קופת גמל גל

קופת גמל גל הינה קופת גמל לעובדי הוראה החברים בהסתדרות המורים. הקומה נוסדה בשנת 1998 ומציעה שירותי חיסכון לטווח ארוך לעובדים עצמאיים ושכירים. חברות בקופת גמל גל אינה מבטיחה תנאי חיסכון טובים יותר, או ביצועים טובים יותר מיתר קופות הגמל הזמינות בשוק. יחד עם זאת, בהיותכם חברים של קופת גמל קל, אתם עשויים לזכות לדמי ניהול נמוכים יותר, כמו גם הטבות הנובעות משיתופי פעולה שעושה הקרן עם גופים שלישיים.

כך למשל, מציעה הקרן לחבריה הלוואה לכל מטרה בתנאים מועדפים מבנק מסד. אחרי שאמרנו את כל זה, צריך להבין שהבחירה בקופת הגמל בה אנו חוסכים את כספנו צריכה להתבסס על דבר אחד, וזה הביצועים של הקופה. הרעיון הוא שאנחנו מפקידים בכל חודש סכום כסף מסויים לקופה, ועל ההפקדה שלנו גם המעביד, אם יש לנו כזה, מפקיד סכום מקביל. המטרה שלנו היא שאת סך הכל הסכומים שאנחנו מפקידים הקופה תדע להשקיע בערוצים טובים ונכונים ולייצר תשואה אטרקטיבית כך שבסופו של דבר החיסכון שלנו יהיה גבוה הרבה יותר מסך הסכומים שהופקדו אליו. היכולת לייצר תשואות אטרקטיביות אינה קשורה לכך שהקופה מיועדת למגזר מסויים באוכלוסיה או לקבוצה מסויימת של אזרחים או עובדים, אלא לרמה המקצועית של העובדים בקופה.


איך בודקים את הביצועים של קופת גמל גל?

הדרך הטובה ביותר לבדוק את הביצועים של קופת גמל גל, ושל כל קופת גמל או קרן השתלמות אחרת, היא פשוט להיכנס לאתר האינטרנט של משרד האוצר, ולבחון את דירוג קרנות ההשתלמות וקופות הגמל בישראל. בדירוג זה תוכלו לבחון את הביצועים של כל קופות הגמל בישראל בשנה האחרונה, בשלוש השנים האחרונות, בחמש השנים האחרונות ואף יותר מכך. בהתאם לכך, תוכלו להחליט האם קופת גמל גל יודעת לקחת את הכסף שלכם ולנפח אותו בצורה טובה, או שאולי יש קופות אחרות המציעות יכולות טובות יותר. בנוסף, תוכלו לבדוק באתר זה את גובה דמי הניהול שגובה הקופה ביחס לקופות אחרות. או אז תוכלו לעשות שיקלול של הנתונים ולדעת איפה עדיף לכם לחסוך. ייתכן שהפערים יהיו מאוד קטנים, ואז תחליטו להצטרף לקופת הגמל של גל מתוך רצון ליהנות מההטבות שהיא מעניקה לחבריה, וייתכן שלא. הבחירה היא שלכם, ואתם יכולים לשנות אותה בכל עת.


אז איך מקבלים החלטה?

 כאמור ההחלטה צריכה להתבסס על מספרים, על נתונים שעליהם אי אפשר להתווכח, ואת המספרים האלה אתם מוצאים באתר משרד האוצר, כמו גם באתר הקופה עצמה. יחד עם זאת, תמיד כדאי לשמוע. אפשר לפנות למשרדי הקופה ולקבוע פגישה על מנת להתרשם מכל השירותים וההטבות המסופקים לחברי הקופה. ייתכן שתמצאו ערך רב בהטבות אלו ותחליטו להצטרף לקופה אפילו אם ביצועיה אינם נחשבים לטופ. בשורה התחתונה, עליכם להחליט מה חשוב לכם יותר, התשואה על כספי החיסכון שלכם, או הטבות מפליגות שיודעת לספק לכם הקופה, ואולי בקופת הגמל של גל, תוכלו למצוא את שניהם גם יחד.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y