נתיב פנסיה

קרן נתיב היא קרן הפנסיה של פועלי ועובדי מפעלי משק ההסתדרות, קרי קונצרן כור. זו היא למעשה דוגמא לארגון גדול המעסיק עובדים רבים, ומקים בעצמו קרן פנסיה למען עובדיו. אפשרות זו קיימת רק עבור ארגונים גדולים שיכולים לייצר קרן גדולה מאוד, איתה ניתן לבצע השקעות מסוגים שונים ובצורה מיטבית.

הקרן נוסדה בשנת 1958, ומציעה לעמיתיה פנסיה לזיקנה, פנסיה במקרה של אובדן כושר עבודה, ופנסיה לשארי המבוטח. באופן עקרוני, כאשר אנחנו בוחרים קרן פנסיה, הדבר היחיד שצריך לעניין אותנו הוא היכולת של הקרן לייצר עבורנו תשואות נאות על כספי החיסכון שלנו. אם כך, למה אנשים מצטרפים לקרן נתיב אף אם הקרן אינה נמצאת בהכרח בראש רשימת קרנות הפנסיה בישראל מבחינת ביצועים? התשובה היא שיש ערך לחוסך כאשר הוא חוסך בקרן השייכת למקום עבודתו. כך למשל, אם העובד מעוניין לפרוש לפנסיה בגיל מוקדם יותר, יהיה לו קל יותר להגיע להסדר עם קרן הפנסיה של מקום עבודתו. אם העובד סבל מפציעה קשה שבגינה הוא סובל מאובדן כושר עבודה, קל יהיה לו יותר ליהנות מכספי הפנסיה במקרה זה. מעבר לכך ישנן סיבות נוספות מדוע עובדים מצטרפים לקרן הפנסיה של הארגון, כמו הטבות שהארגון או וועד העובדים מעניק לו, בגין הצטרפותו לקרן הפנסיה וכדומה.


האם כדאי להצטרף לקרן?

על אף שהמטרה של קרנות פנסיה היא להרחיב עד כמה שניתן את מאגר העמיתים שלהן, כאשר מדובר בקרן פנסיה שמקים ארגון עובדים למען העובדים שלו עצמו, בדרך כלל מדובר בקרן פנסיה שאכן סגורה לעובדים בלבד, ואולי גם לבני משפחותיהם. אם אתם עובדים בקונצרן כור, עליכם לבדוק את כל השיקולים לכאן ולכאן. כך למשל, אם קרן נתיב פנסיה מייצרת תשואות גרועות בכל שנה, ייתכן שיהיה כדאי לכם להצטרף לקרן פנסיה אחרת בשוק, אפילו לאור ההטבות שתוכלו לקבל בעבודה בגין הצטרפותכם לקרן נתיב. בכל מקרה, בכל שלב שהוא תוכלו לשנות את ההחלטה שלכם ולנייד את כספי החיסכון שלכם מקרן אחת לקרן אחרת. במקביל, אם קרן נתיב מציגה נתונים טובים וביצועים בראש קרנות הפנסיה בישראל, בוודאי שאין לכם מה לחשוש או לחשוב פעמיים לפני שאתם שמים את כספכם בקרן.

מה שחשוב לזכור הוא שהשיקול בבחירת קרן הפנסיה שלכם צריך להיות שיקול רציונאלי ולא רגשי. אמנם זה נחמד לחסוך באותו מקום שבו כל חבריכם לעבודה חוסכים, אבל זה הרבה יותר נחמד שכאשר אתם פורשים לפנסיה, אתם יכולים ליהנות מפרנסה חודשית שהיא גבוהה יותר מאשר מה שחבריכם הצליחו להשיג.


עוד פרטים?

 אם אתם מעוניינים בפרטים נוספים על קרן נתיב פנסיה, הדבר הטוב ביותר הוא לפנות לוועד העובדים של החברה בה אתם עובדים, בהנחה שאתם שייכים לקונצרן כור. הוועד יוכל לתת לכם את כל המידע, ובדרך כלל הוא גם מנסה לפעול לטובתכם, שהרי זו כל מטרתו. קבלו את כל המידע, בידקו את המספרים, ורק אז תוכלו לקבל החלטה נכונה ומושכלת.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y