ניהול תיקי השקעות

ניהול תיקי השקעות הוא נושא מורכב המצריך מצד אחד ידע מעמיק במכשירים הפיננסים השונים שבהם אפשר להשקיע, ביתרונות ובחסרונות של אותם מכשירים ומצד שני נדרשת הבנה בצרכים הכלכליים של הלקוח הספציפי שמעוניין לקבל תשואות גבוהות באמצעות השקעות פיננסיות מורכבות יותר.

כאשר יותר ויותר לקוחות מבינים שהכסף שלהם משיג תשואות נמוכות בפק"מ ובמסלולי חיסכון אחרים, הם פונים לחברה מקצועית אשר תבצע בעבורם ניהול תיקים, כאשר אותה חברה יכולה להציע ללקוחותיה את מיטב המומחים בשוק הפיננסי ובעלי ניסיון רב בתחום של ניהול תיקי השקעות. מנהלי תיקי השקעות יודעים כיצד לפזר את ההשקעות בדרך שמצד אחד תעניק ללקוחותיהם תשואה גבוהה ומצד שני תשמור על רמת סיכונים נמוכה ככל האפשר.

 

יועצי השקעות אשר עובדים בתחום של ניהול תיקי השקעות חייבים להיות בעלי רישיון מטעם הרשות לנייר ערך, אותם יועצי השקעות יכולים לעסוק בתחום של ניהול תיקים גם כעצמאיים וגם כעובדים בחברה שיש לה רישיון ניהול תיקי השקעות. מנהל השקעות אשר עוסק בתחום של ניהול תיקים לפחות מחמישה לקוחות אינו זקוק לרישיון לניהול תיקים.

 

כדי לפתוח תיק השקעות על הלקוח למצוא קודם כל בית ההשקעות שהוא מאמין שיבצע את ניהול תיקי השקעות בצורה הטובה והמקצועית ביותר, לקוחות רבים ניגשים למספר בתי השקעות העוסקים בתחום של ניהול תיקים ומקבלים מהם מספר הצעות למסלולי השקעה, כאשר לדמי הניהול הנגבים בעבור ניהול תיקי השקעות, יש גורם מכריע בנוגע לבחירה בחברת השקעות.

 

ניהול תיקי השקעות יכול להתבצע במסלול סולידי או במסלול הרפתקני מעט יותר, כאשר בדרך כלל השקעות במסלולים נועזים יותר, הן השקעות שמניבות תשואה גדולה יותר לעומת השקעות סולידיות. כאשר אנחנו מדברים על השקעות סולידיות בתחום של ניהול תיקים אנחנו בדרך כלל מתכוונים להשקעות באגרות חוב ממשלתיות, או השקעות באגרות חוב קונצרניות וכדומה, כאשר אנחנו מתייחסים להשקעות מסוכנות יותר אנחנו מדברים על השקעה במניות או במטבע חוץ.

 

בפגישה בין מנהל התיקים לבין הלקוח בנוגע לאפשרות של ניהול תיק השקעות, יועץ ההשקעות נותן ללקוח מידע גם אודות מדיניות ההשקעה של החברה, כיצד החברה מתנהלת ומנהלת את התיקים שלה, כיצד מתבצע הניהול השוטף של תיקי השקעות וכן פירוט על תיק ההשקעות הספציפי של הלקוח ובמיוחד בנוגע למסלול ההשקעות הנבחר ובנוגע לכלים הפיננסים שבהם ישתמש יועץ ההשקעות בתיק ההשקעה.

 

ניהול תיקים מתבצע תמיד תחת פיקוחה של החברה ותוך הקפדה על שמירת כללי המדיניות של בית ההשקעות, מנהל התיקים מבצע את החלטות ההשקעה שלו בהתאם להמלצות של האנליסטים של החברה, האנליסטים בודקים את השינויים בשוק ההון ובוחנים אפשרויות השקעה שונות בהקשר עם השינויים בשוק ההון, לאחר מכן הם מעבירים את המלצתם למנהלי התיקים, מנהלי התיקים מחליטים בהתאם לנתונים הספציפיים  של התיק האם כדאי לבצע את ההשקעה אם לאו. אחד היתרונות שיש למנהלי תיקים על פני ניהול תיקים עצמאי היא האפשרות לבצע גידור השקעות, הכוונה במונח גידור השקעות בתחום של ניהול תיקי השקעות, היא שמנהל התיקים משקיע בעסקה מנוגדת לעסקה קיימת כדי שאם העסקה תפסיד העסקה שמגודרת אליה תרוויח ותיק ההשקעות עדיין יהיה בעל  תשואות חיוביות.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y