אקסלנס גמל

אקסלנס הוא אחד מבתי ההשקעות המובילים בישראל, בעל מוניטין של בית השקעות מצליח, חשיבה מתקדמת ורמה מקצועית גבוהה בכל הקשור לביצוע השקעות, ניהול תיקים וחיסכון. במסגרת פעילותו, מציע בית ההשקעות שורה של מסלולים לחיסכון במסגרת קופות גמל, והכל תחת השירות אקסלנס גמל. החברה מציעה קופות גמל בעלות סיכון נמוך עם מיקוד בהשקעה באגרות חוב ממשלתיות, אג"ח חברות, הצמדה למדד וכדומה, או קופות גמל בעלות סיכון גבוה יותר עם מיקוד בהשקעה במניות ובערוצים בעלי סיכון גבוה יותר, אך גם סיכוי לתשואה גבוהה יותר.

קופת גמל היא למעשה ערוץ חיסכון לטווח ארוך של 15 שנים או עד גיל הפרישה. בחיסכון כזה אנחנו רוצים לנהוג בחוכמה ובזהירות על מנת לא לסכן את הכספים שאמורים לקיים אותנו בגיל הזיקנה. כדי לעשות את זה צריך להכיר היטב את כל המשמעויות של מסלולי הגמל השונים, אותם נמצא למצוא במסגרת השירות של אקסלנס גמל.


איך בוחרים מסלול קופת גמל?

כדי לבחור את מסלול הגמל הטוב ביותר עבורכם, עליכם לחשוב על גורם הסיכון. ככל שאתם מתקרבים יותר למועד פרעון החיסכון, או לגיל הפרישה, עליכם לוודא שאתם מורידים את רמת הסיכון, ושומרים על מה שכבר חסכתם. יחד עם זאת, ככל שאתם נמצאים בשלב יותר התחלתי של החיסכון, יש לכם עוד אפשרות להשקיע את הכסף בערוצים קצת יותר מסוכנים, שבדרך כלל גם מביאים תשואה חיובית לטווח ארוך. בצורה כזאת, תוכלו לנפח את הקרן שלכם בשנים הראשונות, ולאחר מכן בשנים מאוחרות יותר, תוכלו להכניס את הקרן למסלול יותר סולידי ושמרני על מנת לשמור על מה שיש, ולצבור תשואות נוספות במינון יותר נמוך. במסגרת השירות של אקסלנס גמל אתם יכולים להעביר את הכספים שלכם מקרן לקרן על פי רמת הסיכון המועדפת עליכם.


האם כדאי לחסוך עם אקסלנס גמל?

 השאלה היא כללית, ואי אפשר לתת עליה תשובה בקצרה. הדבר שצריך לבדוק על מנת לקבל החלטה חכמה בנושא זה הוא רמת הביצועים של הקופה לאורך זמן, וכן דמי הניהול שגובה הקופה עבור שירותי ניהול התיק שהיא מספקת. במקרה כזה, אתם יכולים להיכנס לאתר משרד האוצר, ולבחון את ביצועי הקופה בשנה האחרונה, בשלוש השנים האחרונות, בחמש השנים האחרונות ואף יותר מכך.

בצורה זו תוכלו להעריך האם אקסלנס גמל היא קופה המציגה ביצועים בטופ של קופות הגמל בישראל אם לאו. כמו כן, כדאי לבחון מגמות מסתמנות, קרי אם אתם מבחינים בכך שאקסלנס גמל הייתה קופה שבדרך כלל דשדשה מאחור, אך בשנים האחרונות אתם רואים מגמה של עלייה בביצועים עד לרמת הטופ של קופות הגמל, כדאי לבחון העברת כספי החיסכון שלכם לקופה, ולהיפך. מידע נוסף ופרטים יותר לעומק תוכלו לקבל מהקופה עצמה ומיועצי השקעות ומנהלי תיקים עצמאיים שיוכלו לסייע לכם לקבל החלטה. יחד עם זאת, שימו לב שלכל אחד יש אינטרס, ועליכם לקחת את הכל בערבון מוגבל, תוך שימת דגש על הנתונים והמספרים האמיתיים שעליהם אי אפשר להתווכח.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y