קרנות נאמנות

קרנות נאמנות הן מכשיר השקעה פיננסי שמטרתו השקעה משותפת בניירות ערך תוך הפקת רווחים משותפים על פי אחוזי ההשקעה של כל משקיע ומשקיע בקרן, קרנות נאמנות מושקעות על פי מדיניות השקעה מוגדרת ונמצאות תמיד תחת פיקוח של נאמן.

משקיעים רבים המודעים לסיכונים הכרוכים בהשקעה עצמאית במכשירים הפיננסים השונים, וכתוצאה מכך הם מעדיפים לקנות קרנות נאמנות, גם כדי להרוויח מתשואה חיובית וגם כדי להוריד בסיכונים הכרוכים בהשקעה לא מקצועית, קרנות נאמנות מנוהלות על ידי מנהל הקרן, מנהל הקרן הוא איש מקצוע מנוסה בשוק ההון אשר יש לו התמחות ספציפית בתחומים שבהן הקרן מושקעות, ההצלחה של קרן נאמנות אחד על פני קרן נאמנות שניה, מושפעת הרבה פעמים מניהול חכם ומקצועי של מנהל קרנות נאמנות.

 

קרנות נאמנות מושקעות על פי במסלול מסוים או באמצעות תמהיל בין מספר מסלולי השקעה, תמהיל זה מפזר את סיכוניי ההשקעה על פני מספר מוצרים פיננסים ובדרך כלל גם מגדר את ההשקעות וגורם לתשואות חיוביות.

 

לפניכם דוגמה קצרה של מספר קרנות נאמנות -

 

קרנות נאמנות מנייתיות, הן קרנות נאמנות אשר אחוז שיעור ההשקעה במניות הוא גבוה במיוחד וכתוצאה מכך הן נחשבות לקרנות בעלות סיכון גבוה יותר בהשוואה לקרנות נאמנות אגרות חוב.

 

קרנות נאמנות במט"ח הן קרנות נאמנות שאחוז ההשקעה שלהן במטבעות חוץ הוא גבוה והן גם נחשבות לקרנות מסוכנות יותר, עקב התנודתיות הגבוהה מאוד בשוק זה.

 

קרנות נאמנות אגרות חוב, הינן קרנות נאמנות  שמשקיעות אך ורק באגרות חוב לדוגמה אגרות חוב ממשלתיות, אגרות חוב קונצרניות וכדומה.

 

קרנות נאמנות גמישות הינן קרנות נאמנות שבהן מנהל הקרן אינו מחויב מראש לגבי השקעה במכשיר פיננסי מסוים והוא משקיע על פי החלטתו ובהתאם לשיקול דעתו.

 

קרנות נאמנות אינדקס הינן קרנות נאמנות שמשקיעות באחד ממדדי שוק ההון החל ממדד מסוים של מניות וכלה במדד אגרות החוב.

 

לכל בית השקעות ולבנקים בישראל יש מגוון גדול מאוד של קרנות נאמנות שבכול אחת מהן יש תמהיל השקעה שונה ולכן כל לקוח יכול לבחור את קרן הנאמנות שהתמהיל שלה הכי מתאים לצרכים שלו וגם לסיכונים שהוא מוכן ליטול על עצמו.

 

לכול קרנות נאמנות יש נאמן, תפקידו של הנאמן הוא לוודא כי קרן הנאמנות פועלת בהתאם להוראות החוק ועל פי מדיניות החברה, הנאמן כפוף לפיקוחה של הרשות לניירות ערך ומחויב לדווח לרשות על פעילות הקרנות באופן עקבי ושוטף.  מנהל הקרן הוא זה שמחליט את החלטות ההשקעה השוטפות של הקרן כאשר לצדו פועלת בדרך כלל ועדת השקעות הדנה במצבה של הקרן, במצב הנוכחי בשוק ההון ובאפשרויות השקעה עתידיות בהתאם למדיניות של קרן הנאמנות.

 

אחד היתרונות הגדולים של קרנות נאמנות בהשוואה למסלולי השקעה אחרים הוא העובדה שקרנות נאמנות הן נזילות, כלומר בכול יום עסקים ניתן לקנות קרנות נאמנות או למכור את קרנות הנאמנות, הדבר חשוב במיוחד לאנשי עסקים הזקוקים לכסף נזיל מצד אחד ואילו מצד שני הם עדיין מחפשים אמצעים להשקיע את יתרות הכספים העומדות לרשותם.

 

קרנות נאמנות נבדלות זו מזו בדמי הניהול שלהן, לכן אם אתם מעונינים להתחיל ולהשקיע באמצעות קרנות נאמנות וליהנות מניהול מקצועי, עליכם לבדוק מה הם דמי הניהול הנגבים על ניהול הקרן כדי שההשקעה שלכם בקרנות הנאמנות תצא בסופו של דבר רווחית בעבורכם.

לקבלת הצעות להשקעה מתאימה

עליך למלא את פרטיך לקבלת הצעה ממספר בתי השקעות שונים

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y