יועץ פנסיוני

חשוב לתכנן את כספי הפנסיה כבר בגיל צעיר אך הנתונים מראים כי רבים מזניחים נושא זה ואינם עוקבים אחרי הכספים המופרשים לטובתם לאפיקי החיסכון הפנסיוני השונים. יש בישראל מעל 1,400 יועצי פנסיה בעלי רישיון מטעם משרד האוצר אך רובם המכריע של היועצים עובדים בבנקים. 

לאחר הרפורמות בענף הפנסיה נקבע כי הבנקים רשאים להעניק ייעוץ פנסיוני אך למעשה הבנקים נמנעים מכך מכיוון שמדובר עבורם בהכנסה נמוכה. ניתן לפנות לחברות המתמחות בייעוץ פנסיוני ותמורת תשלום חד פעמי נהנים מייעוץ פנסיוני אובייקטיבי.


מי זקוק לשירותי הייעוץ?

ייעוץ פנסיוני נדרש על ידי שכירים, עצמאים, חברות, ארגונים ולאזרחים העומדים בפני פרישה. יועץ פנסיה מקצועי ינחה את הלקוח אשר פונה אליו כיצד לבחור בתכנית פנסיה המותאמת לצרכיו באופן אישי ואופטימלי. גם אם היועץ אינו משנה את אפיקי החיסכון הקיימים הוא יביא לשינויים מזעריים בתנאי התכניות ושינוי זה מביא לחיסכון ניכר ולהגדלת החיסכון באופן משמעותי. כל שינוי, גם אם הוא נראה קטן מביא לשינוי המביא בסופו של דבר ליותר כסף שיעמוד לרשות החוסך עם הגיעו לגיל הפרישה ולהקלות בתשלומי מס. 


מהלך פגישת הייעוץ

במהלך הייעוץ אוסף היועץ נתונים כמו תכנית הפנסיה הקיימות העומדות לרשות הלקוח, רשימת ביטוחים שיש ללקוח כמו ביטוח חיים וביטוח בריאות, איסוף נתונים אודות נכסים ואיסוף נתונים בנוגע למשכורת. את המידע הנאסף מזין היועץ לתוכנה ייעודית שמנתחת את הנתונים והיועץ מכין עבור הלקוח דו"ח מפורט ומנומק ובו המלצות כיצד עליו לפעול. יש חברות לייעוץ פנסיוני שילוו את הלקוח ואף ייצגו אותו מול חברות הביטוח או בית ההשקעות וינסו להשיג עבורו דמי ניהול נמוכים יותר.


ייעוץ אובייקטיבי

יועץ פנסיה אינו משרת את האינטרסים של במוסדות הפיננסיים השונים כמו חברות ביטוח, בתי השקעות ובנקים. מטרת הייעוץ היא להנחות את הלקוח עם מידע אובייקטיבי לגבי כל האפשרויות העומדות בפניו, ולהתאים את התיק הפנסיוני בהתאם לאורח חייו של הלקוח, גובה משכורתו, נכסים שברשותו ומתוך מטרה שהלקוח יגיע לגיל הפרישה עם ביטחון כלכלי ויוכל לשמור על אורח חייו ועל רווחה כלכלית.


ייעוץ לפני פרישה

רבים מהשכירים והעצמאיים העומדים לפני פרישה אינם פונים לייעוץ ולמעשה עלולים לאבד זכויות ולא ליהנות מהטבות מס שונות. יועץ פנסיוני יבדוק את ההסדר הפנסיוני של הלקוח, את הסכמי הפרישה עם המעסיק ואת תכניות הביטוח שלו. היועץ יבחן את חבות המס על כספי הפרישה ויציע ללקוח אפשרויות כיצד ניתן לחסוך בתשלומי המס באופן חוקי. את כספי הפרישה ניתן להשקיע באפיקי השקעה שונים ולכן מומלץ לפנות ליועץ פנסיה מקצועי ואובייקטיבי וחשוב לבקש מהיועץ עזרה בתכנון מקורות ההכנסה כאשר מגיעים לגיל הפרישה. רבים יוצאים לפנסיה מוקדמת ויש לכך השלכות חשובות על ההכנסות החודשיות לאחר שנים בהן נכנסה משכורת באופן קבוע לחשבון הבנק וכן מבחינת היטלי מס שונים. חשוב לפנות לייעוץ לפני גיל הפרישה ולתכנן את העתיד הקרוב.

 

 

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y