יועץ משכנתא

במציאות של ימינו בישראל, רכישת דירה או כל נכס בעל שווי רב, מצריך הון עצמי להשקעה חד פעמית ראשונית שלרב, אינה מצויה בכיס האדם הממוצע. יתרה מכך, גיוס הון עצמי ראשוני לרכישת נכס או כל השקעה אחרת מצריך ידע רב שהשפעותיו על אורח החיים הוא כמעט טוטאלי.

לקיחת הלוואה תשפיע על חיינו במשך השנים הבאות ותכנון של מסלולי המשכנתא השונים עשוי להטות את הכף לכאן או לכאן. תכנון נכון, הכולל בחובו את כל הפרמטרים שיקבעו את יכולת החזרת ההלוואה יביא לחיים מנוהלים ברווחה כלכלית ואילו תכנון לוקה בחסר או כזה המתבסס על ידע מועט עלול להמיט על הלווה חיים בדחק כלכלי רב. ואולם, ההשוואה בין תנאי מסלולי המשכנתאות השונים כמעט בלתי ניתנת לביצוע, מאחר וחיזוי העתיד, הגם שמתבסס על נתונים ריאליים ככל שיהיו, טומן בחובו סיכון מתמיד של גורמים לא צפויים.

יתרה מכך, תחום המשכנתאות מתבסס על ידע פיננסי רב וכולל מושגים רבים שאינם מוכרים לאדם הממוצע. לקשיים אלו מתווספות ההצעות השיווקיות המוצעות חדשות לבקרים על ידי הבנקים השונים, הנדמות על פניו כניתנות לביצוע בהינף יד או למעשה בשיחת טלפון אחת, ולמעשה טומנות בחובן פרטים רבים הנעלמים מעיני הלווים, כאשר כל בנק המעוניין בכספו של הלקוח מונע למעשה ממניעים אישיים. לפיכך, נוצר הצורך בייעוץ מהימן ונטול פניות שיסייע ללווים לבחון את האפשרויות השונות ולקבל את ההחלטה המתאימה ביותר.

למעשה, תחום ייעוץ משכנתאות הגיע לארצנו לפני כעשור ועונה על צורך מהותי. שכן בניגוד לגופים הכלכליים השונים, תפקידו של יועץ משכנתא מיועד להיטיב עם לקוחותיו, בלא השפעת גורמים כלכליים אחרים. ההבנה שמביא עימו יועץ משכנתא תהליך הינה חיונית לצורך בירור הצרכים הרלוונטיים ללווים, שקלול הנתונים השונים הספציפיים ללווה זה או אחר בלבד, וקבלת החלטה סופית המבוססת על הידע הרב שיש ליועץ המשכנתאות.

יתרונו הגדול של יועץ משכנתא

חשוב להיוועץ עם יועץ משכנתא  אובייקטיבי המתמצא בתחום המשכנתאות, כדי לתכנן את ההלוואה בהתאם לצרכי הלווים ולא גוף אחר המעורב בעסקה. בהיותו בלתי תלוי, יוצר יועץ משכנתא אופציות רבות שבניגוד לאזרח מן השורה, טומנות בחובן כוח המשתווה לבנקים, בזכות הידע והניסיון שהוא מביא עימו. תפקידו של יועץ משכנתא כולל קבלת הצעות מהבנקים השונים ובחינתן לאור הידע המצוי עימו, כשלמעשה העבודה הקשה והחשובה ביותר מתבצעת על ידו, כשהיא מאפשרת ללווים לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים.

מידע חשוב על בחירת יועץ משכנתא

לדאבוננו הרב, תחומו של יועץ משכנתא  טרם הושרש באופן אובייקטיבי בארצנו, כך שרב ההצעות הניתנות ללווים, כוללות בחובן ניתוח שטחי של מסלולי המשכנתאות השונים ויועצי המשכנתא אינם אלא שלוחה של הבנק, המבקשים, כמובן, את טובת הבנק ראשית. מסיבה זו ואחרות, מעדיפים רבים שלא להסתייע בשירותיו של יועץ משכנתא, ולמעשה גוזרים על עצמם בכך טעויות של עשרות או מאות אלפי שקלים.

יעוץ המשכנתאות יכלול בחישובו בחינה מעמיקה של הריבית, בין אם היא צמודה או קבועה, שקלית לא צמודה קבועה או משתנה, הזדמנויות משכנתאיות רלוונטיות ללווה וניצול של כל פרט מידע העשוי להפחית את גובה ההחזר החודשי. ככל שהידע והניסיון של יועץ משכנתאות רחבים יותר ומתפרשים על פני תחומים רבים יותר, ככל שהיכרותו את תנאי השוק מעמיקה יותר, כך יוכל יועץ המשכנתאות להנפיק תוצאה טובה יותר עבור לקוחותיו.

לקבלת הצעת משכנתא מתאימה
אנחנו נדאג שפרטייך יעברו בצורה חסויה אל נציג מקצועי, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*איזור מגורים
*הסכום המבוקש