רום קרן השתלמות

רום קרן השתלמות היא קרן השתלמות ייעודית לעובדי הרשויות המקומיות. כספי הקרן מנוהלים על ידי בנק הפועלים, אך לבנק עצמו אין כל שיקול דעת בבחירת האסטרטגיה ומדיניות הקרן. הקרן מיועדת לעובדי הרשויות המקומיות ופועלת על פי האינטרסים של העובדים, ולא על פי שיקולים פרטיים. זה מה שטוענת הקרן, אם כי אין בכך כל חדש. כל קרן פועלת לטובת החוסכים שלה, בין אם הם עובדי הרשויות המקומיות או עובדים בכל עבודה אחרת.

כדי לקבל החלטה על כניסה לחסכון במסגרת הקרן, הדבר היחיד שצריך לעניין אותנו הוא ביצועי הקרן לאורך השנים, והתחזית לגבי ביצועיה בעתיד. אם הקרן יודעת לייצר תשואה טובה על הכספים שלנו, הרי שכדאי יהיה לחסוך במסגרתה ולא משנה כרגע אם היא תמשיך להתמקד בעובדי הרשויות המקומיות, או שהיא תרחיב את הפניה שלה לעובדים נוספים או לכלל הציבור. אם המקרה ההפוך הוא הנכון, קרי אם הקרן אינה מציגה ביצועים טובים, ואינה מצליחה להגיע לטופ של קרנות ההשתלמות בישראל, אז אין שום משמעות לכך שהיא פונה באופן ייחודי לעובדי הרשויות המקומיות.


מה מיוחד בקרן?

ובכן, באופן עקרוני אין בה שום דבר מיוחד. הדבר המיוחד היחיד הוא שהקרן, מתוך מניעים שיווקיים, החליטה למקד את עצמה בעובדי הרשויות המקומיות. אך האם יש לכך איזשהו ערך לטובת החוסכים בה? ובכן, התשובה היא לא. אם הקרן יודעת לעשות עבודה טובה, זה אומר שעובדי הרשויות המקומיות החוסכים בה זוכים לתשואות טובות על כספי החסכון שלהם, ולהיפך. אם הקרן יודעת לעשות עבודה טובה, אין גם שום סיבה שעובד במשרד ממשלתי, או עובד במגזר הפרטי לא יצטרף אליה. ייתכן מאוד גם שהקרן אכן מאפשרת לכל אדם הרוצה להצטרף אליה, אכן להצטרף. כאמור, הפנייה לעובדי הרשויות המקומיות היא יותר עניין שיווקי, ולא עניין פונקציונלי המשפיע על ביצועי הקרן. משכך, אין שום סיבה שלקוחות שירצו להצטרף לקרן ואינם עובדי הרשויות המקומיות, יידחו על ידה. הקרן תקבל כל לקוח שרוצה להצטרף פשוט מכיוון שזאת המטרה שלה, להגדיל כמה שיותר את היקף החסכונות בה.


האם כדאי לחסוך בקרן?

 רום קרן השתלמות היא קרן השתלמות כמו כל קרנות ההשתלמות הזמינות בשוק. הדרך היחידה לבחון את הקרנות הללו היא פשוט מאוד לבדוק את הביצועים שלהן לאורך שנים. כדי לעשות זאת ניתן להיכנס לאתר משרד האוצר, ולבחון את דירוג קרנות ההשתלמות בישראל. בדירוג זה ניתן למצוא נתונים על תשואות כל הקרנות לאורך זמן. תוכלו לבחון את הביצועים בשנה האחרונה, בשלוש השנים האחרונות, בחמש השנים האחרונות ויותר מכך. בהתאם לכך, תוכלו לדעת האם הקרן נמצאת בטופ של קרנות ההשתלמות בישראל, או שהיא מדשדשת מאחור. האם הקרן מציגה מגמה של שיפור לאורך השנים, או דווקא מגמה של ירידה. תוכלו גם להתרשם מדמי הניהול שגובה הקרן מהחוסכים בה, עבור שירותי הניהול שהיא מעניקה להם. זה למעשה צריך להיות השיקול העיקרי והיחיד בבחירת קרן השתלמות, והוא זה שיקבע עד כמה החסכון שלכם יזכה לשדרוג מעצמו לאורך זמן.

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y