קצבת שארים

נראה כי רבים הם המבוגרים ששמעו על ביטוח שארים. זאת מאחר ועם כל הרצון שלא לחשוב על מקרי מוות או על העתיד הרחוק והלא נעים הרי שצריך לעשות את הכול על מנת להבטיח את איכות חייהם של השארים. בזכות ביטוח ייעודי אפשר לראות כיצד קצבת שארים תשולם לאלמן או לאמנה וליתומיו של המבוטח שנפטר. מדובר על קרובי משפחה מדרגה ראשונה שזכאים לקצבה זו על מנת שיוכלו להמשיך ולהתפרנס. כך הם יכולים לקיים את עצמם ללא חשש רב מבעיות כלכליות או ממצוקות כספיות גם לאחר לכתו של האדם היקר. 

חשוב לדעת שבכל הקשור לקצבה מהמדינה הנפטר חייב להיות אזרח ישראל ועליו להיות מבוטח בביטוח לאומי. בכדי שהשארים יוכלו להתמודד טוב יותר לאחר מקרה מוות מסוים רוכשים רבים ביטוחים פרטיים.

 

יש להגיש תביעה מסודרת

 

בין אם מישהו מעוניין לפנות למוסד לביטוח לאומי ובין אם יש לעשות זאת מול חברה פרטית הרי שיש לבצע פעולות מסודרות על מנת לקבל את הכספים שמגיעים לשאירים. בתוך פרק זמן סוים יש להגיש תביעה מסודרת ולראות כיצד קצבת שארים תגיע למקומה הראוי גם בחישוב רטרואקטיבי. בכל הקשור למוסד לביטוח לאומי הרי שגם מי שאינו מרוויח שכר במקום מסוים אלא שהוא רק מתנדב, עדיין יש לו זכאות ושאריו יקבלו את הקצבה הנ"ל. בירוקרטיה היא לא דבר אהוב על אף אחד מאתנו אך אם קמים מימי השבעה ומבצעים את הפעולות כנדרש אפשר בהחלט לראות שאין שום סיבה לעיכוב הכספים. לכן חשוב להיות מפוקחים ולדאוג להבטחת ההכנסה הזו כדי להמשיך ולחיות בכבוד.

 

ניכויים מהקצבה מול פטורים לזכאים

 

אלו שמקבלים קצבת שארים מהמוסד לביטוח לאומי צריכים לדעת שעדיין הם חייבים לשלם דמי ביטוח לאומי. אמנם מדובר בשיעור מינימאלי לגבי מי שאין לו הכנסות החייבות בדמי ביטוח, אך עדיין יש לשלם את הסכומים הנדרשים מדי חודש על מנת שלא להיקלע לעימותים עם הביטוח הלאומי. בתנאים מסוימים אפשר לראות כיצד יש פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי. אם מדובר באישה שעובדת רק במשק ביתה או אם מדובר במי שמקבל קצבה לשארים אך הוא זכאי גם לקצבת זקנה הרי שהם פטורים מתשלום דמי ביטוח לאומי. בכל הקשור לקצבה שמגיעה מגופים פרטיים הרי שיש לבדוק בצורה יסודית מהן החובות של המוטבים והאם ישנן אלו הגבלות שונות שעל המוטבים להכיר ולדעת אותן.

 

קבלת כספים במקרים מיוחדים

 

לכל מוסד או ארגון יש תנאים שונים שהוא מציג לאלו שמסתמכים על שירותיו. כך אפשר לראות כיצד המוסד לביטוח לאומי מציג אפשרויות חריגות לקבלת קצבת שארים. במסגרת חוקים ותקנות יכולים אזרחים שונים לראות כיצד גם אם הם לא עמדו בתנאים עיקריים שמציג החוק הרי שבזכות היותם מקרה מיוחד הם יכולים לקבל את הקצבה האמורה. החרגות ומקרים מיוחדים הם דברים שמוכרים לנו גם מתחום הביטוח והפיננסיים. לכן אפשר לראות כיצד מי שנעזר בגוף פרטי על מנת לבטח את עצמו בצורה רחבה ואיכותית יותר יכול ליהנות מכיסוי שיתאים לו במקרים מיוחדים. בין אם מדובר בפרמיה שונה או בתנאים אחרים הרי שכל עוד המבוטח נהנה מיתרון אמיתי עליו לשקול בכובד ראש ביטוח שיסייע לשאריו בעתיד. 

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y