בתי השקעות

בתי השקעות הינם עסקים הנותנים שירות של מגוון מוצרים פיננסים להשקעה בשוק ההון. השירותים הפיננסים אשר בתי השקעות מעניקים בדרך כלל הינם: ניהול תיקי השקעה, ניהול תיק ניירות ערך, ניהול קרנות נאמנות, ניהול קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה.

בתי השקעות מנהלים את תיקי ההשקעות של הלקוחות על פי פילוסופיית ההשקעה של אותו בית השקעות וגם על פי רצונו של הלקוח, כלומר הלקוח נפגש עם יועץ ההשקעות של החברה וביחד עם היועץ של בתי השקעות נקבעת אסטרטגיית ההשקעות בתיק, כאשר היא מושפעת ממידת החשיפה לסיכונים שהלקוח מעוניין לקחת על עצמו ביחס לגודל התיק ולרמת הנזילות בתיק. לקוחות לדוגמא שאינם מעונינים להיחשף בתיק ההשקעות שלהם להשקעות מסוכנות והם מעדיפים שכספם יהיה זמין יבחרו מין הסתם בתיק המורכב מקרנות נאמנות המאפשרות נזילות מיידית של כספים, כאשר אותן קרנות נאמנות יהיו בדרך כלל מושקעות בעיקר באגרות חוב ולא במניות או במט"ח שנחשבים למוצרי השקעה  מסוכנים יותר.

 

בתי השקעות מחזיקים בחברתם שורה של אנאליסטים מקצועיים ומנוסים שתפקידם לבצע מחקרים ואנליזות בנוגע למתרחש בשוק ההון, בנוגע למצבן של חברות ציבוריות המונפקות בבורסה ובנוגע למצב המאקרו כלכלי בארץ ובחו"ל וכדומה. האנליסטים מעבירים את התחזיות והמחקרים שלהם למנהלי ההשקעות והם אלו שבדרך כלל מבצעים את פעולות ההשקעה בתיק של הלקוח כמובן בהתאם למדיניות ההשקעה הכללית של בתי השקעות וגם בהתאם למדיניות ואסטרטגיית ההשקעה בתיק הספציפי של הלקוח.

 

אין ספק שגם בתי השקעות למרות הניסיון הרב שיש להם במסחר והשקעה בשוק ההון, מופתעים הרבה פעמים ממהלכים בלתי צפויים המתרחשים בו, אבל לאותם בתי השקעות בניגוד למשקיעים הפרטיים ישנן דרכים להתמודד עם אירועים בלתי צפויים אלו באמצעות: פיזור סיכונים על פני מגוון גדול מאוד של מוצרי השקעה, גידור השקעות, אפשרות לתגובות מהירות ומיידיות בהתאם למצבים המשתנים בשוק וכדומה.

 

כפי שציינו קודם לכן מרבית בתי השקעות נותנים שירותי השקעה באמצעות מספר מכשירים פיננסים, ללקוחות פרטיים, לקוחות מוסדיים, חברות וגופים שונים, אבל ישנם בתי השקעות שנותנים בנוסף לשירותים אלו שירותים של גיוס הון באמצעות הנפקת החברה בבורסה הציבורית, בתי השקעות שנמנעים מלעשות כן טוענים ששירותי הנפקה בבורסה מתנגשים לעיתים עם האינטרסים של הלקוחות.

 

שירותים נוספים אשר חלקם של בתי השקעות מציעים ללקוחות שלהם הינם: תוכנת מסחר מקוון המאפשרת למשקיעים לסחור בצורה עצמאית, חדר מסחר המאפשר למשקיעים לבצע פקודות קנייה ומכירה דרכו וגם מעניק ללקוחותיו ייעוץ ומידע העוזרים להם בקבלת החלטות ההשקעה שלהם. בתי השקעות מפרסמים בדרך כלל באתר הבית שלהם גם סקירות וניתוחים כלכליים לשימוש הלקוחות הפרטיים וחשבון לקוח באתר האינטרנט של החברה המאפשר מעקב שוטף אחר תיק ההשקעות שלו ועוד.

 

השקעה וניהול תיקים באמצעות בית השקעות מאפשרת ללקוחות ליהנות גם מגב כלכלי חסון ויציב וגם מאנשי מקצוע מנוסים וותיקים, אשר מקבלים את החלטות ההשקעה שלהם בעזרת צוות אנליסטים אשר תפקידים לנתח את שוק ההון.

 

מטרתם של כול בתי השקעות היא אחת ויחידה – להשיג תשואות מרביות בתיקי ההשקעות שהם מנהלים, בקרנות הפנסיה, קופות הגמל, קרנות הנאמנות, תעודות סל ושאר המוצרים הפיננסים הקיימים בחברה וזאת תוך חשיפה מועטה ככל האפשר לסיכונים.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y