דמי ניהול קרן השתלמות

אם אתם משקיעים את כספכם בקרן השתלמות, אתם לבטח מודעים לכך שמדובר בכספים המושקעים בערוצי השקעה שונים ומגוונים כמו למשל מניות, אגרות חוב, ואפילו אשראי. הפניית כספי השקעה לערוצי השקעה מתאימים היא עבודה מקצועית מאוד, הדורשת רמת מומחיות גבוהה. את כל הכספים שאנחנו משקיעים בקרן ההשתלמות, ואשר מופנים לערוצי ההשקעה השונים, מנהלים אנשי מקצוע שמטרתם היא לייצר את התשואה הטובה והגבוהה ביותר עבור הכסף שלנו. 

עבור עבודה זאת, אותם אנשים מקצוע דורשים תמורה הנקראת דמי ניהול. דמי ניהול קרן השתלמות הם למעשה התשלום שלנו לקרן ההשתלמות עבור שירותי ההשקעה שהיא מעניקה לנו.


איזון דמי ניהול אל מול תשואה

דמי הניהול יכולים להשתנות מאוד בין הקרנות השונות, ואפשר למצוא קרנות הגובות דמי ניהול מאוד נמוכים, אל מול קרנות הגובות דמי ניהול יקרים מאוד. יחד עם זאת, עלינו כמשקיעים לעשות את החישוב הכולל והנכון כאשר אנו בוחנים את נושא דמי הניהול. אם למשל, אנחנו מגלים קרן השתלמות המציעה לנו דמי ניהול מאוד נמוכים, אך הביצועים שלה מאוד דלים, ובכל שנה התשואות שהיא מציגה הן נמוכות מאוד, ואולי אפילו שליליות, הרי שבסופו של דבר אנחנו יוצאים בהפסד, על אף שדמי הניהול נמוכים. אותו הדבר עובד גם להיפך. קרנות מקצועיות המציגות תשואות גבוהות עשויות לגבות מאיתנו דמי ניהול גבוהים יותר, אך בסך הכל אנחנו יוצאים ברווח בזכות התשואות הגבוהות.


דמי ניהול על הפקדה ועל הקרן

דמי ניהול קרן השתלמות הוא נושא המפוקח על ידי משרד האוצר המכתיב את המקסימום שיכולים גופי ההשקעה לגבות כדמי ניהול. דמי הניהול משתנים בין דמי הניהול הנגבים עבור כל הפקדה שאנו מבצעים לקרן, ובין דמי הניהול שאנו מעבירים לקרן כאחוז מכל כספי הקרן שלנו. אפשר לצלול ולהיכנס לנתונים הללו בניסיון למצוא את החברה שמציעה את דמי הניהול הזולים ביותר, אך כאמור, דמי ניהול זה לא כל הסיפור, ולכן לא כדאי בכלל לצלול אל הנתונים כי כמות החישובים שתצטרכו לעשות כדי לקבל החלטה נבונה ומושכלת, היא כמות שאתם לא יכולים ובטח לא רוצים להתעסק איתה.


כל המידע שיעזור לכם נמצא באתר משרד האוצר

 אם אתם מחפשים את ההצעה הטובה ביותר עבורכם, הדבר הנכון ביותר לעשות הוא להתייעץ עם חברים ומכרים ולקבל מהם המלצות על קרן השתלמות כדאית. כמו כן, כדאי לערוך חיפוש באינטרנט ולקרוא כתבות עיתונאיות בנושא זה, והדבר הטוב ביותר לעשות הוא להיכנס לאתר משרד האוצר ולבחון את הדירוג של קרנות ההשתלמות שם תוכלו למצוא את כל הנתונים לגבי התשואות וגובה דמי הניהול שגובה כל קרן. שם גם תוכלו למצוא את החישובים שעושים את האיזון הנכון בין דמי הניהול ובין תשואות הקרן, כך שתוכלו לבחור עבורכם בקלות רבה את הקרן האטרקטיבית ביותר עבורכם. דמי ניהול הוא פרמטר חשוב, אך לא החשוב ביותר, זיכרו זאת.

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y