השוואת משכנתאות

השוואת משכנתאות היא אחד מהנושאים החשובים ביותר הניצבים בפנינו כאשר אנחנו מתכננים לקחת משכנתא, בעיקר בגלל שמדובר כמעט אצל כולנו בהחזר תשלומי המשכנתא לתקופה ארוכה מאוד של בין 20 עד 30 שנה. השוואת משכנתאות חכמה יכולה לעזור לנו לבצע את ההחלטה הטובה ביותר בהתאם למצבינו הפיננסי בהווה ובעתיד.

לפני שאתם מתחילים בתהליך המורכב של השוואת משכנתאות, עליכם לחשב בראש ובראשונה את המחיר הסופי של הבית או הדירה שאתם מתכננים לקנות. המחיר הסופי צריך לכלול לא רק את  הצעת המחיר שהמתווך מסר לכם אלא גם את מס הרכישה, שכר התיווך שכר טרחת עו"ד, הוצאות בגין מעבר דירה, הוצאות בגין שיפוצים באם ישנן כאלו והוצאות נוספות הקשורות לקניית הדירה או למעבר אליה.

 

לאחר שחישבתם את הסכום הכולל שתידרשו לשלם, עליכם לבדוק מה הוא סכום המקדמה הראשונית שאתם יכולים לתת על קניית הבית וכמה כסף תוכלו להחזיר בעתיד, ככל שסכום המקדמה יהיה גדול יותר, כך ההחזרים החודשיים יהיו קטנים יותר או לתקופת זמן קצרה יותר. חישוב הסכום שאתם יכולים להרשות לעצמכם להחזיר בכול חודש, צריך לכלול לא רק את המשכורות שברשותכם מול ההוצאות השוטפות שלכם, אלא גם שינויים בעתיד כגון: ילדים, קניית רכב חדש, משכורת יותר גבוהה, הוצאות על לימודים וכדומה.

 

לפניי שאתם מתחילים בסיבוב השוואת משכנתאות בין הבנקים למשכנתאות, עליכם לזכור כי השוואת משכנתאות אינה פעולה פשוטה בכלל, מכיוון שכל משכנתא שונה מחברתה בפריסת התשלומים שלה ובסוג הריבית שניתנת על החזר תשלומי המשכנתא.

 

לפניכם מספר דוגמאות למשכנתאות שהחזר התשלומים עליהן שונה, בתקווה שדוגמאות אלו יעזרו לכם להבין את ההבדלים המהותיים בין משכנתא למשכנתא וזאת על מנת שתוכלו לעשות השוואת משכנתאות יסודית ומעמיקה לפניי שאתם מחליטים איזה סוג של משכנתא מתאים לכם ביותר:

 

משכנתא צמודת מדד היא משכנתא שהחזר התשלומים שלה צמוד למדד המחירים לצרכן ולכן הוא מושפע מהעליות במדד.

 

משכנתא בריבית קבועה היא משכנתא אשר הריבית שלה לא משתנה בתקופת זמן ידועה מראש.

 

משכנתא בריבית משתנה היא משכנתא אשר הריבית שלה משתנה בתקופת החזר התשלומים על פי תדירות שנקבעת מראש.

 

משכנתא פריים היא משכנתא שההחזר שלה צמוד לריבית הפריים ומשתנה בהתאם לשינויים בריבית.

 

משכנתא צמודה למטבע האירו או למטבע הדולר היא משכנתא בריבית משתנה, כאשר ההצמדה של הריבית היא על פי השער היציג של הדולר או השער היציג של האירו.

 

בנוסף לכך ניתן לקבל משכנתא שמסלול התשלומים עליה משתנה – כלומר במשכנתא אחת אפשר להחזיר את התשלומים במספר מסלולי הצמדה כדי ליהנות מהיתרונות של כל מסלול ומסלול וגם כדי לפזר את הסיכונים העתידיים.

 

השוואת משכנתאות צריכה גם לקחת בחשבון אפשרות של פירעון מוקדם של הלוואת המשכנתא והאם יהיה צורך לשלם על כך עמלה וגם את השינויים העתידים במצבכם הכלכלי.

דבר אחרון שכדאי לקחת בחשבון הוא השירות שאתם מקבלים, אין ספק שכאשר אתם לוקחים משכנתא לתקופה כל כך ארוכה, הייתם רוצים לדעת שלצדכם יעמדו לאורך כל השנים הללו, אנשי מקצוע שרוצים בטובתכם ושיהיו מוכנים לבוא לקראתכם אם חלילה יצוצו בעיות בנוגע להחזרי המשכנתא או בעיות בנוגע לדירה עצמה, היום כשכל בנק למשכנתאות רוצה להפוך אתכם ללקוחות שלו, אתם יכולים לעשות בראש שקט השוואת משכנתאות מתוך ידיעה שתוכלו בסופו של דבר להשיג את המשכנתא המשתלמת והטובה ביותר בעבורכם.

לקבלת הצעת משכנתא מתאימה
אנחנו נדאג שפרטייך יעברו בצורה חסויה אל נציג מקצועי, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*איזור מגורים
*הסכום המבוקש