בנק פועלי אגודת ישראל

בנק פועלי אגודת ישראל, הבנק ה"דתי-חרדי" היחיד במדינה, הוקם בשנת 1977 על ידי איחודן של שתי קופות מלווה של פועלי אגודת ישראל מתל אביב ופועלי אגודת חיפה. הבנק היה בעבר בבעלות משותפת של הבנק הבילאומי שהחזיק 65% ממנו והסתדרות פועלי אגודת ישראל שהחזיקו 35% מהבנק.

בנק פועלי אגודת ישראל הוקם בעיקר כדי לשרת את הציבור הדתי לאומי ואת הציבור הלאומי, במהלך השנים גדל חלקו של הבנק הבינלאומי והגיע עד ל- 68.68% מהון המניות בבנק ומזכות ההצבעה. בשנת 2010 הבנק הבינלאומי רכש את כל המניות של בנק פועלי אגודת ישראל והבנק הפך לחברת בת בבעלותו המלאה של הבנק הבינלאומי, יושב ראש דירקטוריון בנק פועלי אגודת ישראל הוא הרב אברהם ורדיגר והמנהל הכללי הוא חנוך דון גולדפריינד.

 

בנק פועלי אגודת ישראל מחזיק 19 סניפים בארץ במקומות בהם יש ריכוז גבוה של אכלוסיה חרדית בערים בני ברק, ירושלים ובית שמש.

 

בנק פועלי אגודת ישראל דיווח לאחרונה באתר של הבנק הבינלאומי על גידול ברווח הנקי של הבנק לסכום של 16.8 מיליון שקל במחצית הראשונה של שנת 2010, זהו גידול של 18.5% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה, כאשר במחצית הראשונה של שנת 2010 חל גידול של 7% ברווח הנקי של הבנק והוא הגיע לסכום של 16.8 מיליון ₪.

 

ההכנסות התפעוליות והכנסות אחרות של בנק פועלי אגודת ישראל הגיעו ברבעון השני של שנת 2010 לסכום של 24.3 מיליון שקל, כפי שהיה בתקופה המקבילה בשנה שעברה. האשראי לציבור גדל ב- 5.3% והגיע לסכום של 1,728.7 מיליון ₪. פיקדונות הציבור אצל בנק פועלי אגודת ישראל הגיעו לסכום של 2,286.2 מיליון וזו ירידה של 6.2% לעומת סוף שנת 2009,ההון העצמי של הבנק גדל ב- 4.1% והגיע לסכום של 420.8 מיליון שקל.

 

בנק פועלי אגודת ישראל משתמש גם הוא במערכת המתקדמת מערכת זה"ב שנחשבת למערכת אמינה ויעילה להעברת כספים, המערכת אשר הושקה בשנת 2007 על ידי בנק ישראל מאפשרת העברת כספים בין בנקים בישראל בטווח זמן של לכל היותר שעתיים מרגע ביצוע הפעולה ואישורה, השימוש במערכת זה"ב אינו מוגבל בסכום מינימום או בסכום מקסימום.

 

מערכת זה"ב שפועלת גם אצל בנק פועלי אגודת ישראל פועלת רק באמצעות מספר זה"ב – IBAN, מסר זה הוא קוד המורכב מ- 23 תווים והוא מכיל את מספר הבנק, מספר הסניף, מספר החשבון של הלקוח, קוד המדינה וספרת ביקורת, באמצעות המספר אפשר לבצע עסקאות של יבוא ויצוא, העברת בעלות על נכס, עסקאות דחופות או עסקאות בעלות חשיבות גדולה, או עסקאות בסכומים גבוהים.

 

כדי לעשות העברה באמצעות מערכת זה"ב שנמצאת בשימוש גם אצל בנק פועלי אגודת ישראל, הלקוח צריך לשלוח פקס או לתת הוראה טלפונית לסניף בו מתנהל חשבון הלקוח, ישנה אפשרות גם לבצע העברה בנקאית על ידי ציון מספר הזה"ב של החשבון שאליו מתבצעת העברה וציון שמו באנגלית. שימוש במערכת זה"ב כרוך בעמלה המפורטת בתעריפון עמלות הבנק.

 

בנק פועלי אגודת ישראל ממשיך ללא הרף, לשדרג את השירות שהוא מעניק ללקוח, תוך התחשבות באופיו המיוחד ובצרכים הספציפיים של קהל לקוחותיו. הבנק מקפיד על מקצועיות גבוהה המבוססת על התשתית המתקדמת של הבנק הבינלאומי.

לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*ת.ז.
*טלפון
*דוא"ל
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה