קרן השתלמות לעובדי מדינה

חברות השקעה העוסקות בתחום של קרנות השתלמות מנסות למשוך אליהן לקוחות חדשים באופן קבוע ורציף. על מנת לעשות זאת, משתמשות החברות במהלכי שיווק לגיטימיים כמו כל חברה אחרת המוכרת מוצרים ושירותים. אחת מהדרכים הטובות ביותר למשוך לקוחות היא לבצע פניה ממוקדת לאוכלוסיה מוגדרת. כך למשל, אפשר למצוא בשוק קרנות השתלמות למשפטנים, למהנדסים, להנדסאים, וגם לעובדי מדינה. קרנות אלה מפתחות עם הזמן תשתית עבודה עם משרדי הממשלה והציבור, ומאפשרות הצטרפות והתנהלות קלה יותר בין העובד הבודד ובין קרן ההשתלמות.


האם זה כדאי?

אחרי שאמרנו את כל זה, צריך להבין שקרן השתלמות לעובדי מדינה היא לאו דווקא הקרן הטובה ביותר לעובדי מדינה. אמנם הקרן עשויה להציע תנאי הצטרפות אטרקטיביים יותר כמו דמי ניהול נמוכים יותר מן המקובל, אך ייתכן שהקרן אינה מייצרת תשואות מספיק אטרקטיביות ביחס לקרנות אחרות בשוק. העובד הבודד יכול בהחלט להגיע למסקנה שעל אף תנאי ההצטרפות האטרקטיביים של קרן השתלמות לעובדי מדינה, כדאי לו דווקא לבחור בקרן השתלמות אחרת המייצרת תשואות גבוהות יותר על כספו.


איך ניתן להשוות את התשואות?

על מנת למצוא את הקרן הטובה ביותר עבורכם, עליכם לבצע השוואה בין ביצועי הקרן ובין דמי הניהול שהיא גובה ביחס לקרנות אחרות. את ההשוואה הזאת תוכלו לבצע בצורה היסודיות והקלה ביותר באמצעות דירוג קרנות ההשתלמות באתר האינטרנט של משרד האוצר. דירוג זה מדרג למעשה את כל קרנות ההשתלמות הפעילות בישראל, ומציג את התוצאות שלהן לאורך זמן. כך למשל, תוכלו למצוא בדירוג את התשואות שעשתה כל קרן במהלך השנה האחרונה, שלוש השנים האחרונות, חמש השנים האחרונות ואף יותר. תוכלו לבדוק האם מסתמנת איזושהי מגמה מעניינת אצל אחת הקרנות, כמו למשל קרן שעד לא מזמן נחשבה לקרן נחותה, יכולה פתאום להציג מגמה חדה של עלייה בתוצאות שלה, ובמקרה כזה על אף שאף אחד לא ימליץ לכם עליה באופן פרטי, היא עשויה להיות בהחלט קרן עדיפה לכם.


ואם אני לא עובד מדינה?

 קרן השתלמות לעובדי מדינה היא קרן השתלמות לעובדי מדינה. בדרך כלל, כאשר האוכלוסיה היא מספיק גדולה וסגורה כמו למשל ציבור עובדי המדינה, הקרן שומרת על כללים ברורים מי יכול ומי לא יכול להצטרף לקרן. יחד עם זאת, זה לא אומר שלא תוכלו לקבל את אותם התנאים שמקבלים עובדי המדינה, אפילו אם אתם עובדים במגזר העסקי. כך למשל, תוכלו להגיע לקרן המועדפת עליכם ולהציג לה את הדרישה לקבל את התנאים שמקבלים עובדי המדינה בקרן ההשתלמות שלהם, על מנת שתצטרפו לקרן. במרבית המקרים, הקרן תסכים לתנאים שלכם מכיוון שעבורה אתם עוד לקוח שמצטרף ובכל מקרה היא מרוויחה עליכם. אם לא תצטרפו אליה, תצטרפו לקרן אחרת, כך שגם אם היא מרוויחה עליכם פחות ממה שהיא מרוויחה על לקוחות שלא התמקחו על התנאים, היא עדיין מרוויחה עליכם, ועדיין כדאי לה לצרף אתכם לשורותיה.

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y