תשואות קרנות השתלמות

השקעה בקרן השתלמות נחשבת לכדאית ומשתלמת, וגם המדינה מעודדת את ציבור העצמאים והשכירים להשקיע כספים בקרנות השתלמות. המדינה מעניקה הטבות מס שכדאי לנצל עבור השקעה בקרנות ההשתלמות אך יש מגוון רחב של קרנות השתלמות ולכן חשוב לבחור בקרן השתלמות המראה תשואה חיובית וגבוהה לאורך זמן.

רמת התשואה של קרן השתלמות מושפעת מרמת הסיכון בה פועלת הקרן אך היחס אינו בהכרח ישיר ולכן חשוב לבצע השוואה בין קרנות ההשתלמות ולבחור בקרן המציגה תשואה חיובית. כאשר משווים בין קרנות ההשתלמות יש לשים לב כי יש קרנות המציגות את רמת התשואה לפני ניכוי דמי הניהול ולכן מומלץ לבדוק את תשואת הקרן נטו, לאחר תשואה לאחר ניכוי דמי הניהול.

השוואת תשואה

קרן השתלמות נחשבת למתנה מהמדינה ובעקבות הטבות המס הניתנות על אפיק חיסכון זה, חיסכון לשש שנים, כדאי לכל אדם לשקול השקעה בקרן השתלמות. לפני שבוחרים בקרן השתלמות יש להשוות בין המגוון הרחב של קרנות ההשתלמות הקיימות בשוק. אחד המדדים העיקריים לביצוע השוואה בין קרנות ההשתלמות היא התשואה. תשואת הקרן היא למעשה סך כל הנכסים הנצברים לזכותם של המשקיעים בקרן בעקבות ההשקעות שמבצעים מנהל הקרן בנכסים ואפיקי השקעות שונים כגון: מניות, אג"ח, נכסים לא סחירים וכדומה. חברות המנהלות קרנות השתלמות נוהגות לפרסם את התשואה לפי נתונים הנוחים להן, לדוגמה תשואה בחצי השנה האחרונה, תשואה בשלושה חודשים האחרונים וכד', לכן חשוב לבדוק את התשואה של הקרן לאורך תקופה של שלוש שנים לפחות.

חיפוש באינטרנט יציע לכם מדורים כלכליים ואתרים בתחום שוק ההון וההשקעות המציגים נתוני השוואה בין קרנות ההשתלמות השונות. בטבלאות ההשוואה ניתן לבדוק מי מקרנות ההשתלמות מציגה את התשואה הגבוהה ביותר לפי נתוני זמן שונים. טבלאות ההשוואה נועדו להציג את התשואה המצטברת שכל קרן משיגה לאורך זמן מוגדר וכן את מדד הסיכון לפיה הקרן משקיעה ומדד שארפ המציג שקלול של התשואה ומדד הסיכון ביחד. בטבלאות אלה נהוג לציין לרוב גם את היקף הנכסים שהקרן מנהלת וכך ללמוד על החוסן הפיננסי של הקרן. חשוב לשים לב האם התשואה המצטברת היא נטו, כלומר, התשואה לאחר ניכוי דמי הניהול.

  

התאמת אישית

קרן השתלמות מציעה אפיק חיסכון לטווח בינוני של שש שנים (עם אפשרות להמשיך ולחסוך) ולכן יש רבים מהמשקיעים אשר מעדיפים לבחור בקרן השתלמות המשיגה תשואה גבוהה בעקבות מדיניות השקעה בעלת סיכון גבוה. בקרנות הפנסיה וקופות הגמל נהוג לבחור במסלולים סולידיים יותר אך בקרן השתלמות, בגלל הזמן הקצר, יש המעדיפים למקסם את התשואה ולצבור כמה שיותר כסף לזכותם, וכך בעת שחרור הקרן עומד לרשותם יותר כסף. יחד עם זאת חשוב לדעת כי אין יחס ישיר בין מדד הסיכון והתשואה ולכן עדיף לשים לב למדד שארפ המשקלל את נתוני התשואה ומדד הסיכון וככל שמדד שארפ גבוה יותר ניתן ללמוד על ביצועי קרן טובים יותר ותשואה חיובית. 

קבלת הצעת קרן השתלמות

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעת קרן השתלמות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y