קרן השתלמות לאקדמאים

הקונספט של קרן השתלמות לאקדמאים הוא בעיקר קונספט שיווקי שנועד לבצע פנייה ממוקדת לקהל יעד ספציפי. בפועל אין שום הבדל בין קרן השתלמות לאקדמאים לקרן השתלמות רגילה אחרת לקהל הכללי. ההבדל היחיד הוא שקרן ההשתלמות מגדירה קרן מיוחדת לאקדמאים, שבה יהיו דמי הניהול עם הטבה מסויימת, כמו למשל אחוז אחד דמי ניהול בעוד יתר הלקוחות משלמים אחוז וחצי דמי ניהול. אפשר לומר, שלא תמיד ההטבות הן אפילו בתחום של דמי הניהול, וזה יכול להיות גם עניין של מתנות שמעניקים לאקדמאים, או תנאי התקשרות יותר נוחים וכדומה.

 

האם זה כדאי?

ובכן, במידה והקרן מעניקה לאקדמאים הנחה בדמי הניהול תמורת הצטרפותם לקרן זו, כמובן שזה כדאי, אך יחד עם זאת, זה לא אמור להיות שיקול מרכזי בבחירת קרן ההשתלמות שלכם. אפשר להשוות את זה לדמי ניהול של בנק שנותן הנחה לאוכלוסיה מסויימת, אך מה שווה ההנחה הזאת בדמי הניהול, עם שיעורי הריבית על חסכון באותו הבנק, הם שיעורים נמוכים יותר מאשר בבנקים אחרים? כאשר מדובר באותה חברה המפעילה מספר קרנות השתלמות, ואתם הגעתם כבר למסקנה שאתם רוצים להצטרף לאותה חברה, כדאי בהחלט לבדוק האם החברה מציעה קרן השתלמות ייעודית לכם, כמו למשל קרן השתלמות לאקדמאים, כך שתוכלו ליהנות מהיכולות והביצועים של אותה חברה, וכן מההנחה המגיעה לכם באותה קרן השתלמות ספציפית.


איפה אפשר למצוא קרן השתלמות לאקדמאים?

כאמור, הנושא של קרן השתלמות לאקדמאים הוא בעיקר מהלך שיווקי של חברות השקעה שונות העוסקות בתחום זה, ולכן לא ניתן למצוא חוקיות בין סוג האוכלוסיה, ובין החברות. כך למשל, לא מחוייב המציאות שאוניברסיטאות המנהלות קרנות השתלמות, ינהלו בכלל קרן השתלמות כזאת הנקראת קרן השתלמות לאקדמאים. ייתכן מאוד שאת הקרן הזאת מנהלת אחת מחברות ההשקעות בשוק כמו מיטב או אקסלנס, המנסות למשוך אליהן לקוחות חדשים, ולכן מייצרות קרנות השתלמות ממוקדות לפי קהלי יעד. הדרך הטובה ביותר למצוא את הקרנות האלה היא לבצע חיפוש מהיר ופשוט באינטרנט ולאתר את החברות המספקות קרנות דומות. אפשר גם להיכנס לאתר משרד האוצר ולהתרשם מכלל קרנות ההשתלמות הפעילות במשק, לרבות קרנות מסוג זה של קרן השתלמות לאקדמאים.


האם מתאים גם לסטודנטים?

אנשים רבים, כאשר הם פוגשים בהצעה כדוגמת הצעה זו של קרן השתלמות לאקדמאים, תוהים בינם ובין עצמם האם ההצעה הזאת מתאימה גם להם, האם הם נכללים באוכלוסיית היעד של אותה ההצעה. ובכן, כאמור המדובר פה במהלך שיווקי, ולא במשהו שמוסדר באמצעות חוק, ולכן הכללים פה מאוד גמישים. מן הסתם, אם תגיעו לחברת ההשקעות ותודיעו לה שאתם מוכנים להצטרף אליה בתנאי שהיא נותנת לכם להצטרף למסלול של קרן השתלמות לאקדמאים בגלל שאתם סטודנטים, היא תסכים בלי לחשוב פעמיים. האמת היא שהיא תסכים לכך גם אם אתם כלל לא אקדמאים. מבחינתה המטרה הייתה למשוך לקוחות חדשים, ולא שום דבר אחר. אם התנאי שלכם הוא להצטרף לאותה הקרן, אז הקרן מילאה את המטרה שלה מבחינת חברת ההשקעה.

 

 

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y