קופת השתלמות

לא רק תכניות חיסכון רגילות שמציעים לנו הבנקים השונים הן אלה שיכולות לאפשר לנו לחסוך כסף לפרק זמן קצר או בינוני. כיום אפשר לראות כיצד בישראל יש לא מעט אפיקי השקעה שמוצעים למגוון רחב של לקוחות. הדבר מביא לכך שבישראל כשליש מהעובדים השכירים במשק חוסכים כספים דרך קופת השתלמות כזו או אחרת. אחרי הכול החיפוש אחר אפשרויות חיסכון איכותיות מביא אנשים לפתחיהן של קרנות השתלמות שונות מאחר והן מאפשרות חיסכון לפרק זמן של 6 שנים ושחרור הכספים בתום המועד ללא תשלום מס. מדובר באפשרות אמיתית לחיסכון ממוקד ורווחי יותר עבור כל חוסך, ולכן נראה כי בעתיד יותר ויותר אנשים יפתחו קרן השתלמות כזו או אחרת על מנת ליהנות מהיתרונות השונים שהיא מציעה.

חיסכון איכותי לטווח בינוני

 

לפני כעשור בערך החליטה ממשלת ישראל על רפורמה בכל הקשור לתכניות חיסכון ולזכייה בהגרלות. לכן אפשר לראות כיצד חסכונות שונים הפכו לרווחיים פחות בגלל נטל המס עליהם. באותה מידה גם אפיקי השקעות שונים נפגעו מהמס שהוטל על המשקיעים ועל החוסכים, ולכן קופת השתלמות הופכת להיות אטרקטיבית בצורה רצינית מאוד. עבור כל אדם רציני הרי שאפשרות לחסוך במשך 6 שנים ולראות כיצד גם לא מדובר בפרקי זמן ארוכים כמו בקופות גמל או במסלולי פנסיה וגם אין צורך לשלם מס על פדיון הכסף, אומר הדבר שכדאי להתייחס בכובד ראש להצעה כזו. מאחר וכיום רבים לא משתמשים בכסף שנפדה עבור השתלמויות שונות כמו בעבר הרי שבהחלט יש כאן אפיק חיסכון עם איכויות אמיתיות.

 

מהם אחוזי ההפקדה לקרנות השתלמות

 

קרנות השתלמות שונות נפתחות על ידי מעבידים שונים ברחבי הארץ. אנו יכולים לראות כיצד כחלק מרצונו של המעסיק להעניק לעובדיו תנאי עבודה ושכר טובים יותר הוא יכול להציע להם אפשרויות חיסכון מצוינות בזכות קופת השתלמות שהוא פותח להם. חשוב להבין עד כמה לקופה כזו יש ערך רב. אם ניקח את הנקודה שבה כל הפרשה של העובד זוכה לתגבור משולש של המעסיק הרי שנבין כיצד מדובר בהפרשה חודשית מכובדת ביותר. בהתאם לתקרות מסוימות שקובעת רשות המיסים של ישראל אפשר לראות כיצד הפרשות של 2.5% מצדו של העובד ו-7.5% מצדו של המעסיק יכולות להצטבר לסכום מרשים. אם עוברים את תקרת ההפקדה ביחס למשכורת הקובעת הרי שחשוב להבין שההפרשה מעל התקרה לא תהיה פטורה ממס.

 

 

 

למה שימשה קרן כזו בעבר הרחוק

 

הדברים היו שונים במדינת ישראל בתקופת הקמתה וגם קצת לאחר מכן. לכן אנו רואים כיצד כיום אין ממש שימוש מדויק לקרן השתלמות שנפתחת עבור העובד. אם בעבר היה מדובר בחיסכון שהיה מיועד למטרה של השתלמויות שונות הרי שכיום אפשר לראות כיצד שכירים רבים בתחומים שונים, ועצמאים העוסקים במגוון של מקצועות יכולים ליהנות מיתרונות של קופת השתלמות איכותית. בתקופה המודרנית שבה אנו חיים היום כל אחד בוחר להשתכר בדרך שמתאימה לו וגם כל אחד בוחר מה הוא רוצה לעשות עם כסף שהשתחרר לאחר 6 שנים מקרן ההשתלמות שלו. אפשר גם לראות כיצד בתנאים מסוימים אפשר לפדות את הכסף לאחר 3 שנים מבלי לשלם מס בגלל שבירה מוקדמת של תכנית חיסכון פטורה ממס זו. 

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y