מחשבון פנסיה

מחשבון פנסיה הוא כלי עזר שנועד לעזור לנו לחשב ולתכנן כמה כסף עלינו להפקיד ולהפריש כדי ליהנות מרמת החיים בה אנו מעוניינים לאחר הפרישה. מחשבון פנסיה יעזור לתכנן את הפנסיה העתידית ולקבל מושג כללי בנושא חשוב זה. רבים מהישראלים אינם יודעים כמה כסף הם יקבלו כקצבה חודשית לאחר הפרישה מהעבודה או במקרה של פנסיה מוקדמת. חשוב לדאוג לנושא הפנסיה ולכן יש להתייעץ עם יועץ פנסיוני מקצועי שיוכל לעזור ולהתאים באופן אישי את מסלול ההשקעה והחיסכון לפנסיה. המחשבון הוא כלי עזר הלוקח בחשבון מספר פרמטרים חשובים אך אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. 

לתכנן את העתיד

אחד הנושאים החשובים ביותר לכל אדם בישראל הוא תכנון העתיד ודאגה מראש לנושא הפרישה לפנסיה. באמצעות תכנון מוקדם ניתן להגיע לגיל הפרישה עם ביטחון כלכלי וכך להמשיך לחיות ברמת חיים נאותה ובהתאם לצורך ולרצון האישי. חשוב להתחיל לחסוך לפנסיה כבר בגיל צעיר וכך ניתן בבוא העת לקבל קצבה חודשית גדולה יותר ולשמור על רווחה כלכלית ורמת חיים טובה בפנסיה. כדי לתכנן את הפנסיה ניתן להיעזר במחשבון פנסיה ורוב החברות הפועלות בנושא מציעות באתרים מחשבון פנסיה לשימוש העמיתים והציבור.

יועץ פנסיוני

מחשבון פנסיה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי. מומלץ לפנות ליועץ פנסיוני אשר מכיר את השוק ושולט בכל הפתרונות והמכשירים הפיננסיים שנועדו להבטחת הפנסיה. מחשבון פנסיוני לוקח בחשבון מספר פרמטרים עיקריים אך אינו יכול להחליף יועץ פנסיוני שתפקידו לבדוק את שווי הנכסים של הלקוח, להבין את צרכיו וכך לייעץ לו ולהתאים לו תוכנית פנסיונית שתתאים לצרכיו ותעניק לו את הקצבה לה הוא זקוק ושואף. תכנון מקצועי באמצעות יועץ פנסיוני לוקח פרמטרים רבים ויעזור לכל אדם להגיע לגיל הפרישה עם פנסיה שתבטיח רמת חיים לה מורגלים ורווחה כלכלית. באמצעות המחשבון מקבלים מושג כללי וניתן לבדוק בין החברות השונות את המסלולים הפנסיוניים השונים של קופות גמל וקרנות פנסיה אך יועץ פנסיוני יעניק מושג רחב ועמוק יותר ויוכל להמליץ על מסלולים כדאיים.
כיצד פועל המחשבון

מחשבון פנסיה מבקש מהגולש להקליד פרטים אישיים כמו תאריך לידה, מין, מצב משפחתי (רווק, אלמן, נשוי עם ילדים וכד'), ולבחור בסוג העמית- עצמאי או שכיר. יש להוסיף נתונים כמו גיל הפרישה הרצוי- מגיל 60 ומעלה. לאחר מילוי הטופס בפרטים האישיים ניתן לבחור בין תוכניות החיסכון השונות ובכל תוכנית לגוון בין המסלולים המוצעים. מסלולים אלה משתנים ברמת התשואה אותה הם משיגים ופועלים ברמת סיכון שונה. חשוב לבחור במשך זמן הבטחת ההכנסה (מקדם הכנסה) כשלרוב ניתן לבחור בין 60/ 120/ 180/ 240 חודשים. יש לבחור ולהגדיר מהו יעד הפנסיה בו מעוניינים או להקליד את ההכנסה המבוטחת או ההפקדה החודשית המבוצעת בפועל ולהוסיף את חלוקת האחוזים בין העובד והמעסיק או במקרה של עצמאי אחוזי ההפרשה ממשכורתו ולאחר מכן ניתן לקבל תוצאות חישוב המורות על קצבת הזיקנה המשוערת, יתרת הזכאות וערכי הפדיון.

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y