משכנתא לזוגות צעירים

על מנת להקל על הזוגות הצעירים בשנותיהם הראשונות, בהתמודדות מול מגוון רחב של הוצאות הכרחיות לקיום אורח חיים מנוהל, מוצעת משכנתא לזוגות צעירים מטעם גופים שונים ובעיקר מטעם הבנקים. אלו, המודעים לתנאי המחייה הישראליים היומיומיים ורואים את הצורך של זוגות אלו בסיוע כלכלי, שעם הזמן יהפכו ללקוחות עתידיים, מתווים עבור הצעירים תנאי מימון אטרקטיביים ומקלים לסיוע בהוצאות השונות.

נטילת משכנתא הינה אחת ההוצאות הגדולות ביותר במהלך חייהם של רבים ולעיתים אף הגדולה ביותר. בישראל בימים אלו, הרב המוחלט של הזוגות הצעירים אינו יכול לרכוש דירה מאחר והוא חסר את הסכומים הנדרשים לכך. שוק בדיור בישראל הינו יקר והביקוש תמיד גבוה, לכן סיוע של משכנתא לזוגות צעירים הינה בגדר צעד נדרש. המסלולים השונים המוצעים על ידי הבנקים הינם דומים ברובם האחד לשני, אולם ישנו הבדל רב בין מסלול למשנהו.

מגוון המסלולים הקיים מורכב מהצעות שונות בגורמים המרכיבים את המשכנתא, כאשר הזוגות יכולים להרכיב לעצמם את המסלול המשתלם ביותר. יחד עם זאת, מחירי השירות הגבוהים עדיין אינם מאפשרים לזוגות לרכוש נכס גם לאחר נטילת הלוואה, שכן גובה ההלוואות מוצע כנגד הון עצמי שמרבית הזוגות חסרים אותו, ולכן רבים מהם אינם מקבלים אישור להלוואה.


משכנתא לזוגות צעירים – פרמטרים

לצורך עניין זה, יצרה ממשלת ישראל אפיק שמאפשר לזוגות הצעירים דיור, באמצעות משכנתא לזוגות צעירים המזכה אותם בהקלות שונות בקבלת המשכנתא. שיעור הזכאות של הזוגות השונים נקבע בהתאם לגורמים מסוימים על פיהם ניתן ניקוד. גובה הניקוד הוא הקובע את סכום ההטבות, וככל שהזוג עומד ביותר פרמטרים, כך גדל הניקוד ועימו גובה ההטבה. למעשה, פעמים רבות, הסיכוי לרכוש דירה מצוי בקבלת אישור מהממשלה לזכאות. 

הזכאות הניתנת לצעירים לקבלת משכנתא לזוגות צעירים הינה בריבית קבועה של 3%, הלוואה אטרקטיבית ביחס לגובה הריביות הקבועות הקיימות כיום במשק. ההלוואה ניתנת למשך תקופה של 25 שנה ומקטינה את גובה ההחזרים באופן משמעותי. הזכאות למשכנתא זו ניתנת על בסיס ניקוד, לפי קריטריונים של מספר שנות הנישואים, מספר ילדים, ומספר אחים ואחיות.

אפשרויות מימון שונות 

ישנן משכנתאות המוענקות לזוגות צעירים על ידי משרד הבינוי והשיכון המאפשר לצעירים משכנתאות מסובסדות לרכישת דירות באזורים פריפריאליים. קיימת בנוסף אופציה של חברות פרטיות המאפשרות מימון נוסף למימון הבנקאי. כמובן, ישנן אופציות נוספות לקבלת משכנתא לזוגות צעירים, כגון הלוואות מחברות אשראי, הלוואות לסטודנטים והלוואות הניתנות על ידי גופים שונים.

חברות האשראי מציעות הלוואות משכנתא לזוגות צעירים של עד  30,000 ש"ח. הלוואות אלו ניתנות ללא ביטחונות וערבים וניתנות להחזר עד לתקופה של 36 חודשים. כשלעצמן, לא ניתן לממן רכישת דירה באמצעותן, אולם בתוספת הלוואה אחרת הן עשויות לסייע. הלוואות נוספות ניתנות לזוגות צעירים שהינם סטודנטים, במסגרת הלוואות לסטודנטים. אלו הן לא הלוואות מיוחדות לרכישת נכס, אולם הן יכולות לסייע מאוד לזוגות צעירים.

פתרון ייחודי נוסף הוא זה הניתן על ידי האגודה הישראלית להלוואות ללא ריבית, מלכ"ר שנוסד על ידי מספר אקדמאים ומעניק הלוואות לצעירים בגובה של עד 22,500 שקלים, לזוגות המצויים בקשיים. בנוסף, הפחתת מס הרכישה על דירות שעלותן מגיע עד 1.35 מיליון ש"ח מקל על ההוצאות השונות ברכישת נכס.


לקבלת הצעת משכנתא מתאימה
אנחנו נדאג שפרטייך יעברו בצורה חסויה אל נציג מקצועי, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*איזור מגורים
*הסכום המבוקש