ליסינג

ליסינג הינו שם כולל הכולל למעשה שני סוגי שירות נפרדים:

  • ליסינג תפעולי – שירות אשר מטרתו ניהול ציי רכב של חברות מסחריות
  • ליסינג פרטי או ליסינג מימוני – שירות מימון כלי רכב חדשים עבור אנשים פרטיים או חברות מסחריות

 

ליסינג – ליסינג תפעולי

חברות רבות פונות בימים אלו לקבלת חבילת שירותים בתחומים שונים במסגרת מיקור חוץ. מיקור חוץ מוריד את עלויות הפעלת השירותים על ידי הטלת האחריות על גוף חיצוני אשר הינו בעל ניסיון ומיומנות בתחום הספציפי בו נדרש השירות. מלבד שירותי ליסינג תפעולי וניהול ציי רכב, קיימים תחומים רבים ושונים בהם מפעילות היום חברות שירותי מיקור חוץ – החל בשירותי IT לחברות היי טק ואחרות, שירותי מיקור חוץ בבדיקות תוכנה, שירותי מיקור חוץ במתן שירותי מוקד, ועוד.

ניהול ציי רכב, השירות הניתן במסגרת ליסינג תפעולי, הינו תחום הדורש התמחות ספציפית בפני עצמה. ניהול משא ומתן מול יבואניות כלי הרכב, ניהול משא ומתן כנגד ספקי השירות השונים כמוסכי הסדר, חברות המעניקות שירותי גרירה ושירות דרכים, חברות האחראיות על התקנת אמצעי מיגון ושמע בכלי הרכב, חברות הביטוח ועוד. בנוסף, נדרשות מיומנויות תיפעול עבור ציי הרכב על מנת לוודא כי כלי הרכב עוברים טיפולים בזמן, עוברים טסטים ומחדשים את ישיון הרכב בזמן, מחזיקים בביטוח תקף אשר עונה על צרכי החברה והעובדים וכדומה.

כאשר חברה פונה לחברת ליסינג לקבלת שירותי ליסינג תפעולי היא מסירה מעצמה את הצורך בהחזקת אנשים ייעודיים אשר יתמכו בנושא זה ובאפשרותה להפנות משאבים אלו אשר התפנו לטובת פעילויות אשר נמצאות בליבה העיסקית של החברה. בנוסף, קיים גורם יחיד אשר הוא המענה לכל צרכי הרכב של החברה והעובדים בה. מלבד הורדת העלויות, כיוון וכלי הרכב אינם בבעלות החברה אלא בבעלות חברת הליסינג, ניהול הכספים הכרוך בצי הרכב הופך לקל יותר.

ניתן לקבל שירותי ליסינג תפעולי ברמות שונות הכוללות שירותים שונים: החל בליסינג בסיסי המכסה בעיקר מימון כלי רכב אך אינו מכסה ניהול של ממש של ציי הרכב, וכלה בליסינג תפעולי מלא הכולל את כל הרבדים הכרוכים בטיפול בכלי הרכב.

ליסינג – ליסינג פרטי

ליסינג פרטי הינו שירות מסוג שונה במעט המיועד עבור אנשים פרטיים וחברות קטנות אשר אינן בעלות ציי רכב הדורש ניהול. שירות זה בא לעזור במימון רכישת כלי רכב חדשים.  חברות הליסינג למעשה מעניקות הלוואה לצורך רכישת כלי הרכב. ההלוואה ניתנת בתנאים נוחים וניתנת להחזר חודשי לאחר תשלום מקדמה אשר מבוטאת כאחוז משוויו הראשוני של הרכב.

חוזה ליסינג פרטי נחתם למספר שנים כאשר בסיומן רשאי הלווה לרכוש את הרכב מידי חברת הליסינג במחיר נמוך במיוחד או לחילופין לעבור לעסקת ליסינג פרטי נוספת אשר בה מכירתו של כלי הרכב מהווה מקדמה על תשלום כלי הרכב החדש הבא.

יתרונו של שירות הליסינג הפרטי הוא בכך כי לא נדרש סכום כסף גדול מאד ראשוני על מנת לרכוש כלי רכב חדש אלא ניתן להסתפק בסכום קטן בהרבה ותשלום חודשי. מחיר לקיחת ההלוואה מחברת הליסינג הינו על פי רב נמוך במיוחד כיוון והרכב נרכש על ידי חברות הליסינג מיבואנית הרכב אשר מוכרת לחברות הליסינג את כלי הרכב במחירים הנמוכים בהרבה מאלו המוצעים לציבור ברחב ברכישות של כלי רכב בודדים.

לקבלת הצעת ליסינג

מלא את הפרטים הבאים וקבל הצעה ליסינג אטרקטיבית ללא כל התחייבות מצדך

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y