מקיף ובו הפניה לגופים המורשים להפיץ מידע כמו נסח רישום. באמצעות הקישור מגיעים לאתרי הזכיינים או גולשים לאתר שירות התשלומים הממשלתי ולאחר מילוי הבקשה לצפות בטופס הנוסח ניתן לצפות בדף המבוקש לאחר תשלום באמצעות כרטיס אשראי. באמצעות הזכיינים המורשים ניתן לצפות במסמך וניתן להזמין דרכם את הנסח מה שלא מתאפשר דרך אתר שירות התשלומים הממשלתי. כמו כן ניתן להגיע פיסית לאחת מלשכות הרישום והמקרקעין הקרובה למיקום הנכס המדובר ולשלם אגרה תמורת הנפקת מסמך נסח רישום.


חשוב לברר לפני כל פניה מהו מספר גוש וחלקה

כל הפרטים הנמצאים בנסח מתנהלים על סמך מספר גוש ומספר חלקה לכן חשוב להצטייד בנתון זה בכל פנייה ללשכת רישום והסדר מקרקעין. כדי לברר נתון זה ניתן לפנות לרשות המקומית ועל פי הכתובת לקבל את מספר הגוש ומספר החלקה, לחלופין ניתן לפנות למרכז המיפוי הישראלי ולקבל את הנתונים.

להנפיק את המסמך במהלך עסקת נדל"ן

במהלך עסקת נדל"ן חשוב להוציא את המסמך מספר פעמים, בין אם מדובר במוכר ובים אם מדובר בקונה. בשלב הראשון כדאי להוציא נסח רישום בשלבים הראשונים של המשא ומתן על מנת לעיין במסמך ולבדוק מיהו בעל הנכס, האם יש על הנכס משכנתא, האם הנכס משועבד, האם יש עיקולים הרשומים על הנכס ועוד. עוד לפני שחותמים עם הסכם קניה חשוב כי נושאים בעייתיים המופיעים בהערות יצוינו במסמך זיכרון הדברים עליהם חותמים או במסמך המכר. כדאי לבדוק שוב במועד קצר לפני חתימה סופית על קנית הנכס כדי לבדוק שלא צצו בעיות חדשות הקשורות בנכס כמו עיקולים ועוד. עם השלמת הרישום בטאבו לאחר קנית הנכס יש למהר ולעגן את זכויות הקונים ולכן על הקונה יש לוודא באמצעות עורך הדין או באופן עצמאי כי זכויותיו נרשמו כהלכה בטאבו ולהוציא נסח רישום עדכני המעגן את זכויות הקונה ומי שלקח משכנתא חייב להציג זאת גם לבנק.

לקבלת הצעת משכנתא מתאימה
אנחנו נדאג שפרטייך יעברו בצורה חסויה אל נציג מקצועי, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*איזור מגורים
*הסכום המבוקש