אנליסט קופות גמל

חברת אנליסט היא למעשה בית השקעות שנוסד בשנת 1985, והפך לחברה ציבורית בשנת 1994. במסגרת פעילות החברה כבית השקעות, מנהלת החברה שורה של קופות גמל במסלולים שונים המוצעים לציבור הרחב, לצורך חסכון ארוך טווח.
אנליסט קופות גמל מציעה שורה של מסלולי חסכון במסגרת קופות גמל. יכול אדם לבחור במסלול סולידי הכולל השקעה באגרות חוב ממשלתיות, ובאג"ח חברות בסיכון נמוך, או במסלול של השקעה במניות בסיכון גבוה יחסית.  

אפשר לבחור במסלולים הצמודים למדד, או לשקל, מסלולים הצמודים למדדי מניות מסויימים ועוד מגוון רחב של מסלולים השונים זה מזה ברמת הסיכון שלהם, וברמת הסיכוי שלהם לייצר תשואה. קופת גמל הוא ערוץ חסכון ארוך טווח המיועד לפרעון לאחר 15 שנות חסכון או בגיל הפרישה. בחסכון מעין זה ישנה חשיבות רבה לכך שלא נסכן את הכסף שלנו בצורה מהותית, מאחר והכסף הזה אמור לשמש אותנו בתקופת הזיקנה, או אז הוא יהיה מקור ההכנסה היחיד שלנו. מצד שני, כאשר מדובר בהשקעה לטווח ארוך הסיכון בעצם יורד, גם כאשר משקיעים במניות.


אז איך כדאי להשקיע בקופות הגמל של אנליסט?

ובכן, הדברים נכונים לגבי כל קופת גמל, ולא רק לגבי אנליסט. המטרה שלנו היא לייצר כמה שיותר תשואה כל עוד אנחנו רחוקים יחסית ממועד הפרעון של החסכון. כאשר אנחנו מתקרבים למועד הפרעון של החסכון אנחנו רוצים לשמור את מה שיש בו, ולא לסכן אותו בצורה משמעותית. מה שזה אומר זה שאם אנחנו למשל מצטרפים לתכנית של אנליסט קופות גמל בגיל 30, כדאי לנו לבחור במסלול בעל רמת סיכון גבוה יותר באופן יחסי, אך כזה שיכול לייצר עבורנו תשואות גבוהות. במרבית המקרים גם מסלולים אלה זוכים לתשואה חיובית, וזאת אודות לאנשי המקצוע המנהלים אותם. כאשר נגיע לגיל 50, נבחר להעביר את הכספים שהצטברו בקופה למסלול יותר סולידי.

או אז למעשה יש בידינו קרן גבוהה מספיק המורכבת גם מהפרשות העובד שלנו, גם מהפרשות המעביד וגם מהתשואה שהצלחנו לייצר במסלול המסוכן יותר. את כל החבילה הזאת, אנחנו מעבירים למסלול סולידי, וזה אמור כבר להספיק כדי לייצר תשואה נאה בתום תקופת החסכון.


האם כדאי להצטרף לאחד המסלולים של אנליסט קופות גמל?

 ובכן, התשובה היא שכל החלטה כזאת דורשת בחינה, והבשורה הטובה היא שאת הבחינה הזאת אתם יכולים לעשות בעצמכם. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר הבית של משרד האוצר ושם לבחור באפשרות של דירוג קרנות ההשתלמות בישראל. בדירוג זה אתם יכולים לבחון את הביצועים של כל קרנות ההשתלמות וקופות הגמל בישראל לאורך תקופות של שנה, שלוש שנים, חמש שנים ויותר, וכן להתרשם מגובה דמי הניהול שגובה כל קרן. בהתאם לכך, תוכלו לקבל החלטה חכמה ומושכלת לגבי הכדאיות שלכם להשקיע באפשרות של אנליסט קופות גמל, או בכל קופת גמל אחרת שתראו לנכון. אם תוכלו להשיג עצה אובייקטיבית מקרוב או בן משפחה, גם זה לטובה, אך זיכרו שבסופו של דבר המספרים הם אלה שמדברים, והם צריכים להיות השיקול המרכזי שלכם בכל תהליך הבחירה.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y