ריבית על פיקדון

מסלולי ההפקדה של הכסף שונים זה מזה ברמת הסיכון, משך תקופת ההפקה והריבית על הפיקדון שהבנקים מוכנים לתת לחוסכים. לרוב, ככל שמידת הסיכון גבוהה יותר ופרק זמן ההפקדה גדול יותר, הריבית על הפיקדון גם היא גבוהה יותר. מאידך, אם מדובר בהשקעה קצרת טווח, עם סכומי כסף קטנים ומידת סיכון נמוכה, גם הריבית על הפיקדון תהייה נמוכה. 

 אנשים רבים מוצאים את עצמם עם כסף עודף בחשבון העובר ושב אשר הם לא יודעים ממש מה לעשות איתו. אופציה שאינה כדאית היא כמובן בזבוז הכסף. אולם למי שרוצה לחסוך את הכסף ולהשקיע אותו בצורה נבונה ויעילה, יכול לבחור בכל אחד משלל מסלולי ההפקדה השונים.

לנו כצרכנים ולקוחות של הבנקים יש אינטרס להרוויח את הריבית הגבוהה ביותר עבור הכסף אותו אנו משקיעים. לבנקים מבחינתם יש אינטרס אדיר בכך שנשקיע כסף במסלולי פיקדונות כאלה ואחרים, וזאת היות והם מרוויחים מכך סכומי עתק. הבנקים מעודדים את הלקוחות להשקיע את הכסף בפיקדונות ארוכי טווח, בתמורה לכך מעניקים ללקוח ריבית כלשהי שלרוב נעה בין אחוז לארבעה אחוזים, ואת הכסף הנמצא בפיקדון הם מנצלים למתן הלוואות ללקוחות אחרים בריביות גבוהות. בעצם הרווח של הבנק בסוג עסקה זו, הוא מהפרש הריבית, בין סכום הכסף הניתן בריבית על הפיקדון לבין הכסף שמשלם הלוואה עבור הריבית שקבע הבנק בתמורה למתן ההלוואה.

היות והאינטרס של הבנקים לגרום לנו להשקיע אך כספנו ולסגור אותו לתקופות ארוכות, הוא גדול, התחרות ביניהם על כספי הלקוחות גדולה גם היא. הבנקים מציעים ריבית על הפיקדון בתנאים שונים, ובגובה שונה ואנו כלקוחות צריכים לנצל את התחרות ולבצע סקר שוק בחיפוש אחר ריבית על הפיקדון הגבוהה ביותר מבין שלל הבנקים.

לשם כך, ניתן לפנות לאתרי האינטרנט השונים של הבנקים בישראל, ולברר את הריבית שהם מציעים על הפיקדונות, את תנאי הריבית על כל פרטיה. כמו כן ניתן לגשת לסניפי הבנק ולדבר עם אחד מנציגי הבנק שיענה על כל השאלות שמתעוררות בקשר לפיקדון עצמו ולריבית על הפיקדון. הנציגים יענו על השאלות בשמחה ויספקו את כל המידע הדרוש, וכמו כן באופן טבעי ינסו למשוך אתכם להשקעה כבר באותו הרגע אצל הבנק בו הם עובדים.

האופציה העדיפה ביותר היא, לשלב בין השניים. כלומר, ראשית להשיג את המידע באינטרנט ואז כאשר המידע כבר מצוי בידיכם ואתם יודעים איזה בנק מציע את הריבית על הפיקדון הטובה ביותר וגם בתנאים הטובים ביותר, תוכלו לגשת לנציגי הבנקים השונים ולהגיד להם את ממצאי הסקר שערכתם ולדרוש מהם להשוות את ההצעה שלהם להצעה הטובה ביותר ואף לשפר אותה.

תתפלאו כמה מוכנים נציגי הבנק השונים לעשות כדי למשוך אתכם להשקיע דווקא בבנק בו הם עובדים. האינטרס של הבנק בעניין ברור ולכן אנו כצרכנים צריכים להבין כי הכוח בידיים שלנו, ותמיד ניתן לנסות ולשפר את תנאי העסקה. שיפור התנאים יכול להתבטא ברביית על הפיקדון כמו כן באפשרות לתחנות יציאה רבות, או בכל אמצעי אחר שיהפוך את העסקה לנוחה יותר ומתאימה לצרכי הלקוח הספציפי.

 

לקבלת הצעת פיקדון
מלא את פרטיך וקבל הצעת פיקדון בנקאי ללא כל התחייבות מצידך
שם מלא
טלפון
דוא"ל
גובה הפיקדון בש"ח
תקופת הפיקדון