קרן השתלמות להנדסאים

על אף שמקצועות ההנדסה מתקשרים אצלנו בדרך כלל לעולם הבנייה והמכונות, הרי שישנו מגוון רחב של מקצועות שבהם תואר ההסמכה הוא תואר הנדסאי. ישנם סטודנטים הלומדים לתואר הנדסאים, כשאחרים בוחרים להמשיך את לימודיהם לתואר מהנדסים. מכאן אפשר להבין, שהנדסאים היא קבוצה באוכלוסיה שניתן להגדיר אותה, וזה בדיוק מה שאנשי שיווק אוהבים. קרן השתלמות להנדסאים הוא למעשה מהלך שיווקי של חברות השקעה המנסות למקד את הפנייה שלהן לאוכלוסיה מסויימת.


למה דווקא הנדסאים?

חברות השקעה נמדדות בהיקף הכספים שהן מגלגלות בכל שנה, ובביצועים שלהן. חברות ההשקעה מנסות להגיע לאוכלוסיה האטרקטיבית ביותר מבחינתן, וזאת האוכלוסיה שמרוויחה משכורות יפות, וההסתברות שהם יפרישו כספים רבים לערוצי השקעה וחסכון היא גבוהה יותר מאשר כשמדברים למשל על עובדים אדמיניסטרטיביים ועובדים כלליים. ניתן למצוא קרנות השתלמות דומות הפונות גם לאקדמאים, מהנדסים, רופאים, משפטנים וכדומה, כשהמשותף לכל המקצועות הללו הוא שאלו מקצועות המעניקים שכר גבוה יחסית, ורבים מהעובדים בהם אכן מפרישים כספים לקרן השתלמות.


מה זה אומר?

ובכן, באופן עקרוני אין שום הבדל בין קרן השתלמות להנדסאים ובין קרן השתלמות אחרת הפונה לכלל האוכלוסיה. הדבר היחיד שיכול להיות שונה הוא שהקרן המסויימת הזאת מעניקה להנדסאים המצטרפים אליה הנחה מסויימת בדמי הניהול למשל. בצורה זו מעודדת חברת ההשקעות את ההנדסאים בשוק להצטרף אליה, אך בפועל אין לעובדה שמדובר בקרן השתלמות להנדסאים, שום השפעה על הביצועים שלה. יכולה להיות קרן השתלמות להנדסאים שמייצרת תשואות נמוכות יותר מאשר קרן השתלמות רגילה הפונה לכלל האוכלוסיה.


איך מגיעים לקרן השתלמות להנדסאים?

על מנת למצוא קרן השתלמות להנדסאים תוכלו להתייעץ עם חברים ומכרים שלכם, וכמובן תוכלו לבצע חיפוש פשוט ומהיר באינטרנט סביב הנושא. בחיפוש תוכלו למצוא את כל חברות ההשקעה המציעות קרן השתלמות להנדסאים, ותוכלו לראות מה ההטבות להן אתם זכאים בגין הצטרפות לקרן. בנוסף לכך, תוכלו גם להיכנס לאתר משרד האוצר, שם מרוכזות כל קרנות ההשתלמות בישראל, ולבחון גם מי מציע קרן השתלמות להנדסאים וגם את הביצועים ודמי הניהול של הקרן, ביחס ליתר הקרנות ולאורך זמן.


האם כדאי להצטרף?

 ובכן, בכלל כאשר בוחרים ערוץ השקעה, לא כדאי להיות מונחים על פי מהלכים שיווקיים של חברות השקעה. לא מדובר פה בקילו אורז או סוכר שמציעים לנו בהנחה בסופר מרקט. בכל מקרה צריך לבחון את הקרן לפרטים. מה היו הביצועים שלה בשנה האחרונה, מה היו הביצועים שלה בחמש השנים האחרונות, האם היא נמצאת במגמת עלייה, האם ההנחה שאנחנו מקבלים בדמי הניהול יכולה להשפיע על הכדאיות שלנו להצטרף לקרן זו או אחרת. אלו הן השאלות שאתם צריכים לשאול את עצמכם, ורק בהתאם לתשובות שתקבלו תצטרכו להחליט לאיזו קרן להצטרף, בלי שום קשר לעובדה שאתם הנדסאים או לא הנדסאים. כאמור, את כל הפרטים ותהליך הניתוח הזה תוכלו לבצע באמצעות מערכת דירוג קרנות ההשתלמות המופיע באתר משרד האוצר ומאפשר לכם לבחון את כל הפרטים הנדרשים ולקבל החלטה בצורה חכמה ומושכלת.

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y