קרן השתלמות רופאים

בישראל פועלים אלפים רבים של רופאים במקצועות הרפואה השונים. אוכלוסיה זו היא גדולה ומגוונת כשהמכנה המשותף היחיד בין כל הפריטים שהל הוא שכולם עוסקים ברפואה. אם כך, למה שלא נציע לכל הרופאים עסקה טובה להצטרפות לקרן השתלמות שהיא ייחודית רק לרופאים? בתמורה להצטרפות שלהם נעניק להם הנחה קטנה בדמי הניהול החודשיים שהם משלמים, וגם נעניק להם את ההרגשה המכובדת של קבוצה סגורה וייחודית. 

זו היא בדיוק צורת המחשבה של אנשי השיווק בחברות ההשקעות המציעות קרנות השתלמות ייעודיות לאוכלוסיות שונות בציבור. כך אפשר למצוא גם קרן השתלמות למהנדסים, קרן השתלמות להנדסאים, למורים, לעובדי מדינה, למשפטנים וכנראה גם לאחיות. אך פרט לעניין השיווקי שבזה האם יש לכך ערך כלשהו?


האם יש בזה משהו מיוחד?

העניין הוא שפרט לעובדה זאת, אין שום ערך ממשי בקרן השתלמות ייעודית לקבוצת אוכלוסיה, או לפחות לא ערך ברמה כזאת שאמורה להשפיע בצורה מהותית על קבלת ההחלטה שלנו לאיזו קרן השתלמות להעביר את כספינו. אם נניח אנחנו רופאים המבקשים להפקיד את כספי החיסכון שלנו בקרן השתלמות הטובה ביותר, קרי קרן השתלמות שמייצרת את התשואה השנתית הטובה והגבוהה ביותר על הכסף, ואם אפשר גם לוקחת דמי ניהול נמוכים יחסית, יהיה עלינו לבצע בדיקה ובחינה יסודית כדי לבדוק מה היא הקרן הטובה ביותר עבורנו, בלי שום קשר לעובדה שיש קרן השתלמות שהיא ייעודית לכאורה לרופאים בלבד.


האם רק רופאים יכולים להצטרף לקרן זו?

ובכן, בתיאוריה קרן השתלמות לרופאים מיועדת לרופאים בלבד, אך בפועל אין שום מגבלות ממשיות על עניין זה. זה לא גוף ציבורי המתנהל על פי חוקים וכללים נוקשים בכל הנושא לפנייה לציבור לצורך רכישת מוצרים ושירותים.

זה בדיוק כפי שחנות למוצרי חשמל תציע קופון הנחה של עשרים אחוזים על הטלוויזיה, ואתם תגלו על הקופון רק כשתראו לקוח אחר המשלם על הטלוויזיה שלו עם הקופון. או אז תוכלו להגיד לחנות שלא ידעתם על הקופון, אבל אתם רוצים לקבל את אותה הנחה בדיוק כדי שתקנו את הטלוויזיה. מן הסתם, במקרה כזה לחנות יהיה כדאי לתת לכם את הנחת הקופון רק כדי שאכן תבצעו אצלה את הרכישה, ולא תעבירו אותה לחנות מתחרה אחרת. אותו הדבר גם בתחום חברות ההשקעה וקרנות ההשתלמות.


היכן בודקים את התשואות של הקרנות?

 על מנת לקבל את המידע המקיף והכולל ביותר אודות קרנות השתלמות בישראל, כדאי להיכנס לאתר האינטרנט של משרד האוצר שם מפורסם דירוג קרנות ההשתלמות בישראל. בדירוג זה תוכלו למצוא את כל הקרנות הפעילות בישראל, ולבדוק את ההישגים והביצועים שלהן לאורך זמן. תשואות בשנה האחרונה, בשלוש השנים האחרונות, חמש שנים האחרונות ואף מעבר לכך. תוכלו גם ללמוד על דמי הניהול הנגבים בקרן בכל חודש, ועל תנאים נוספים שמפעילה הקרן אל מול לקוחותיה. הדירוג מאפשר לכם לעשות חישובים היפותטיים ולהבין די בקלות כמה תרוויחו מהצטרפות לקרן השתלמות אחת, על פני הצטרפות לקרן השתלמות אחרת. זאת הצורה בה עליכם לבצע את בחירת קרן ההשתלמות לכספיכם, ולא על ידי בחירת כותרות שקבעו אנשי שיווק מיומנים מתוך רצון למשוך לקוחות חדשים בצורה חכמה.

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y