דירוג קרנות השתלמות

כמעט כל עובד, בין שהוא שכיר ובין שהוא עצמאי, משקיע כספי חסכון בקרן השתלמות. קרן ההשתלמות הוא ערוץ כדאי לחסכון פשוט מכיוון שהכספים שאנו מפנים אל הקרן, הם כספים המוכרים על ידי רשויות המס בישראל, מה שמאפשר לנו להוריד את היקף המס שאנו משלמים מדי שנה למדינה. רבים מאיתנו בוחרים קרן השתלמות ומאותו הרגע, אנחנו מעבירים לקרן כספים בכל שנה לטובת חסכון והשקעה לטווח בינוני של 6 שנים.

יחד עם זאת, קרן השתלמות היא ערוץ השקעה לכל דבר, ולכן התשואות שהיא מייצרת הן דינמיות מאוד ויכולות להשתנות לאורך השנים. המטרה שלנו כמשקיעים היא למצוא את קרן ההשתלמות הטובה ביותר, שתייצר עבורנו את התשואה הגבוהה ביותר עבור כספנו.


אז איך מוצאים את הקרן הטובה ביותר?

למצוא את קרן ההשתלמות הטובה ביותר בכל רגע ורגע זה דבר כמעט בלתי אפשרי, מכיוון שהשוק הוא מאוד דינמי, ותמיד ישנן תנודות בין ההישגים של הקרנות השונות. הקרן שלכם יכולה להציג את הביצועים הטובים ביותר בשנה מסויימת, ובשנה שלאחר מכן הביצועים שלה עלולים להיות מעט פחות טובים. יחד עם זאת, אפשר לזהות קרנות שנמצאות תמיד בחלק העליון של דירוג קרנות ההשתלמות. דירוג זה הוא למעשה טבלה השוואתית המציגה את התשואות של קרנות ההשתלמות השונות לאורך תקופה ארוכה. הדירוג מתבצע לפי תקופות, למשל השוואה לפרק זמן של 3 שנים, השוואה לתקופה של 5 שנים, והשוואה עבור 15 שנה.


למה צריך דירוג קרנות השתלמות?

דירוג קרנות השתלמות מאפשר לנו לבחון את רמת הביצועים של הקרן לאורך זמן. כך למשל, לנוכל לזהות קרנות שנמצאות באופן קבוע בתחתית הדירוג, ובהן לא נרצה לשים את כספנו, ולעומתן נוכל למצוא קרנות הנמצאות כמעט תמיד בטופ של הדירוג. יחד עם זאת, חשוב לחפש ולבדוק דבר נוסף כאשר אנו משתמשים בכלי של דירוג קרנות השתלמות, והדבר הזה הוא מגמות. חשוב מאוד לבדוק האם מסתמנות מגמות בביצועים של קרן מסויימת, ומה המגמות האלה אומרות לגבינו.


לא רק תשואה, אלא גם מגמה

ייתכן ותראו קרן השתלמות שבשנה האחרונה הציגה ביצועים נמוכים למדי. יחד עם זאת, אם תבדקו מספר שנים אחורה, תוכלו לראות שבמשך שמונה השנים האחרונות, הקרן הזאת מציגה מגמת עלייה משמעותית וקבועה. במקרה כזה, אפשר יהיה להתייחס לביצועי הקרן בשנה האחרונה, כנפילה לגיטימית שיכולה לקרות לכל קרן, אך בסך הכל הקרן הזאת מציגה מגמה של השתפרות ועלייה לטופ של הביצועים, וכדאי מאוד לשקול את העברת הכסף שלנו לאותה הקרן. הדוגמא יכולה להיות גם הפוכה, וגם לזה צריך לשים לב.


דירוג קל וברור באתר משרד האוצר

 דירוג קרנות השתלמות יכול להתבצע על ידכם באופן ידני על ידי בחינת אתרי האינטרנט של הקרנות השונות, אחת אחת, או בצורה הרבה יותר קלה וחכמה, באמצעות הדירוג המופיע באתר משרד האוצר. דירוג זה כולל את כל הקרנות הפעילות בשוק, ומציג אותן בצורה מרוכזת ולאורך שנים של פעילות.

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y