התנהלות משפחתית באשראי

בימים אלו מוצאים את עצמם רבים בחוסר וודאות כלכלי. אצל רובנו, מרכיב האשראי הינו גדול ואף גדול מידי ועל מנת להתנהל אנו מוצאים את עצמנו לוקחים הלוואות נוספות מגופים שונים. כיצד ניתן להתנהל נכון?

 • ראשית בצעו בדיקה קפדנית למצבכם כיום;
  כמה הלוואות יש בידיכם? מכמה גופים? נסו לבצע איחוד של כלל ההלוואות הללו להלוואה אחת מרוכזת שתתבצע במוסד פיננסי אחד. במקרה כזה, הפריסה הארוכה תקל עמכם וההחזר יהיה נמוך יותר.
 • השתדלו לעבוד עם גוף מרוכז אחד ויחיד;
  לקיחת הלוואות מגופים רבים ושונים, כאשר לכל הלוואה תנאים שונים, החזרים שונים, תקופות שונות ושערי ריבית משתנים, עלולה להוביל אתכם לבלבול גדול וחוסר שקט. עבודה מסודרת מול גוף אחד מרוכז תסדר עבורכם את הפרטים ותוביל אתכם להבנה נכונה ואמיתית על מצבכם כיום ועל היכולת העתידית שלכם.
 • חישבו רחוק;
  כאשר אתם מחליטים כי יש צורך בלקיחת הלוואה, בדקו היטב את מצבכם, הנוכחי והעתידי, העמידו את הרצונות שלכם אל מול ההלוואה הרלוונטית ובדקו אם קיימת התאמה. לצורך דוגמא, זוג צעיר להם יוולד בקרוב ילד, ודאי יעדיפו פריסה ארוכה יותר של ההלוואה בכדי להוביל להחזר חודשי נמוך יותר, בתמורה לעלות הלוואה מעט גבוהה יותר.
 • בצעו סקר שוק מקיף;
  הלוואות הינן שוות ערך לכל מוצר צריכה אחר וכיום קיימים בשוק גופים רבים המעניקים הלוואות מסוגים שונים. אל תהססו לנהל משא ומתן מול נציגי הבנק או המוסד הפיננסי המלווה ובמידה והתנאים אינם מתאימים לכם בצורה מושלמת – בררו היטב בקרב המתחרים האחרים בשוק; בניגוד למוצרי צריכה אחרים, הלוואה הינה לרוב לתקופה ארוכה ותלווה אתכם לשנים מספר ולכן מציאת המסלול המתאים ביותר עבורכם תוביל להקלה למשך כל תקופת ההחזר.
 • קראו את השורות הקטנות;
  גם לאחר בירור כל הפרטים והדקויות הנוגעים להלוואה אותה אתם מתכוונים לקחת, תמיד יישארו פרטים אותם אתם לא מבינים עד הסוף.
  אל תהססו לשאול, כל שאלה, בכל נושא ולגבי כל אחד מהתנאים בחוזה ההלוואה ובמקרה הצורך התייעצו עם כלכלנים מומחים או יועצים בתחום, אשר ישמחו להסביר לכם את כל הפרטים ולו הקטנים ביותר. בצורה זו, תימנעו מהפתעות עתידיות שעלולות להגיע במשך תקופת ההחזר.

אם אתם לא מוכרחים – אל תיקחו הלוואות.

חשבו עם עצמכם ועם בן/בת הזוג היטב לפני שאתם לוקחים הלוואה. האם אתם באמת חייבים לקנות עכשיו? האם ניתן לדחות את הרכישה לזמן נוח יותר?
רבים מאיתנו לא מבחינים בין "מוכרחים" לבין "רוצים מאוד"; אם מצאתם אפשרות לדחיית הרכישה ולקיחת ההלוואה, התחילו לחסוך למען המטרה הספציפית הזו ותיווכחו לדעת כי תצליחו לחסוך את הכסף מהר יותר משדמיינתם ובקלות רבה יותר והכי חשוב – מבלי להתחייב לגופים נוספים ולשלם יותר עבור אותו המוצר.

התנהלות פיננסית נכונה בלקיחת הלוואות בתנאים נכונים, התאמתם לצרכים הספציפיים והאישיים שלכם ופריסה נכונה, הם קריטיים למניעת מחנק האשראי המשפחתי שלכם.
היו מחושבים, בדקו האם יש צורך בהלוואה, שתפו את בני הזוג ואת כל המשפחה בהתלבטויות, בצעו סקר שוק מקיף לקבל המידע המקיף על כל סוגי ההלוואות הקיימים כיום בשוק וחפשו את זו המתאימה לכם ביותר.

רוצה לקבל ייעוץ לניהול תקציב משפחתי?

לקבלת ליווי וייעוץ על ניהול תקציב משפחתי

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y