ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות כשמו הוא, מבטח אותך במקרה בו עברת תאונה אישית או במקרה מוות. פוליסת ביטוח תאונות אישיות, מעצם היותה פרטנית מותאמת באופן אישי לכול מבוטח, גילו, תעסוקתו וגובה הכנסותיו ומספקת תמיכה פיננסית במקרה של פגיעה או נכות.

מהי בעצם פוליסת ביטוח תאונות אישיות ?

כאמור, ביטוח תאונות אישיות מעניק לך כיסוי ביטוחי במקרה בו עברת. הכיסוי שניתן במסגרת הפוליסה המוצעת על ידי חברות הביטוח בישראל הוא נרחב ומכסה כמעט את כל סוגי התאונות המתקבלות על הדעת (עם סייגים).

 

כאשר אתה מבוטח בביטוח תאונות אישיות חברת הביטוח תעניק לך את שווי הפוליסה על פי רמת הפגיעה או אחוזי הנכות שנקבעו בעקבות התאונה כפי שמצוין בפוליסה או את הסכום במלואו. פוליסת ביטוח תאונות אישיות לא מתחשבת ברוב המקרים בביטוח נוסף שקיים אצל המבוטח, לדוגמא חברת AIG המציעה ביטוח תאונות אישיות תשלם לך את שווי הפוליסה גם במקרה של כפל תשלום על ידי חברת ביטוח אחרת.

 

למה חשוב להיות מבוטח בפוליסת ביטוח תאונות אישיות?

תאונות יכולות להתרחש בכול זמן בכול מקום ולעולם אינן צפויות. בין אם אנו מנהלים אורח חיים פעיל או רגוע אין איש חסין מפני תאונות. תאונות פתאומיות יכולות להתרחש בבית, במהלך פעילות ספורטיבית, בכביש, במהלך חופשה או במשרד. כיסוי ביטוחי על ידי פוליסת ביטוח תאונות אישיות יעניק לך את הביטחון הכלכלי הנחוץ על מנת להתאושש מן התאונה מבלי להתפשר על איכות החיים ומבלי הצורך לחרוג מהוצאותיך הפיננסיות.

 

מעבר לכך, עבור בעלי מקצועות ייחודיים כגון נגנים, אומנים ומנתחים, שעשויים לסיים את הקריירה המקצועית שלהם בשל אובדן איבר, פוליסת ביטוח תאונות אישות מותאמת תספק להם את רשת הביטחון הכלכלי הנדרשת. כך למשל, פסנתרן שאיבד את ידו או מנתח שאיבד את מאור עיניו.

 

סייגים והרחבות לפוליסת ביטוח תאונות אישיות

כאשר אנו מתייחסים למונח "תאונה" בהקשר של ביטוח תאונות אישיות יש לשים לב כי לא מדובר בכול נזק גופני. תאונה על פי הגדרתה לצורך זה היא התרחשות חיצונית, פתאומית ובלתי צפויה שכתוצאה ממנה נגרם נזק גוף למבוטח. נזק גוף בשל מחלה למשל לא מכלל בביטוח זה. הסייגים להגדרת תאונה מפורטים בפוליסת הביטוח ומשתנים מחברת ביטוח אחת לשנייה. ברוב הפוליסות הביטוח אינו תקף במדינות אויב או בשטחי הרשות הפלסטינית, רחיצה בים ללא השגחת מציל, בעת אירוע בטחוני, השפעתה של קרינה מייננת או רדיואקטיבית או עיסוק בספורט אתגרי.

 

את פוליסת הביטוח ניתן להרחיב בתשלום נוסף כך שתכלול גם סייגים ולמעשה ניתנת להתאמה רבה לצרכיו של המבוטח. ההרחבה יכולה לכלול מקרה של תאונה בזמן פעילות צבאית, רכיבה (לא נהיגה) על רכב דו גלגלי , בזמן הריון וכדומה.

 

ביטוח תאונות אישיות מחייב על פי חוק

במדינת ישראל חובה על העוסקים במקצועות מסוימים או נותני שירות לציבור בתחומים אלו להיות מבוטחים בביטוח תאונות אישיות כגון, מדריכי צלילה ואגודות ספורט. כמו כן, כל תלמידי בית הספר בישראל מבוטחים באופן גורף משנת 1934 (!), בביטוח תאונות אישיות התקף 24 שעות ביממה.

 

אילו סוגי פוליסות ביטוח תאונות אישיות מוצעות בישראל?

כל חברות הביטוח הגדולות מציעות פוליסת ביטוח תאונות אישיות לכול דורש. התנאים הבסיסיים דומים אך כל חברה מייחדת את הפוליסה שלה על ידי הוספת סעיף יתרון כזה או אחר או מאפשרת הרחבת הפוליסה מעבר לסייגים הרגילים, לדוגמא: חברת AIG מציעה מגוון מסלולי ביטוח תאונות אישיות החל מביטוח עבור בני 50+ ועד לביטוח תאונות אישיות לכול המשפחה. פוליסת הביטוח המובילה היא AIG ACTIVE שמכסה בנוסף לפעילות ספורטיבית קלה גם ספורט אתגרים.

 

כך גם "כלל ביטוח" מציעה פוליסה בסיסית הניתנת להרחבה גם במקרים של פעילות צבאית פסיבית, רכיבה על טרקטורון ואובדן כושר עבודה כתוצאה ממחלה. מחירי הפוליסות נעים בין 50 למאה שקלים בחודש לפוליסות בסיסיות ויכולים להגיע למאות שקלים בפוליסות מורחבות או ייעודיות המבטחות איבר ספציפי כמו כף רגל של רקדן למשל.

לקבלת הצעת ביטוח תאונות אישיות

אנא מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח תאונות אישיות ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y