פיקדון בנקאי

משקיעים רבים נוטים לזלזל באופציה של פיקדון בנקאי, אבל הם שוכחים דבר אחד חשוב מאוד – פיקדון בנקאי הינו הדרך הבטוחה ביותר מבין שאר אפשרויות ההשקעה הקיימות בשוק הכספים לשמור על הכסף.

פיקדון בנקאי הוא צורת חיסכון שבה הלקוח מפקיד את הכסף בבנק ומקבל עליו ריבית מסוימת על פי ההסכם בין הלקוח לבין הבנק, אחוזי הריבית על הפקדת כסף באופציה של פיקדון בנקאי נחשבים לנמוכים מאוד בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים, אבל מצד שני אין סיכון בחיסכון באמצעות פיקדון בנקאי והלקוח תמיד יכול להוציא מהבנק את הסכום שאותו הוא השקיע במקור בתוספת הריבית.

 

פיקדון בנקאי ניתן לבצע באמצעות השקעה חד פעמית של סכום כסף וסגירת הפיקדון לתקופת זמן שנקבעת מראש בהסכם בין הלקוח ובין הבנק, כאשר הלקוח יכול לשחרר את הכסף רק במועדי יציאה קבועים מראש, ניתן גם לבצע הפקדות חודשיות לפיקדון בנקאי בסכום קבוע וידוע מראש, כאשר גם בהפקדות אלו, נקודות היציאה מהתוכנית הן על פי ההסכם בין הבנק לבין הלקוח.

 

פיקדון בנקאי קלאסי הוא פיקדון בנקאי שקלי המחולק על פני מספר מסלולים כגון: פיקדון שקלי בריבית קבועה, פיקדון שקלי קצר מועד שבו הריבית מצטרפת לקרן בכל תחנת חידוש, פיקדון בנקאי שקלי בריבית משתנה הנקבעת על פי ריבית הפריים וכדומה.

 

פיקדון בנקאי מטבע חוץ הוא פיקדון בנקאי שבו הפיקדון צמוד למטבע חוץ הנבחר בהסכם בין הלקוח לבין הבנק, בדרך כלל הפיקדון נהנה גם מהעליות במטבע שאליו הפיקדון צמוד וגם מהריבית על קרן הפיקדון.

 

ישנה אפשרות לבחור גם באופציה של פיקדון בנקאי המשלם ריבית חודשית לחשבון העובר ושב.

 

פיקדון בנקאי מובנה הוא פיקדון בנקאי שבו קרן ההפקדה מובטחת והמשקיע יכול ליהנות מהשתתפות ברווחים של השקעה במסלול פיננסי אחר כדוגמת סחורות, מדדי מניות ריביות וכדומה בהתאם להסכם בין הלקוח לבין הבנק, כפי שאמרנו קודם לכן במסלול זה המשקיע מבטיח שהוא יקבל את הסכום שהוא השקיע תמיד גם אם מסלול ההשקעה הנבחר הפסיד את התשואה, אבל המשקיע מוותר במסלול זה על הריבית בעבור קרן ההשקעה או על חלק ממנה.

 

אם אתם מחשיבים עצמכם כמשקיעים סולידיים ואינכם רוצים לקחת סיכונים הקשורים לתחומי השקעות שיכולים מין הסתם להפסיד לכם כספים, בחירה באפשרות של חיסכון כספי באמצעות פיקדון בנקאי היא אופציה מצוינת לקבל מעט  תשואה על ההשקעה שלכם, אמנם התשואה אינה דומה לתשואה על השקעות אחרות, אבל מצד שני הכסף ששמתם בצד תמיד מובטח לכם.

 

בבחירה באופציה של פיקדון בנקאי עליכם לקחת בחשבון את מועד היציאה ממסלול זה, אם אתם זקוקים לכסף נזיל, עליכם לבחור במסלול שבו הכסף משתחרר כל מספר חודשים או שבועות ואפילו בכול יום, למרות שבדרך כלל הריבית במסלולי הפיקדונות הקצרים היא ריבית פחות טובה מהריבית במסלולים הארוכים יותר.

 

כאשר מדובר בסכומי כסף גדולים או בתקופת חיסכון ארוכות טווח, היינו ממליצים לכם להיפגש עם יועץ ההשקעות של הבנק ולמצוא את מסלול פיקדון בנקאי שיתאים בצורה הטובה ביותר לצרכים שלכם ואשר ייתן לכם את התשואה הטובה ביותר מבלי לסכן את כספכם בכלל.

 

ניתן גם לבצע הפקדות לפיקדון בנקאי באמצעות האינטרנט או באמצעות הוראת קבע.

לקבלת הצעת פיקדון
מלא את פרטיך וקבל הצעת פיקדון בנקאי ללא כל התחייבות מצידך
שם מלא
טלפון
דוא"ל
גובה הפיקדון בש"ח
תקופת הפיקדון