ניהול קופות גמל

ניהול קופות הגמל בישראל מתבצע על ידי חברות הביטוח, הבנקים ובתי ההשקעות אך חשוב כי האזרח יבין בנושא ויוכל לדאוג לניהול קופת גמל בהתאם לצרכיו ולפי בחירתו האישי. כאשר באים לבחור בקופת גמל לשם חיסכון פנסיוני ארוך טווח רוב האנשים בוחרים בחברה שתנהל עבורם את ההשקעות בקופת הגמל והם בוחרים במסלולים כלליים שמרכיבי הסיכון בהם זהים לאדם בן 30 ואדם בן 60, שכיר או עצמאי. 

כיום ישנם בתי השקעות המציעים שיטת ניהול מתקדמת בה הלקוח יכול להרכיב את הרכב ההשקעה ולבחור מהו אחוז ההשקעה באג"ח ממשלתי, אג"ח קונצרני, מניות ועוד. לרוב בוחר האזרח להצטרף לקופת גמל כללית אותה ניתן למדוד על פי מספר מדדים חשובים כגון: רמת התשואה לאורך זמן, רמת הסיכון ואיכות הגוף המנהל את קופת הגמל. חשוב לבחור קופת גמל המנוהלת באופן אחראי ושקוף וברמת סיכון שאינה מסכנת את הכספים הנצברים לזכות העמית. כספים אלה חשובים לגיל הפרישה ולכן אין לקחת סיכונים גבוהים.
 

אפיק השקעה לטווח ארוך


קופות גמל הן אפיק השקעה לטווח ארוך המציע הטבות מס לעצמאים ולשכירים. באמצעות הפקדה חודשית לקופת הגמל ניתן לצבור כספים ולקבל אותם עם תשואה כקצבה חודשית עם הפרישה לפנסיה או בסכום אחד למטרות אחרות כגון קופת גמל לפיצויים, קופת גמל לדמי מחלה או לכל מטרה אחרת. מבחר רחב של בתי השקעות, חברות ביטוח, יועצים ובנקים גורם לעתים לבלבול ואזרחים רבים תוהים כיצד לבחור בקופת גמל ובחברה שתנהל עבורם את החיסכון.


ניהול אישי (
IRA
) של קופת הגמל


בעקבות החלטת משרד האוצר לאשר ניהול אישי של קופות הגמל יכול כל לקוח ליהנות מניהול אישי המותאם לאופי ולצרכים המשתנים שלו עם הזמן. לניהול אישי יתרונות רבים ובהם דמי ניהול נמוכים, עמלות נמוכות בפעולות בניירות ערך, שקיפות ושליטה מלאה, השתתפות בקבלת ההחלטות על הרכב השקעות בקופת הגמל ומדיניות ההשקעות.

 

יש לערוך סקר שוק
 

קופת גמל יש לבחור רק לאחר סקר שוק מקיף ולא להסתמך רק על המלצות. על ידי סקר שוק מקיף ניתן ללמוד את הנושא לעומק ולהשוות את רמת התשואה שהקרן מראה ורמת הסיכון בה היא פועלת וכך למדוד את רמת איכות ניהול קופת הגמל. חשוב לבדוק כי לחברה המנהלת את קופת הגמל יש את האישורים הנדרשים מטעם משרד האוצר. חברות לניהול קופות גמל חדשות יחסית מראות לעתים ביצועים טובים יותר מאשר קופות הגמל הוותיקות בגלל גמישות והיקפי נכסים קטנים יותר.  
 

ניהול מקצועי

קופת גמל בוחרים על פי איכות הניהול הכוללת מקצועיות מנהלי ההשקעות (לפי תשואה לאורך זמן), איכות השירות, רמת השקיפות, רמת הסיכון, גובה דמי הניהול והיכולת לגוון בין מסלולי חיסכון ולנייד כספים בקלות. כיום יכול העמית להיות מעורב בהחלטה כיצד 

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y