משכנתא לזכאים

בשיתוף עם משרד הבינוי והשיכון, מעניקה מדינת ישראל הטבות והקלות למגזרים מסוימים כגון זוגות צעירים, עולים חדשים, משפחות חד הוריות, ואוכלוסיות נוספות שהוגדרו כאוכלוסיות מועדפות לסיוע ומימון על ידי המדינה.

זוגות צעירים רבים מתקשים בתחזוקה יומיומית של ההוצאות השוטפות הכוללות אחזקת דירה, תשלומים וחיובים שונים, הוצאות על ילדים וחינוך, הוצאות שוטפות והוצאות מחייה רבות אחרות. עולים חדשים שהתאקלמו באופן חלקי או מלא בארץ, אולם בהיעדר סיוע משפחתי או הון עצמי מתקשים ברכישת דירה ומימון ההוצאות, מחוסרי דיור מסיבות שונות, משפחות חד הוריות הנאלצות לשלם כספים רבים עבור המחייה היומיומית ורווקים מעל גיל 30.

מאחר והמציאות היומיומית מצריכה הוצאות כספיות רבות אותן מתקשים רבים לשלם, מעמידה המדינה הטבות כגון הקלות בהחזרים במתן משכנתא לזכאים. אוכלוסיות הנכללות תחת קטגוריה של משכנתא לזכאים נהנים מריבית מופחתת על ההלוואה הניתנת מכספי המדינה כאשר הנחה בריבית משתנה על פי גורמים שונים כגון גיל הלווים, מספר נפשות במשפחה ועוד.

הקריטריונים לקבלת משכנתא לזכאים

על פי פרמטרים אלו, לדוגמא, ככל שמספר הילדים במשפחה רב יותר, מספר שנות הנישואים הינו גדול יותר והלווים מבוגרים יותר, כך גדל גובה ההנחה בהתבסס על שיטת חישוב נקודות הניתן ללווים. הנקודות ניתנות בהתבסס על הנתונים השונים, וככל שיימצאו יותר נתונים הזכאים להקלה אצל הלווה, כך יגדל מספר הנקודות המוענקות לו, ובהתאם לכך, גודל ההנחה

גובה ההלוואה הניתנת במסגרת משכנתא לזכאים נקבעת על פי קריטריונים שונים, כאשר לזכאים ניתן ניקוד בסיסי וניקוד נוסף. ניקוד הבסיס ניתן על פי משך הזכאות, מספר הילדים במשפחה ומספר אחים ואחיות של הלווים. הניקוד הנוסף ניתן בהתבסס על שירות בצה"ל או שירות לאומי, לעולים – על פי שנות ותק, ותוספת לרוכשי דירות ביישובים מועדפים שנקבעו על ידי משרד הבינוי והשיכון.

יתרונות בנטילת משכנתא לזכאים 

יתרונותיה הרבים של לקיחת משכנתא במסגרת משכנתא לזכאים הופכים את המסלול למשתלם מאד. בין היתרונות השונים ניתן למנות את הריבית הקבועה, העומדת על 4% צמודי מדד, וללא שינוי, ההלוואה אינה כוללת קנסות בעת פריעתה או עמלות היוון, כך שלמעשה, בשקלול נתונים אלו, למעט שינויי המדד, נותר גובה ההחזר קבוע לכל אורך תקופת החזרי ההלוואה.

חסרונות בנטילת משכנתא לזכאים

מאידך, מאחר והריבית נותרת קבועה לאורך כל התקופה והבנק מעוניין לבטח עצמו, ריבית זו הינה גבוהה מריבית קבועה או ריבית משתנה, אשר צמודה למדד המחירים לצרכן. למעשה, זהו שיעור הריבית הגבוה ביותר שעדיין משתלם עבור הלווה, מאחר וריבית גבוהה מ- 4% מעמידה הפרש גבוה מאוד לעומת הריבית המקובלת או אחרת שניתן יהיה לקבל במסלול רגיל 

תנאי המשכנתא 

הלוואות במסגרת משכנתא לזכאים ניתנות במספר מסלולים שונים וכללים שונים לכל אחת מהן: הלוואה לתקופה של 25 או 28 שנים, בהצמדה מלאה למדד המחירים לצרכן, הלוואה למשך תקופה זהה בריבית קבועה הנקבעת מעת לעת על פי ממוצע ריביות של ההלוואות המשלימות הקיימות בבנק בו נלקחת ההלוואה בחודש בו היא מאושרת או על פי ממוצע הריביות המתפרסם על ידי בנק ישראל. הריבית תהא הנמוכה מבין השתיים.

במה יש להצטייד לבקשת משכנתא לזכאים

לבקשת הלוואה במסגרת משכנתא לזכאים, יש להצטייד בתעודת זהות, תעודת נישואים, אישור מקצין העיר על משך השירות בצה"ל או אישור על שירות לאומי, פרטי אחים/ות, פרטי הילדים ותעודת עולה באם ישנה.

לקבלת הצעת משכנתא מתאימה
אנחנו נדאג שפרטייך יעברו בצורה חסויה אל נציג מקצועי, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*איזור מגורים
*הסכום המבוקש