מנורה פנסיה

יש מספר קרנות פנסיה בישראל שמוכרות כמעט לכולנו. אפשר לראות כיצד בעולם הזה של חברות המתמחות בשיווק מוצרים פנסיוניים אפשר למצוא מיזוגים שונים או רכישות של קרן פנסיה על ידי גוף פיננסי מסוים. כך קורה שמי שהיה חבר בעבר בקרן פנסיה מסוימת מוצא את עצמו עכשיו כעמית בפנסיה שהועברה לחברה אחרת. חשוב לציין שאין הדבר אומר שאמור לקרות משהו רע לחוסך באפיק פנסיוני אלא רק שעליו להיות ערני ולראות האם יהיו שינויים מסוימים ברמת ניהול הפנסיה וכד'. כיום יכולים רבים מאלו שהיו עמיתי קרן הפנסיה מבטחים לראות כיצד השם מנורה מבטחים הוא מוצר הפנסיה של מנורה פנסיה והוא זה שמאגד תחתיו את החיסכון הפנסיוני שלהם. כך הם עמיתים בקרן גדולה שמנוהלת על ידי חברת מגדל המוכרת.

קבלת כספי הפנסיה בהתאם למצבים שונים

 

לכל קרן פנסיה יש את התנאים שמודגשים בה. אך אפשר לראות כיצד לרוב מדובר בתנאים בסיסיים שנוגעים לגבי הפרשות ולגבי יכולתו של העמית לפדות את כספי החיסכון שחסך במשך השנים. כמובן שהחוק הישראלי בנושא פנסיה הוא זה שמחייב את הקרנות השונות ואת מנהליהן לעבוד בשקיפות ולשרת את הלקוח בהתאם לתקנות ולמסגרות שנקבעו על ידי המדינה. כך אפשר לראות כיצד גם לגבי מנורה פנסיה יכול העמית ליהנות מפנסיה לכל החיים ברגע שהוא עומד באחד משלושת המצבים הבאים: ישנה פנסיית פרישה שאפשר לפדות אותה מגיל 60 ולכל החיים, יש את פנסיית הנכות (הקשורה כמובן גם לאובדן כושר עבודה) שיכולה להתייחס לנכות מלאה, זמנית, חלקית או תמידית, ויש את פנסיית השארים שמיועדת למי שהנפטר השאיר אחריו.

 

הבחירות שיכול לעשות העמית

 

כל אחד ישמח לראות כיצד קרן הפנסיה שלו מאפשרת לו בחירה באפשרויות שונות. אחרי הכול אפשר לראות כיצד חיסכון פנסיוני הוא אולי לא הדבר הכי גמיש בעולם אך התחרות והרפורמה מאפשרים לכל חוסך לראות כיצד הוא יכול לנתב את מהלכיו בצורה אישית וייעודית יותר. במסגרת מנורה פנסיה יכול העמית ליהנות מאפשרויות בחירה שונות שישפיעו רבות על ההפרשות הכספיות שלו ועל הכסף שיקבל בסוף התקופה. עמיתי קרן זו יכולים לבחור מבין מספר מסלולי פרישה כשהם מציגים מצב משפחתי מסוים או צרכים אישיים של כל פורש. גם מסלולי הפרישה מקרן פנסיה מוכרת זו הם כאלו שבהם יש התייחסות להבטחת הפנסיה לתקופות מסוימות תוך הבטחה רצינית לתשלום הפנסיה למוטביו של הפורש או ליורשיו. 

מה לגבי פנסיית נכות

 

אחת מהנקודות החשובות ביותר עבור לא מעט עובדים בישראל היא זו שקשורה לאפשרות להיקלע למצב של אובדן כושר עבודה. מסיבה זו אפשר לראות כיצד אלו שמתעניינים בקרן כמו מנורה פנסיה בודקים גם מה לגבי הכיסוי במקרה של נכות. כאמור חברת מנורה משווקת גם פנסיית נכות שבה יכול העמית לראות כיצד הוא מקבל קצבה צמודה למדד אם הוחלט שהוא עומד בתנאים שנקבעו לגבי אובדן כושר עבודה. פנסיה איכותית זו יכולה לחזק מאוד גם את מי שהפך לנכה בגלל תאונת דרכים (גם אם היא לא קשורה לעבודה) ופעולות איבה. חשוב לדעת שפנסיה זו תשולם ללא כל קיזוז מול גורמים אחרים. אין ספק שעבור לא מעט אנשים המחשבה קדימה מדגישה להם עד כמה חשוב להתייחס לאופציה זו בכובד ראש. 

דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y