פנסיה נט

אתר פנסיה נט פועל משנת 2007 ומאפשר לכל אדם לבדוק מהי התשואה שקרן הפנסיה שלו השיגה. בנוסף, מאפשר האתר להשוות בין ביצועי קרנות הפנסיה ולהשוות את התשואה שכל קרן פנסיה השיגה מול מדדי שוק שונים, כגון: מדד תל אביב 24 ומדד אגרות חוב ממשלתיות, וניתן לבחור בתקופה זמן רצויה כאשר ברירת המחדל היא לתקופה של 12 חודשים. 

אתר פנסיה נט נועד לשימוש הציבור הרחב ומהווה שירות יעיל ואמין לציבור הישראלי המעוניינים לעקוב אחרי ביצועי החיסכון הפנסיוני שלו. באמצעות האתר ניתן ללמוד על מושגים חשובים בעולם הפנסיה ושוק ההון וניתן להפיק דוחות שימושיים.


מערכת להשוואת קרנות פנסיה

אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פתח את אתר פנסיה נט כשירות לציבור. באמצעות האתר ניתן לקבל מידע חשוב ומפורט אודות תשואות של קרנות פנסיה חדשות. בנוסף, ניתן להשוות בין קרנות הפנסיה לפי מדדים ותקופות זמן משתנות. כך ניתן ללמוד אודות קרן הפנסיה שכל אדם מחזיק וללמוד האם ביצועי הקרן מספקים או שכדאי לעבור לקרן פנסיה חדשה אחרת. באתר ניתן לבחור ברשימה של קרנות הפנסיה החדשות ובמסלולים השונים של קרן. כך ניתן ללמוד אודות הביצועים והתשואה שהקרן השיגה בכל מסלול ובאמצעות ההשוואה ניתן לשקול האם כדאי לשנות את תמהיל ההשקעות בקרן הפנסיה ולהעביר כספים בין מסלולי הקרן.


דוחות שימושיים

אתר פנסיה נט מציע לציבור הגולשים מספר דוחות שימושיים. בין הדוחות החשובים ביותר ניתן למצוא את דוח התשואה שקרן הפנסיה של הגולש השיגה במהלך השנה האחרונה ודוח תשואת קרן הפנסיה של הגולש בהשוואה למדד המניות, שער הדולר או מדד אגרות החוב. דוחות אלה חשובים ומספקים מידע יקר ערך כדי לבחון את ביצועי מנהלי ההשקעות של קרן הפנסיה בה מופקדים כספי הגולש וללמוד האם התשואה חיובית לאורך זמן והאם היא מספקת. הדוחות מאפשרים ללמוד על ביצועי קרן הפנסיה של הגולש בהשוואה לקרנות פנסיה אחרות. חשוב להשוות את הביצועים לפי תקופות זמן שונות ולכן לרוב נהוג להפיק שני דוחות מרכזיים: דוח ביצועי קרן הפנסיה בשנה האחרונה ודוח השוואת קרנות פנסיה בתקופה של שלוש שנים אחרונות

.


השוואה לביצועי קרנות פנסיה אחרות

 אתר פנסיה נט חשוב ומספק מידע שימושי ומקיף. חשוב כי כל שכיר או עצמאי במדינת ישראל יעקוב אחרי ביצועי קרנות הפנסיה, קופות הגמל וקרנות ההשתלמות. כספים אלה נועדו להבטיח את העתיד כאשר מגיעים לגיל הפרישה ולכן מומלץ להיעזר בשירותי האתר ולהשוות מדי כמה חודשים את ביצועי קרנות הפנסיה. בעקבות הרפורמות בענף ניתן להעביר ולנייד כספים בקלות מקרן פנסיה אחת לאחרת וכמו כן ניתן לנייד כספים ללא עלות וללא איבוד זכויות וותק גם בין מסלולי ההשקעה  השונים בכל קרן פנסיה (מסלולים עם רמות סיכון שונות). מעקב תמידי והחלטות נבונות יבטיחו לכל אדם כי יגיע לגיל הפרישה עם רשת ביטחון כלכלית ועם כספים אשר יאפשרו לו לחיות ברווחה ובכבוד.  

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y