בנקים למשכנתאות

בנקים למשכנתאות נותנים הלוואות ארוכות טווך לצורך קניית נכס, כאשר הבטוחה שלהם להחזר ההלוואה היא שעבוד הנכס לטובתם, בנקים למשכנתאות זקוקים לרשיון מהמדינה כדי לעסוק בתחום הלוואות משכנתא.

מקור ההכנסה העיקרי של בנקים למשכנתאות היא מהריביות שהם גובים על החזר ההלוואה, מכיוון שמדובר בהלוואות לטווחים ארוכים מאוד של עד 30 שנה, הריבית החודשית שהבנקים גובים היא מקור ההכנסה העיקרי שלהם, בנוסף לריבית זו בנקים למשכנתאות מרוויחים בגין העמלות השונות שהם גובים כגון: עמלת פתיחת תיק משכנתא, עמלת פירעון מוקדם, עמלת היוון וכדומה.

 

כאשר אנשים מעונינים לקחת משכנתא לצורך מימון קניית דירה, הם בדרך כלל נוהגים לעשות סקר שוק בין בנקים למשכנתאות, כאשר כל בנק למשכנתאות מציע מסלול מעט שונה מבנק למשכנתאות אחר מתוך מטרה לגרום ללקוח לקחת את המשכנתא אצלו ולא אצל מתחרהו. מהתחרותיות הגדולה בין הבנקים מרוויחים הלקוחות, אשר יכולים לקבל תנאי משכנתא משופרים והטבות שהן ייחודיות לאותו בנק למשכנתאות. הבעיה העיקרית בנוגע לסקר שוק של בנקים למשכנתאות היא המגוון הגדול של מסלולי המשכנתא אשר בנקים למשכנתאות מציעים, מגוון זה מקשה בדרך כלל על בירור מדויק והבנה של השורה התחתונה בהסכם המשכנתא שהיא – מה הוא בדיוק הסכום הסופי שהלווה יצטרך להחזיר בכול חודש בתקופה הארוכה של הלוואת המשכנתא.

 

בהתבוננות באתרים של בנקים למשכנתאות ניתן להבחין בארבעה מסלולים עיקריים להחזר תשלומי המשכנתא: מסלול משכנתא בריבית פריים, מסלול משכנתא צמודה למדד מחירים לצרכן בריבית קבועה, מסלול משכנתא בריבית משתנה על פי הסכם בין הלקוח לבין בנקים למשכנתאות, מסלול משכנתא צמודה למטבע חוץ כגון האירו או מטבע הדולר.

 

מרביתם של בנקים למשכנתאות מציעים אפשרות לקחת משכנתא המשלבת מספר מסלולים, אפשרות זו היא טובה לאנשים שמבינים קצת יותר בכלכלה ויודעים כיצד ניתן לפזר את הסיכונים שלהם ולהגביר את הסיכויים לירידה בריבית, אשר תעזור להקטנת החזר התשלומים החודשי.

 

בכל הסניפים של בנקים למשכנתאות נמצאים יועצי משכנתאות אשר תפקידם הוא אחד ויחיד לעזור למבקשי המשכנתא למצוא את המסלול הנכון ביותר בעבורם, יועצי המשכנתאות של בנקים למשכנתאות מקבלים מהלקוח מידע מדויק לגביי היכולות הכלכליות שלו בהווה ובעתיד וביחד עמו הם בוחרים את מסלול המשכנתא אשר יאפשר לו להחזיר את התשלומים החודשיים בצורה עקבית מבלי להכביד יותר מדי על התקציב המשפחתי.

 

בנקים למשכנתאות מציעים מסלולי הלוואות מיוחדים והטבות ללוקחי משכנתא אשר יעזרו להם במימון קניית הדירה כגון: הלוואת בלון או בשמה האחר הלוואת גרייס, בהלוואה זו ניתן לשלם בשנתיים הראשונות, או יותר מכך, רק את הריבית על החזר התשלומים ואילו רק לאחר שנתיים, או יותר בהתאם להסכם בין הלווה לבין הנציגים של בנקים למשכנתאות, הלווה מתחיל להחזיר את סכום הקרן שהצטבר פלוס הריבית, משכנתא זו מתאימה במיוחד לאנשים אשר נמצאים בתהליך של בניית הבית והם עדיין לא עברו להתגורר בו, או לאנשים שאינם מסוגלים לשאת בתקופה הראשונה בהוצאות הגדולות של רכישת הדירה.

 

אופציה נוספת אשר בנקים למשכנתאות מציעים ללקוחותיהם היא האופציה של מחזור משכנתא, באופציה זו הלקוח יכול לסגור את המשכנתא שהוא לקח בבנק משכנתאות מסוים ולפתוח משכנתא חדשה בתנאים טובים יותר בבנק למשכנתאות אחר או באותו בנק, כאשר מחזור המשכנתא כרוך בדרך כלל גם בהערכה מחודשת של שמאי מקרקעין.

 

רוב האתרים של בנקים למשכנתאות מסבירים במדויק ללקוח את כל ההליכים הכרוכים בלקיחת משכנתא החל משלב הגשת הבקשה לאישור עקרוני ללקיחת המשכנתא ועד לשלב הסופי של קבלת הכסף והעברת הדירה החדשה על שם הרוכשים.

לקבלת הצעת משכנתא מתאימה
אנחנו נדאג שפרטייך יעברו בצורה חסויה אל נציג מקצועי, אשר ייתן לך שיחת ייעוץ ויענה על שאלותייך בחינם!
*שם מלא
*טלפון
*דוא"ל
*איזור מגורים
*הסכום המבוקש