מחשבון משכנתא

חלקנו לומדים מתוך הניסיון וחלקנו לא מסתכנים בכך מראש, כל עוד יש ברירה. אולם במציאות היומיומית הרלוונטית, קשה, ולפעמים אף בלתי אפשרי להגשים את חלומותינו או לחיות בתנאים סבירים ללא גיוס הון עצמי כלשהו. לא מדובר במיליוני שקלים ועם זאת, רכישת דירה או רכב, מימון לימודים או כל הוצאה אחרת המצריכה השקעה גדולה וחד פעמית מצריכה אותנו לקחת הלוואה. זו, צריכה להיעשות באופן חכם באמצעות מחשבון משכנתא לדוגמה

ידוע כי השגת מטרה, תהיה זו אשר תהיה, תובטח יותר באמצעות תכנון נכון של הדרך, האמצעים להשגתה ותכנית מדויקת ככל הניתן. לא מעט מוצאים עצמם, שנים לאחר שכבר כילו את ערך הנכס שרכשו בכספי ההלוואה, "תקועים" עם הוצאה חודשית שהתמורה שלה נוצלה עד תום. על מנת להימנע ממצבים אלו, הועמדו לרשות הלווים מגוון כלים לתכנון כלכלי המתפרש כמה חודשים קדימה, ומאפשר ניהול נכון לאורך זמן. ללא הפתעות, ללא מצבים לא צפויים.

מניעת הפתעות לא צפויות

כלי יעיל במיוחד לחישוב ותכנון הוצאות כלכליות עתידיות הינו מחשבון משכנתא, המאפשר שקלול נתונים רבים כגון ההון העצמי הקיים, תקופת לקיחת ההלוואה, ריבית על המשכנתא, גובה ההכנסות וצפייה של ירידה בגובה ההכנסות, ועוד. על ידי שקלול נתונים מרובים מאפשר מחשבון משכנתא  צפי של הריבית בעוד שנים מספר, זאת, בהסתמך על צפי של המדד, פעולה שהיא כמעט בלתי אפשרית עבור מי שאינו עוסק בתחום ואינו מתמצא. למעשה, היעדר ידיעה זו היא מקור הסיכון הגדול ביותר עבור נוטלי המשכנתאות, מאחר והיא עלולה להתגלות כהוצאה כבדה מאד לאחר מספר שנים.

 

מגוון אפשרויות תכנון 

הזנת נתונים לתוך מחשבון משכנתא  מאפשרת חישוב של החזר חודשי ממוצע למשך כמה שנים הבאות. מאחר והנתונים אינם ודאיים שכן הם כוללים בתוכם שינויים במדד, בריבית, בגובה ההכנסות, גובה ההוצאות, ועוד נתונים – רצוי להזין מספר אפשרויות של נתונים לתוך מחשבון משכנתא בכלילת שינויים העתידים לקרות או סטייה אפשרית מגובהן של ההוצאות או הכנסות דהיום. טרם לקיחת הלוואה או משכנתא, מאפשר מחשבון משכנתא  בדיקה של מספר מסלולים כמו למשל, מסלול בהחזר קצר, בו הריביות קטנות יותר, או מסלול ארוך יותר, כמובן בשקלול ריביות גבוהות יותר.

מחשבון המשכנתא יפיק את נתוני גובה ההחזר החודשי ויאפשר ללווים תמונה בהירה יותר של הוצאות חודשיות לטווח הארוך, תוך הקטנת הסיכוי להפתעות בלתי צפויות. על ידי כך ניתן לבנות מסלול  לקיחת משכנתא נבחר, בהתאם לצרכי הלווה. יש לשים לב להבדלים השונים בין סוגי המחשבונים, שכן חלקם, הרלוונטיים לבנק על ידיו הינם מוצעים כשירות, מאפשרים שקלול של מבצעים מסוימים אשר לא יימצאו בבנקים אחרים, מסלולים או הטבות ייחודיים. 

החלטה שקולה ומקצועית 

לאחר שנאספו נתונים ממספר סוגים של מחשבון משכנתא ניתן יהיה לבחור את המסלול המועדף. יש לשים לב כי כחלק מן ההלוואה, יש לבטח את המשכנתא על מנת למנוע אפשרות של היעדר יכולת להשיב את ההלוואה (מפאת אבדן כושר עבודה, מחלה, או כיו"ב). אף על פי שרבים נוטים לבטל סעיף זה או לא לייחס לו חשיבות, הסיכון קיים ושקלול ההחזר הסופי בתוספת התשלום על הביטוח הינו בעל משמעות מכריעה.

ניתן להיעזר ביועצי משכנתא מנוסים על מנת לקבל הערכה מקצועית נוספת ולמניעת חישובים לא מדויקים

לקבלת הצעת משכנתא מתאימה
אנחנו נדאג שפרטייך יעברו בצורה חסויה אל נציג מקצועי, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*איזור מגורים
*הסכום המבוקש