הלוואות חוץ בנקאיות

 

הלוואות חוץ בנקאיות הינן למעשה הלוואות אשר ניתנות לאדם או לחברה על ידי מוסד פיננסי שאיננו בנק. האשראי יכול להתקבל מגופים שונים כדוגמת חברות האשראי, חברות הביטוח וחברות ייעודיות הפועלות בתחום זה. להלן מדריך קצר שיעניק לכם מידע על התחום ויוביל אתכם לקבלת החלטות נכונות יותר.

עבור אנשים רבים אשר אינם יכולים לקבל הלוואה מן הבנק עקב בעיות כלכליות ובעיות אשראי הלוואות חוץ בנקאיות הן הפתרון הטוב ביותר. בשנים האחרונות, בעיקר בשל המצב הכלכלי בו נמצאת מדינת ישראל והעולם כולו, החלו לצוץ חברות רבות אשר מציעות הלוואות חוץ בנקאיות בתנאים נוחים המתאימים כמעט לכל אדם. יחד עם זאת, בוודאי אתם יודעים על הלוואות חוץ בנקאיות מסוכנות יותר (השוק האפור) ולכן אם אתם רוצים להיות בטוחים שאתם לוקחים את אותה הלוואה חוץ בנקאית מגוף מסודר ומורשה בדקו האם הוא פועל על פי החוק להסדרת הלוואות חוץ בנקאיות אשר נוסד בשנת התשנ"ג, 1993.

האם הלוואות חוץ בנקאיות הן כדאיות ?

כאמור, הלוואות חוץ בנקאיות אלו הלוואות אשר מציעים גופים שאינם קשורים לבנקים ומאפשרים לאנשים בעלי הגבלות מן הבנק לקבל הלוואה בתנאים נוחים וטובים.

מסלולי הלוואות חוץ בנקאיות אשר מוצעים בחברות השונות אלו מסלולים אשר דומים למסלולי ההלוואות בבנק או שונים מהם במעט וכך כל אדם יכול לבחור את ההלוואה המתאימה לו בקלות ובמהירות רבה.

הלוואות חוץ בנקאיות הן בעלות יתרונות רבים ומגוונים ולכן הן מושכות אנשים רבים. בין היתרונות העיקריים של הלוואות חוץ בנקאיות ניתן לראות את היתרונות הבאים:

  • מציעים הלוואה לאנשים אשר הבנק לא מאשר להם הלוואה בשל בעיות החזר או בשל הלוואות קודמות.
  • ההלוואה מופרדת לחלוטין מחשבון הבנק של האדם ולכן היא לא פוגעת ביכולות שלו לבצע פעולות בנקאיות מאוחר יותר.
  • הלוואות חוץ בנקאיות מוענקות בצורה מהירה מאוד ובלי יותר מידי בירוקרטיה וניירת כמו בהלוואות הבנקאיות. ניתן לקבל הלוואות חוץ בנקאיות בצורה מהירה מאוד ולעיתים אפילו דרך הטלפון או האינטרנט מבלי להגיע למשרדי החברה אשר מעניקה את ההלוואה.

יחד עם זאת, למרות כל היתרונות זכרו כי הלוואות חוץ בנקאיות הן יקרות יותר מן ההלוואות אשר מוצעות בבנק ופעמים רבות הריבית שלהן היא הרבה יותר גבוהה זאת בשל העובדה שחברות ההלוואות לוקחות את ההלוואה בעבורכם מן הבנק ומוסיפות על הריבית של הבנק ריבית נוספת בכדי להגדיל את הרווח שלהן.

איך לבחור את ההלוואה הטובה ביותר ?

כיום, כפי שהזכרנו מעלה, ישנם גופים רבים אשר מציעים אפשרות של הלוואות חוץ בנקאיות ולכן לעיתים רבות הבחירה בחברה אחת על פני חברה אחרת וההעדפה של הלוואה אחד על פני הלוואה חוץ בנקאית אחרת היא בחירה קשה ומבלבלת. לכן, אם אתם רוצים לבחור בצורה נכונה ולקחת את ההלוואה הטובה ביותר עבורכם אתם חייבים לבדוק מספר דברים לפני נטילתה של הלוואה חוץ בנקאית:

  • בדקו מהו הסכום המדויק לו אתם זקוקים ועבורו אתם מעוניינים לקבל את ההלוואה. אל תתפתו לקחת הלוואה בסכום גבוה יותר מזה שאתם זקוקים לו שכן יתכן מאוד שלא תצליחו לעמוד בהחזרים של ההלוואה הזו ותכנסו לקשיים רבים.
  • למדו על תחום הלוואות חוץ בנקאיות והכירו אותו היטב לפני שאתם מבצעים את ההלוואה. אם אין לכם זמן או כוח ללמוד בקשו מאדם מומחה שילווה אתכם בתהליך קבלתה של אותה הלוואה חוץ בנקאית שכן תהליך קבלת ההלוואה כרוך בחתימה על חוזים וניירות משפטיים רבים ואם לא תבינו את מונחי היסוד ואת החוזים אתם עלולים לקחת הלוואה לא בטוחה.
  • בצעו סקר שוק ואתרו את החברות השונות המציעות הלוואות חוץ בנקאיות. בדקו מהם היתרונות של כל החברה ומהם החסרונות שלה וכך תוכלו לבחור בחברה שתציע לכם הלוואה חוץ בנקאית טובה ביותר ואת המסלול האטרקטיבי ביותר עבורכם, עבור רמת ההכנסה שלכם ועבור היכולות שלכם. כמו כן, אל תשכחו לבדוק כי הפעילות של החברה הינה חוקית, אל תסתבכו עם הלוואות חוץ בנקאיות לא חוקיות, זה עלול לעלות לכם ביוקר (תרתי משמע).
  • בחרו במסלול של הלוואות חוץ בנקאיות אשר מציע לכם החזר חודשי בסכום בו תוכלו לעמוד למשך שנים רבות. קחו בחשבון כי ייתכן מאוד שבעתיד תעמדו בפני קשיים כלכליים רבים ויהיה לכם קשה להחזיר את ההלוואה לכן בחרו בסכום חודשי נמוך יחסית וכמובן, הוסיפו לו את ההוצאות הנלוות כמו הריבית, הביטוח וכד'.
  • בדקו כי המסלול של אותה הלוואה חוץ בנקאית בה אתם בוחרים הוא מסלול אשר פתוח לשיניים עתידיים כך שבמידה ובעתיד תקבלו סכום כסף גדול תוכלו מיד לסגור את אותה הלוואה חוץ בנקאית ללא כל קושי או לפחות להקטין את סכום היתרה.

כך, אם תעבדו בצורה חכמה תוכלו לקחת הלוואה חוץ בנקאית שתאפשר לכם מרחב נשימה מבחינה כלכלית. אותה הלוואות חוץ בנקאיות הן פתרון מושלם למטרות רבות – הלוואות לאירוע קרוב, שיפוצים, אותה הלוואות חוץ בנקאיות משלימות למשכנתא ועוד.


לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה
*גיל
*כרטיס אשראי
*בעל חשבון בנק
*הגבלים ואכ"מ
*עובד