מיטב גמל

קופת גמל היא למעשה תכנית חיסכון לטווח ארוך של 15 שנה או עד גיל הפרישה לפנסיה. אם אתם שכירים אתם בוודאי מפרישים אחת לחודש סכום כסף מסויים לקופת הגמל שלכם, ועל סכום זה מוסיף גם המעביד שלכם. אם אתם עצמאיים, אתם מפרישים בעצמכם את הכספים לקופה. המטרה שלכם היא שהקופה תדע לקחת את כל הכסף הזה, להשקיע אותו בצורה חכמה ולנפח אותו עם תשואות אטרקטיביות. מיטב הוא אחד מבתי ההשקעות המובילים בישראל, ומספק שירותי ניהול תיקים, שירותי השקעות וחיסכון לאנשים פרטיים וגופים מוסדיים, ומקיים רשת שלמה של שיתופי פעולה עם מוסדות פיננסיים בישראל.

מיטב גמל הוא למעשה שירות קופות הגמל של בית ההשקעות מיטב. מיטב מציעה שורה של מסלולי קופות גמל על פי רמת סיכון משתנה. אם אתם רוצים להשקיע את כספכם בסביבה סולידית ובטוחה יחסית, תוכלו לבחור במסלול השקעה באג"ח חברות, אגרות חוב ממשלתיות, או הצמדה למדד למשל, ואם אתם מעדיפים סיכון יותר גבוה עם סיכוי יותר גבוה לתשואה גבוהה, תוכלו לבחור במסלול של השקעה במניות. כדאי לזכור שבכל הקשור לקופות גמל, חשוב להתנהל בצורה זהירה וחכמה מאחר ומדובר בכספים שאמור לפרנס אותנו כאשר נפרוש לפנסיה.


איך בודקים את הביצועים של מיטב גמל?

במסגרת שירותי החיסכון של מיטב גמל, תוכלו להשקיע גם בקרנות השתלמות לחיסכון לטווח של 6 שנים, וגם בקופות הגמל של החברה לחיסכון לטווח של 15 שנים או עד גיל הפרישה לפנסיה. כדי לבדוק את ביצועי הקרנות תוכלו להיכנס לאתר הבית של החברה ולקבל נתונים ודו"חות אודות ביצועי החברה לאורך זמן. כך למשל, תוכלו לבחון את הביצועים של מיטב גמל בשנה האחרונה, כמו גם בכל תקופת זמן במשך 15 השנים האחרונות. בהתאם לכך, תוכלו לבדוק מגמות, להשוות את ביצועי הקופה ביחס לערוצי חיסכון אחרים כמו חיסכון בבנק או בחברת ביטוח וכדומה.


איך משווים את מיטב גמל לקופות אחרות?

 אם אתם רוצים להשוות את ביצועי הקופה ביחס לקופות אחרות בשוק, המקום שאליו אתם צריכים ללכת הוא אתר האינטרנט של משרד האוצר. באתר זה תוכלו למצוא טבלה השוואתית המרכזת את כל קופות הגמל וקרנות ההשתלמות בישראל, ומציגה את הביצועים שלהן לאורך זמן.

תוכלו לקבל נתונים על ביצועי הקופות בשנה האחרונה, בשלוש השנים האחרונות, בחמש השנים האחרונות ויותר מכך. בהתאם לכך, תוכלו לדעת האם מיטב גמל היא קופת גמל הנמצאת בטופ רשימת הקופות בישראל, או שהיא מדשדשת מאחור. באתר זה תוכלו לקבל גם מידע אודות דמי הניהול שגובה הקופה עבור שירותי הניהול שהיא מבצעת עבורכם. בהתאם לכך, תוכלו לשקלל את הנתונים ולקבל את תשתית המידע הנדרשת לכם על מנת לקבל החלטה האם לחסוך בקופת גמל אחרת, או לבחור דווקא באפשרות של מיטב גמל. למידע נוסף, כדאי גם ליצור קשר עם הקופה עצמה, ולקבל פרטים נוספים שעשויים להשפיע על ההחלטה שלכם, אך תמיד תזכרו שהדבר החשוב יותר הם המספרים, הנתונים, העובדות שעליהם אי אפשר להתווכח.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y