ביטוח

תחום הביטוח הינו תחום אשר גדל מאד בשנים האחרונות. אם לפני שנים, תחום הביטוח נתפס כדבר מה אשר מוקדש ברובו לביטוח רכוש ואולי ביטוח חיים, כיום מתפרסות חברות הביטוח לתחומים רבים ושונים ובינהם ניהול פיננסי ארוך שנים, ניהול חסכונות פנסיה וניהול הלוואות, לצד ניהול מתן גישה לשירותים רפואיים.

ביטוח – תחומי הביטוח השונים

ניתן לחלק את תחומי הביטוח השונים באופנים שונים, כאשר לעתים קרובות קיימת חפיפה בין פוליסות ביטוח שונות המיועדות לכיסוי מצבים שונים:

  • ביטוח רכוש – תחת כותרת ביטוח רכוש ניתן לשייך סוגי פוליסות שונים כגון ביטוח מקיף לרכב, ביטוח תכולת דירה וביטוח מבנה לדירה, ביטוח מבנה למשכנתא וסעיפים מסוימים במסגרת פוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל.
  • ביטוח בריאות – בקטגוריה זו נכללים כיסויים אשר מטרתם להביא לשיפור המצב הבריאותי של המבוטח והחלמה. דוגמאות לפוליסות ביטוח מסוג זה הן ביטוח בריאות, ביטוח תרופות, חלקים מפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, וביטוח חובה לרכב.
  • ביטוח קטסטרופות  – בקטגוריה זו של ענפי הביטוח נכללות פוליסות ביטוח בהן מוענקים מענקים חד פעמיים או קצבתיים בגין קרות מקרה ביטוחי כזה או אחר. סוגי פוליסות הביטוח הכלולות בקטגוריה זו הן ביטוח חיים (ריסק), ביטוח תאונות אישיות וביטוחי אמצע החיים למינהן, הרחבות מסוימות לביטוח בריאות המעניקות פיצוי פעמי במקרה גילוי מחלה קשה או החמרה ניכרת במחלת הסכרת, ביטוח סיעודי וביטוח אבדן כושר עבודה.
  • ביטוח קצבה \ פנסיה – קטגוריה זו כוללת מצבים אשר קרוב לודאי נקלע אליהם, כגון זיקנה, ומבטיחה כי בהגיע גיל פרישה ימצאו הכספים הדרושים על מנת לאפשר קבלת קיצבה חודשית מיום הפרישה ועד ליום מות המבוטח אשר תבטיח מקורות קיום והבטחת רמת חיים למבוטח. אלמנט הביטוח נכנס כאן כיוון וקבלת הקצבה תהה תמיד עד למקרה מוות, ואינה תלויה רק בחסכונותיו של המבוטח.
  • ביטוח מפני תביעות צד ג'

 

 

ביטוח – כיצד בוחרים פוליסת ביטוח

כאשר באים לבחון מהו התמהיל הביטוחי לו אנו נזקקים יש לבחון היבטים וצרכים שונים, בהתאם לקטגוריות השונות: אדם אשר אין ברשותו כלי רכב, מן הסתם לא יזדקק לרכישת ביטוח רכב, אך כולנו בעלי גוף אשר עלול להפגע כתוצאה ממחלות ותאונות שונות.

מעבר לצרכים הבסיסים, חשוב להקפיד ולבחון מהו הסיכוי (לפחות הנתפס) לכך כי נזדקק לעשות שימוש בפוליסת הביטוח אותה רכשנו, לעומת הנזק אשר עלול להגרם במידה וטעינו בחישוב, או כי נפלנו על הסיכוי המזערי כי המקרה הביטוחי התרחש. לדוגמה אפשר לקחת את נושא ביטוח השתלות. מצד אחד, קרוב לודאי כי מרביתנו לא נזדקק לשירותי השתלות בחיינו, אולם במידה ומזלנו לא יעמוד לנו, ונזדקק להשתלה, קרוב לודאי כי לא ימצאו בידנו הסכומים הדרושים על מנת לבצע השתלה זו ופיצוי מטעם פוליסת ביטוח השתלות עשוי להתגלות כמוצלח ביותר.

מקרה נוסף הפוך הוא מקרה פוליסת ביטוח 50+ או ביטוח אמצע הדרך. במקרים אלו סכומי הפיצוי הם קטנים וכאלו אשר יקלו על חיינו במעט, אך לא יותר מכך. מצד שני, הסיכוי לקבלת פיצוי כזה הוא גבוה. במסגרת פוליסות מעין אלו, בגובה כיסוי רגיל, מבוטח יזכה לפיצוי עבור מקרה ביטוחי נאמר – שבירת רגל, מקרה אשר הסיכוי לכך והוא יקרה גבוה, בסכום של כ- 7000 ש"ח, באופן חד פעמי.

לקבלת הצעת ביטוח

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y