קרן השתלמות למהנדסים

אם אתם בעלי תואר מהנדס, ייתכן מאוד שכבר קיבלתם לא מעט הצעות מחברות השקעה להצטרף לשירות של קרן השתלמות למהנדסים, ושאלתם את עצמכם למה אתם צריכים את זה. ובכן, התשובה היא שלא בטוח שאתם בכלל צריכים את זה, והמדובר פשוט מאוד בעוד מהלך שיווקי של חברות ההשקעה. חברות אלה מנסות להגיע לאוכלוסיה איכותית המרוויחה משכורות נאות ומפרישה כספים לחסכון והשקעה. 

כדי לעשות זאת הן מפתחות מוצרים הפונים בהגדרתם לאוכלוסיות אלה, ומנסות למשוך את השייכים להן להצטרף לשירות על ידי דמי ניהול נמוכים יותר למשל. אך כאשר אנחנו עושים את הבחירה שלנו לקרן השתלמות, דמי הניהול הוא לא החלק החשוב ביותר, ובמרבית הפעמים הוא אף חלק שולי יחסית.


איך בוחרים קרן השתלמות?

קרן השתלמות בוחרים לפי שילוב של שני גורמים מרכזיים: דמי הניהול, בעיקר אלה על הקרן הצבורה, והתשואות שמייצרת הקרן לאורך זמן. אם קרן השתלמות למהנדסים מעניקה לנו הנחה קלה על דמי הניהול הנגבים על הפקדות לקרן, אך כמעט ואין הנחה על דמי הניהול החלים על הקרן הצבורה, אין לכך כמעט כל משמעות. מעבר לכך, אם אותה קרן לא מציגה תשואות נאות בטופ של קרנות ההשתלמות בישראל, אין שום טעם לשקול את העניין בכלל, ולא משנה כמה הנחה תינתן לנו בדמי הניהול. בחירת קרן השתלמות לא מבצעים כמו שמבצעים בחירת שקית אורז בסופר מרקט, והבחירה צריכה להיות רצינית ומדוקדקת, לא על פי מהלך שיווקי חכם של מחלקת השיווק בחברת ההשקעות.


אז האם כדאי להצטרף?

ובכן, העניין הוא כזה. כאשר אתם רוצים לבחון מה קרן ההשתלמות הטובה ביותר עבורכם, עשו זאת ללא קשר לאף מבצע שהציעו לכם. תוכלו להיכנס למשל לאתר משרד האוצר ולבחון את דירוג קרנות ההשתלמות בישראל.

באתר זה תוכלו לראות את התשואות שהצליחה לייצר כל קרן בשנה האחרונה, בשלוש השנים האחרונות, בחמש השנים האחרונות ואף יותר מכך. תוכלו לזהות מגמות של עלייה או ירידה בביצועים, ותוכלו גם להתרשם מגובה דמי הניהול שגובה הקרן. בהתאם לנתונים אלה עשו את הבחירה המתאימה לכם ביותר. רק לאחר שביצעתם את הבחירה, בדקו האם אותה הקרן מציעה גם מוצר אטרקטיבי למהנדסים. אך אל תעשו את התהליך בצורה הפוכה.


האם אפשר לקבל את ההטבות גם בצורה אחרת?

 כאמור, קרן השתלמות למהנדסים היא כלי שיווקי למשיכת לקוחות חדשים. במקרים רבים תוכלו להגיע לקרן ההשתלמות אליה אתם רוצים להצטרף ולהתמקח על כל נושא דמי הניהול. אם תעשו את זה נכון ובצורה חכמה, תוכלו לקבל בדיוק את אותן הטבות המוצעות לקהלי יעד מסויימים, מבלי שאתם בכלל שייכים לאותם קהלי יעד. זה הכל עניין של שיווק ומכירות, וחברות השקעות מוכנות ללכת לקראת הלקוח כאשר הן מבינות שזה התנאי שיסייע לה לרכוש את אותו לקוח וליהנות מכספי ההפקדה שלו לקרן שהיא מנהלת. כך זה פועל כאשר קונים מכונית, כך זה פועל כאשר קונים מוצר יד שניה, וכך זה פועל גם כאשר מצטרפים לקרן השתלמות.

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y