הפרשה לפנסיה

בתחילת שנת 2008 נכנס לתוקפו חוק פנסיית חובה שדאג להסדיר את נושא הפנסיה לכמיליון עובדים בישראל. עובדים שעד  אז לא דאגו להסדר פנסיוני עם המעביד מצאו עצמם לפתע מפרישים כספים לטובת הפנסיה וכך דאגה המדינה לעתיד אזרחים רבים. חשוב לדאוג להסדר פנסיוני מתוך חשיבה על העתיד ועל מנת להגיע לגיל הפרישה, גם אם הוא נראה עדיין רחוק, עם רשת ביטחון כלכלית וכך לחיות ברווחה פיננסית במהלך שנות הפנסיה ההולכות ומתארכות בעקבות תוחלת החיים העולה בישראל. 

לפי חוק הפנסיה החדש יועלו אחוזי ההפרשה של המעסיק והעובד מדי שנה ובשנת 2013 יעמדו סך ההפרשות לפנסיה על 15% בחלוקה של שליש ע"י העובד ושני שלשי (10%) ע"י המעסיק כאשר בשנת 2014 שיעור ההפרשה יעמוד על 17.5%.

 

חשיבות הפרשה לפנסיה
 

הפרשה לפנסיה תבטיח את זכויותיכם לקבל קצבת זיקנה, כלומר, גמלה חודשית המשולמת לגמלאים הזכאים לקבל אותה בעקבות פרישה מהעבודה בגיל 67 לגברים ולנשים בגיל 64, פרישה מהעבודה בשל מצב בריאותי לקוי, נכות ועוד. מטרת ההפרשה לפנסיה היא להבטיח את תשלומי הפנסיה ולאפשר ביטחון ורווחה כלכלית לצורכי הקיום של העובד ושאריו. הפרשה לפנסיה חשובה לשכירים ולעצמאיים וחישוב קצבת הזיקנה יעשה בהתאם לגובה ההכנסות במהלך העבודה ולתקופה בה היה מבוטח ולפי פרמטרים נוספים. הפרשה לפנסיה דואגת לביטוח פנסיוני וכך שכירים ועצמאים יכולים לזכות בגמלה לכל חייהם בהגיעם לפרישה.
 
הפרשה לפנסיה שכיר/ עצמאי
 
הפרשה לפנסיה חשובה והכרחית עבור שכירים ועצמאים כאחד. ניתן לבחור בין אפיקי פנסיה שונים כגון" קרן פנסיה, קופת גמל משלמת קצבה, ביטוח מנהלים. בעקבות חוק הפנסיה החדש בו מוגדר כי זו אחריות העובד להחליט להיכן להפריש כספים חשוב כי כל עובד ייקח אחריות על נושא הפנסיה ויבצע השוואה בין קרנות הפנסיה, קופות הגמל וביטוחי המנהלים ויבחר לעצמו ביטוח פנסיוני המתאים לצרכיו ודרישותיו. יש להיערך כבר מגיל צעיר לפנסיה לכן אין לזלזל בנושא זה ורבים פונים לטובת יועץ פנסיוני שיוכל לעזור להם להבין את נושא הפנסיה ולהיערך לכך בתבונה. לנוכח תוחלת החיים העולה עובדים רבים התחילו להתעניין בנושא ההפרשות לפנסיה והנושא עלה לסדר היום הציבורי.

הממשלה חוקקה את חוק פנסיה חובה והסדירה את הנושא באמצעות קביעת תקרה להפרשה לפנסיה והחלת חוק מחייב על המעסיקים. כך דאגה המדינה לאזרחיה כי ייצאו לפנסיה בכבוד ועם ביטחון כלכלי. ההסדר הפנסיוני החדש משנת 2008  קובע כי תופרש קצבת פרישה לכל עובד הכוללת כיסויים למקרי נכות ומוות וכך ניתן לדאוג גם לשאירים.
 

תקרת הפקדה
 
משנת 2008 עולים אחוזי ההפרשה לפנסיה עד לסיום החלת החוק בשנת 2014 בו מדרגת ההפרשה לפנסיה תעמוד על 17.5% לפי חלוקה של שליש (העובד)- שני שליש (מעסיק). השכר בגינו מפרישים כספים לפנסיה הוא השכר לתשלום פיצויי פיטורין ועד לתקרה בגובה השכר הממוצע במשק. שכירים ועצמאים יכולים להפריש מעל התקרה אך כספים אלה אינם נהנים מהטבות המס כפי שנהוג בהפרשות כספים לאפיקי החיסכון הפנסיוניים.
 
דואג לפנסיה שלך?

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית של ביטוח פנסיוני ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y