משיכה מקרן השתלמות

קרן השתלמות הינו ערוץ השקעה לטווח בינוני של 6 שנים. המדינה מעוניינת לעודד אותנו להשקיע את כספנו בקרנות השתלמות ועל כן היא מאפשרת לנו לנכות את הסכומים שאנו מפקידים בקרן מסך ההכנסות שלנו לצורך חישוב המס השנתי, כל זאת עד תקרה מסויימת של קצת מעל עשרת אלפים שקלים חדשים. יחד עם זאת, המדינה מגבילה אותנו בשימוש שאנחנו יכולים לעשות בכספים אלה כל עוד לא נגמרה תקופת ההשקעה. 

כך למעשה, במידה ונחליט למשוך את הקרן או חלק ממנה במהלך 6 השנים, המדינה תגבה על המשיכה מס גבוה במיוחד. בתום תקופת ההשקעה, אנחנו יכולים למשוך את הקרן במלואה מבלי לשלם מס בכלל.


משיכה חלקית

ניתן לבצע משיכה חלקית מקרן השתלמות, קרי משיכה של חלק מהסכום שהצטבר לנו בקרן ההשתלמות. משיכה כזאת אינה שונה ממשיכה מלאה בכל הקשור למיסוי, אך קיימים מצבים בהם אנחנו יכולים למשוך מקרן השתלמות גם באמצע תקופת ההשקעה ללא לשלם מס. כאשר יש לנו קרן השתלמות אחת שיש בה עדיין כסף והיא כבר עברה את טווח ההשקעה של 6 שנים, הרי שקרן זו מעניקה לנו זכות משיכה מכל הקרנות האחרות שלנו ללא מס. כך למעשה, אם אנחנו זקוקים לסכום כסף מסויים בתקופה מסויימת, אנחנו יכולים לבצע משיכה חלקית מאחת הקרנות שברשותנו, מבלי לשלם מס, כשהקרן הוותיקה ביותר משליכה את זכויותיה על כל יתר הקרנות.


משיכה בתום תקופת ההשקעה

בתום תקופת ההשקעה המוגדרת על פי החוק, אנחנו יכולים למעשה לבצע משיכה מלאה של קרן ההשתלמות שלנו ללא לשלם כלל מס. יחד עם זאת, אנשים רבים אינם מבצעים משיכה כזאת אלא אם הם צריכים את הכסף לצרכים מסויימים. במידה ונבחר להשאיר את כספנו בקרן, הכספים ימשיכו לשאת תשואה כרגיל, וכן הקרן תעניק לנו זכות משיכה חופשית ממנה בכל עת שנצטרך, וזאת מאחר ועברנו כבר את תקופת ההשקעה המינימלית המוגדרת בחוק.


כיצד מבצעים משיכה?

על מנת לבצע משיכה מקרן השתלמות, יש ליצור קשר עם משרדי הקרן, ולהסביר את בקשתכם. בהמשך לכך, יישלח אליכם טופס משיכת כספים מקרן השתלמות, ובו תצטרכו לציין את שם הקרן, מספר הלקוח שלכם והפרטים האחרים הרלוונטיים, וכן יהיה עליכם לציין מאיזו קרן בדיוק אתם רוצים לבצע משיכה, והאם מדובר במשיכה חלקית ובאיזה סכום, או במשיכה מלאה. לאחר שתמלאו את הטופס ותחתמו עליו, יהיה עליכם להחזירו למשרדי הקרן באמצעות פקס או אי מייל, ובתוך מספר ימים יועבר הכסף לחשבון הבנק שלכם כפי שמוגדר בתיק האישי שלכם בקרן. המשיכה היא תהליך פשוט המתבצע בכל יום על ידי מאות בעלי קרנות השתלמות, והקרנות משתדלות לבצע אותו במהירות רבה, ועם מינימום טירחה עבור הלקוח. הדבר היחיד שעליכם לשים לב אליו הוא האם אתם מחוייבים לשלם מס בגין המשיכה או שאתם פטורים מתשלום המס בגין מעבר של תקופת המינימום לחסכון בקרן.

 

 

 

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y