פרישה לפנסיה

חוק פנסיה חובה הביא לכך שמעל מיליון ישראלים מצאו עצמם נכללים בהסדרי הפנסיה. המדינה שמה דגש רב על נושא הפרישה לפנסיה ומתוך דאגה לאזרחים היא מעודדת את האזרחים לחסוך לפנסיה באמצעות כלים העומדים לרשותה. המדינה החליטה על שורת הטבות מס לשכירים ועצמאים הדואגים לעתידם ומפרישים כספים לפנסיה באפיקי חיסכון שונים כגון: קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות. 

לא ניתן להתבסס על הקצבה הנמוכה של ביטוח לאומי ולכן יש חשיבות רבה לתכנון הפרישה לפנסיה, עדיף כבר מגיל צעיר, וכך ניתן להגיע לפנסיה עם ביטחון כלכלי וקצבה המאפשרת רווחה כלכלית ורמת חיים נאותה. חשוב לדאוג לנושא הפנסיה ולכן מומלץ להתייעץ עם יועץ פנסיוני שיוכל להתאים את אפיקי ההשקעה והחיסכון בהתאמה אישית ללקוח.

לתכנן את העתיד
 

חשוב לתכנן את העתיד ולדאוג מראש לנושא פרישה לפנסיה. תכנון מוקדם יעניק רשת ביטחון כלכלית בה המבוטח מקבל קצבה חודשית שתספיק לו לרווחה ולהמשיך לחיות ברמת החיים לה הורגל. ככל שמתחילים לחסוך מוקדם יותר לפנסיה כך ניתן לקבל קצבה גדולה יותר ולחיות היטב גם לאחר סיום העבודה והיציאה לפנסיה. חיסכון פנסיוני מבטיח בסיס כלכלי איתן ולכן יש לחשב מראש מהו הסכום לו נדרשים בתקופת הפנסיה.

יועץ פנסיוני

פרישה לפנסיה יש לתכנן במקצועיות ולכן מומלץ לפנות ליועצי פנסיה אשר מכירים את כל הפתרונות והמכשירים הפיננסיים. יועץ פנסיוני יעזור בבדיקת שווי הנכסים הקיימים ויכוון את הלקוח להבין לכמה כסף הוא זקוק בגיל הפרישה. תכנון מקצועי יעזור להבטיח להגיע לגיל פרישה לפנסיה עם הבסיס הכלכלי לו זקוקים ולחיות בגיל הזהב היטב ועם רווחה כלכלית. ישנם מכשירים פיננסיים רבים ולכן ניתן להרכיב תיק השקעות לפנסיה המורכב מהפקדות לקרן פנסיה, הפקדות לקופת גמל ארוכת טווח, רכישת ביטוחים חשובים כמו ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי וכד' ואף השקעות כדאיות בשוק ההון כדי למנף חסכונות ולצבור כספים לקראת גיל הפרישה.

 

קצבה חודשית

ממשלת ישראל מעודדת את הציבור להפקיד כספים בקרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות. כדאי באמצעות יועץ השקעות או יועץ פנסיוני לבחור בתמהיל השקעות המתאים ביותר לצרכים האישיים וכך לפזר את הסיכון ולהצליח להניב תשואות גבוהות. באמצעות תמהיל השקעות המתוכנן היטב ניתן לחסוך כסף רב ולהגיע לגיל פרישה לפנסיה עם ביטוח חיים מתאים, כיסוי רפואי באמצעות ביטוח רפואי הולם וחסכונות שונים, חלקם משולמים כקצבה חודשית וחלקם ניתנים למימוש מיידי. הממשלה מעניק הטבות מס שונות כדי לעודד את הציבור לחסוך לגיל הפרישה וכדאי לנצל הטבות מס אלה, גם לשכירים וגם לעצמאים. ככל שחוסכים יותר כך מגיעים לגיל הפרישה עם יותר כסף וניתן להתחיל ליהנות מתקופה נפלאה בחיים בה ניתן לטייל, לשדרג את הרכב, לעזור לילדים, ללמוד ועוד.

מתי לקבל את הפנסיה

כיום ניתן לבחור מראש מתי לקבל את כספי הפנסיה. במסגרת קרנות פנסיה או פוליסות ביטוח שונות לקצבה ניתן לבחור האם להתחיל לקבל קצבה מגיל 60, גיל 67 או אפילו מאוחר יותר. יש לקחת בחשבון את ההשלכות של המסים ולכן חשוב לקבל ייעוץ מקצועי שיבהיר נקודות אלה ויערוך חישוב ממנו ניתן ללמוד ולקבל החלטות מותאמות אישית.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y