מנורה מבטחים גמל

מנורה היא אחת מחברות הביטוח המובילות בישראל, ומבטחים היא אחת מקרנות הפנסיה הוותיקות והגדולות בישראל. מנורה מבטחים היא כרגע חברת אחת ומאוחדת, לאחר ששתי החברות מיזגו את פעילותן. אם אתם נמצאים בשוק העבודה מעל עשרים שנה, יש סיכוי טוב שכספי הפנסיה שלכם נחסכים במבטחים, ומרגע ששתי החברות התמזגו, עברו כספי החסכון שלכם לתיק ההשקעות המאוחד של שתי החברות. 

מנורה מבטחים גמל הוא למעשה שירות החיסכון בקופת גמל שמציעה החברה המאוחדת. במסגרת השירות ניתן לבחור משורה של מסלולי חיסכון הנבדלים זה מזה בעיקר ברמת הסיכון שלהם. כך למשל, אפשר לבחור במסלול סולידי המאופיין בהשקעת כספי הפנסיה שלכם בערוצי השקעה בטוחים יחסית כמו אגרות חוב ממשלתיות, אג"ח חברות, הצמדה למדד וכדומה, או במסלולים מסוכנים יותר כמו השקעה במניות. כאשר מדובר בקופת גמל שהיא חיסכון לטווח ארוך של 15 שנה או עד גיל הפרישה לפנסיה, כדאי להשקיע את הכספים במשנה זהירות ובחוכמה. בבוא היום אמורים כספים אלה להוות מקור הפרנסה היחיד שלכם, ולכן אתם לא רוצים לסכן אותם בצורה דרמטית. בהקשר זה כדאי לדעת שהדבר הטוב ביותר הוא לווסת את הסיכון בצורה כזאת, שבתחילת תקופת החיסכון תבחרו בערוצים מסוכנים יותר, אך ככל שתתקרבו למועד פרעון החיסכון תעבירו את הכספים לערוצים סולידיים שבהם תוכלו להבטיח את קיום הכספים.


האם כדאי לחסוך עם מנורה מבטחים גמל?

התשובה לכך אינה חד משמעית, ולשם קבלת החלטה צריך לבדוק את המספרים, את הנתונים. ישנם הרבה אנשי מקצוע שאיתם תוכלו להתייעץ, אך לכל איש מקצוע כזה יש אינטרסים נסתרים. עם מספרים ועם עובדות אי אפשר להתווכח. אז איפה מוצאים את המספרים האלה? ובכן, המקור הראשון שבו תוכלו לחפש הוא אתר האינטרנט של מנורה מבטחים, שם תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם על מנורה מבטחים גמל, המסלולים השונים, גובה דמי הניהול וכן דו"חות ביצועי הקופה לאורך זמן. יחד עם זאת, אם תרצו לבצע השוואה של הקופה ביחס לקופות אחרות, תצטרכו להיכנס לאתר הבית של משרד האוצר, ושם תוכלו למצוא דירוג של כל קופות הגמל וקרנות ההשתלמות בישראל.

בדירוג זה תוכלו לבחון את ביצועי הקופה לאורך זמן, לשקלל את ביצועי הקופה עם גובה דמי הניהול, ולקבל נתון משוקלל שמצביע על כדאיות החסכון בקופה ביחס לכדאיות החיסכון בקופה אחרת. זו היא הדרך הנכונה והטובה ביותר לבצע השוואה.


אפשר עוד קצת נתונים על מנורה מבטחים?

 

ובכן, במנורה מבטחים פעילים 850,000 עמיתים החוסכים את כספם בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות של החברה, וכן 25,000 חברות, מעסיקים וארגוני עובדים העובדים עם הקופה בשיתוף פעולה. קרן הפנסיה של החברה "מבטחים החדשה" זוכה לשבחים מצד העיתונות הכלכלית, ומומחים בתחום החסכון והפנסיה בישראל. אם אתם מעוניינים ללמוד עוד אודות מנורה מבטחים ומסלולי קופות הגמל שהיא מציעה, תוכלו להיכנס לאתר האינטרנט של החברה, לקרוא מאמרים מקצועיים, דו"חות, ודברי הסבר על המוצרים השונים שמציעה החברה.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y