הפקדה לקופת גמל

אם אתם שכירים, הרי שכל העניין של הפקדה לקופת גמל לא צריך להטריד אתכם. המעביד שלכם אחראי באמצעות רואה החשבון שלו לבצע את העברת ההפרשות החודשיות לקופת הגמל שלכם בצורה אוטומטית, בדיוק כפי שהוא מעביר לכם את השכר החודשי בראשון לכל חודש. לעומת זאת, אם אתם עצמאיים, כל הנושא של הפקדה לקופת גמל הוא עניין שלכם ונמצא באחריותכם, וכאן אתם צריכים לדעת כיצד עליכם לבצע את ההפקדה, וכיצד לבצע את זה בצורה שיטתית כך שלא יהיו לכם פיספוסים, ושלא תגלו פתאום בסוף השנה ששכחתם לבצע הפקדות במשך חצי השנה האחרונה.


כיצד ניתן לבצע את ההפקדה?

את ההפקדה אתם יכולים לבצע באמצעות רואה החשבון שלכם. לכל עצמאי יש רואה חשבון המגיש עבורו את הדו"ח השנתי לרשויות המס. רואה החשבון מעניק כמובן שירותים פיננסיים נוספים ללקוחותיו, כמו העברת משכורת והפקת תלוש שכר, וגם הפקדה לקופת גמל. כל שעליכם לעשות הוא להעביר לו את כל הפרטים, ואולי מספר טפסים הדרושים לו לצורך העניין, ובכל חודש תתבצע ההפקדה על ידי רואה החשבון, בדיוק כפי שהוא מפיק לכם ולעובדים שלכם תלוש שכר בכל חודש. יחד עם זאת, ישנם עצמאים שאינם מקיימים קשר רציף לאורך השנה עם רואה החשבון שלהם, כשאת הנהלת החשבונות הם מבצעים בעצמם, ואת רואה החשבון שלהם הם פוגשים רק בסוף השנה. ישנם גם עצמאים שרוצים להיות אחראים בעצמם על כל נושא קופת הגמל שלהם. במקרה כזה, על אותם עצמאים ליצור קשר עם משרדי קופת הגמל, ולברר כיצד ניתן לבצע את ההפקדה.


הפקדה חודשית או הוראת קבע

אופן אחד לבצע את ההפקדה הוא לגשת בכל חודש לבנק ולבצע הפקדה של צ'ק לחשבון הבנק של קופת הגמל. ניתן לעשות זאת גם באמצעות העברה בנקאית, אך זו היא כמובן הדרך הכי פחות מועדפת לעשות את התהליך, שהרי אנחנו לא רוצים כל חודש לגשת לבנק רק לצורך זה, ומה אם נשכח, ולא נבצע הפקדה. הדרך הטובה ביותר לבצע את ההפקדה באופן עצמאי היא באמצעות הוראת קבע מהבנק. אתם ניגשים לבנק פעם אחת כדי להפיק הוראת קבע לטובת חשבון הבנק של קופת הגמל, ומאותו רגע בכל חודש קופת הגמל תמשוך מחשבון הבנק שלכם את הסכום שתגדירו לה לטובת הפקדה לקופת גמל. במסגרת הוראת הקבע תוכלו לקבוע את גובה ההפקדה החודשית, את היום בחודש שבו תתבצע ההפקדה, וכן תוכלו להגדיר פרמטרים נוספים להוראת הקבע כמו למשל הצמדה חודשית למדד המחירים לצרכן, או הצמדה לכל שיעור שתרצו.


איך ניתן לעקוב אחרי ההפקדות?

 בכל מקרה שהוא, ובטח כאשר אתם מבצעים את ההפקדה באופן עצמאי, כדאי מאוד לעקוב אחרי כל ההפקדות שלכם לקופת הגמל. עליכם לוודא שההפקדות אכן מועברות על פי התנאים שהגדרתם בהוראת הקבע, וכי אין חודשים שבהם לא בוצעה הפקדה בגלל תקלות של אחד הגורמים. כדי לעשות זאת, תוכלו לקבל את כל פרטי הקופה ממשרדי קופת הגמל, על פי דרישה, ולבדוק את הדו"חות שאתם מקבלים.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y