חיסכון במשפחה

החיסכון המשפחתי – הוא מטרה אליה מנסים להגיע רבים ממשקי הבית הפרטיים. כיצד ניתן לחסוך ובמה?
המדריך הבא יוביל אתכם להבנה נכונה על התנהלות כלכלית שתוביל לחסכון.

שלב ראשון – שינוי סדרי העדיפויות וארגונם מחדש

בשלב הראשון יש לבחון את המצב הנוכחי ולבנות טבלת סדרי עדיפויות תוך השוואה מלאה בין המצוי כיום לבין המצב הרצוי בעתיד. בנו טבלה אמיתית שתציג את המצב כפי שהוא כיום ובחרו סדרי עדיפויות עתידיים, נכונים יותר ושקולים יותר.

שלב שני – טבלת הוצאות

ארגנו את ההוצאות החודשיות שלכם בצורה שתתאים לסדרי העדיפויות החדשים.
לאחר מכן, בדקו את כל הסעיפים בזה אחר זה ותוך התייעצות עם בני הזוג ושאר בני המשפחה החליטו במה ניתן לקצץ וכמה בכל סעיף.

כרטיסי אשראי

כמעט לכל אחד מבני המשפחה יש כרטיס אשראי ולעתים יותר מאחד. רבים מאיתנו שוכחים שלכל כרטיס אנו נדרשים לשלם דמי כרטיס (עבור כרטיס יוקרתי יותר התשלום גבוה יותר) וקיימות עמלות שורה, עמלות ביטוח, אחריות ועוד.

כל אדם שמחזיק בכרטיס אשראי חשוף להצעות ופיתויים כמו אשראי צמוד למדד, פריסה לתשלומים, משיכת מטבע חוץ בכספומט ועוד; מעבר לכך, קשה לעקוב אחר ההוצאות בכרטיס האשראי ואנו שוכחים כי כרטיס האשראי הוא כסף ממשי.

בדקו כמה כרטיסים אתם באמת צריכים, אל תתפתו לביצוע קנייה בתשלומים ובדקו היטב את הפירוט החודשי. עבור אנשים מסוימים, קל יותר לחלק את ההוצאות לכאלו שישולמו מעתה ואילך בכרטיס אשראי בלבד ולכאלו שישולמו במזומן, הדבר מוביל לחסכון משפחתי עצום ולהתנהלות נכונה יותר.

חסכון כוללני

כאשר המשפחה מתרגלת להתנהלות חסכונית כוללת, התוצאות לא יאחרו להופיע.

הדבר בא לידי ביטוי כמעט בכל אספקט שבחיינו. להלן מספר דוגמאות:

כשאתם הולכים לקניות – ערכו רשימה של הפריטים הנחוצים בלבד, הקפידו להשוות מחירים תוך כדי הקנייה, לא לקנות במבצעים אלא אם אתם באמת צריכים, אל תשלמו את קניות המזון בתשלומים, אל תלכו לקניות רעבים ואל תתפתו להצעות שבקופה.

חסכו בחשמל – כשאתם מפעילים את המזגן – דאגו לייצב את הטמפרטורה לקבועה (הטמפרטורה הרצויה בקיץ היא 24-26 מעלות), כל שינוי של מעלה אחת בטמפרטורה מוביל לצריכת חשמל נוספת של 5%; החליפו את נורות החשמל הרגילות בנורות חסכוניות בחשמל; הדליקו אור רק היכן שצריך והקפידו לכבות בעזבכם את החדר.
חסכון בחשמל מוביל לחסכון חודשי עצום.

בדקו היטב את כל ההוצאות שלכם, בכל נושא.
תשומת הלב שלכם לפרטים הקטנים ולהתנהלות היומיומית הטבעית שלכם, תוביל אתכם לפעילות נכונה יותר וקבלת החלטות נכונה יותר אשר בסופו של דבר יחסכו לכם סכומים רבים מידי חודש.
החיסכון היומי – יצטבר במהרה לחודשי ואף לשנתי, בקלות רבה יותר תוכלו לחסוך סכומים גדולים איתם תוכלו לעשות כל שתחפצו, משקט עתידי כפנסיה ועד למתן חינוך גבוה לילדכם.

רוצה לקבל ייעוץ לניהול תקציב משפחתי?

לקבלת ליווי וייעוץ על ניהול תקציב משפחתי

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y