מימון לרכב

רכישת רכב בישראל הנה משימה לא פשוטה מבחינה כלכלית. הסיבות לכך מגוונות ודי לציין את שיעורי המס הגבוהים הנגבים על ידי המדינה ואת נתח הרווחים של היבואנים השונים אשר הנו גבוה במיוחד. מרבית האנשים אינם מסוגלים לרכוש רכב ללא מימון לרכב או הלוואה לרכב, ולפיכך תחום מימון לרכב הוא תחום עשיר ומגוון.

הלוואות לרכב נחלקות לשני סוגים עיקריים הלוואות לרכב חדש, הלוואת לרכב יד שנייה. נתחיל מהלוואות לרכב חדש. כאמור, מרבית האנשים אינם יכולים להמציא מימון לרכב באופן מלא מהונם האישי לרכישת רכב חלומותיהם (החדש) במעמד הרכישה ולפיכך משלמים סכום מסויים במזומן ואילו יתרת התשלום נעשית על ידי גורם מממן כלשהו כנגד התחייבות של הרוכש להחזר כספי לגורם המממן והעמדת בטוחות מתאימות.

מרבית היבואנים מציעים ללקוחות מסלולי מימון לרכב נוחים במטרה להקל על ביצוע הרכישה של רכב חדש. מסלולי מימון לרכב כוללים בדרך כלל תשלום של מקדמה על הרכב החדש, והעמדת הלוואה לרכב על יתרת הסכום. ההלוואה עצמה מוענקת על ידי הבנק או חברת מימון לרכב והיבואן עושה כמיטב יכולתו להציע לתנאי ריבית אטרקטיביים.

מימון לרכב על ידי חברות הליסינג

ירידה בביקוש לכלי רכב בליסינג גרם לחברות הליסינג לפנות לשוק הפרטי. מסלול מימון לרכב זה זה כולל שלושה שלבים. בשלב ראשון הלקוח משלם מקדמה בגובה הנעף ע"פ רוב, בין 25-45% מערכו של הרכב ומתחייב להמשך תשלום ערך הרכב ב 30-36 תשלומים חודשיים. בתום התקופה משלם הרוכש את היתרה ומשלים את העסקה, או משדרג לרכב חדש. חברות ליסינג מציגות טבלאות חישוב רבות שמוכיחות לכאורה שמסלול זה הינו זול יותר ממסלולי הלוואות לרכב המוצעות על ידי הבנקים. לעיתים אכן מדובר בהצעה אטרקטיבית יותר מזו המוצעת ע"י הבנקים ולעיתים לא ולפיכך יש לבחון כל הצעה לגופה. ייתכן מאוד כי ביצוע עסקת רכישת רכב מחברת ליסינג יותיר אתכם עם רכב יד שניה מליסינג, דבר הגורם לירידת ערך אוטומאטית של כ 10% וזאת בניגוד לרכישה באמצעות הלוואה לרכב הניתנת לאדם פרטי.

הלוואות לרכב – הצעות נוספות:

ישנם מוסדות המעניקים הלוואות לרכב, לרבות הלוואות לרכב יד שנייה. המוסד המוכר יותר הוא הבנק. היתרון בקבלת הלוואות לרכב ישירות מהבנק הוא האפשרות לקבל באמצעות מימון לרכב חלק גבוה יחסית מסכום הרכישה. משמעות הדבר היא שלא תצטרכו להעמיד הון עצמי. על פי רוב ידרוש הבנק כי תעמידו בטוחות כנגד ההלוואה, במרבית המקרים מדובר ברכב עצמו.

חברות מימון לרכב

חברות מימון לרכב מציעות מימון לרכב בגובה של עד 100 אחוזים, אך בדרך כלל גובות ריביות גבוהות יותר מאשר הבנקים. בנוסף לכך, יש לבדוק מה העלויות עבור הקמת ההלוואה, ומה הביטחונות שחברת המימון דורשת.

בבואך לרכוש רכב חדש או משומש, כדאי שתבדוק ותערוך השווואה בין הגופים השונים המציעים מימון לרכב או הלוואה לרכב, בין אם זה הבנק, חברת הביטוח או חברת הליסינג. לחלק מהגופים ישנם אף מחשבונים להשוואת אופציות מימון לרכב. 

לסיכום ניתן לומר כי שוק הרכב נהנה מעודף היצע וגורמים רבים ובראשן חברות הליסינג מציעות אפשרויות מימון לרכב אטרקטיביות. קיימות בשוק שלל אופציות מימון לרכב והבחירה באופציה המתאימה לך מחייבת בדיקת הצרכים והיכולות שלך, רוכש הרכב.  

לקבלת הלוואה
מלא את פרטיך וקבל הצעת הלוואה בהקדם, ללא כל התחיבות מצדך
*שם מלא
*טלפון
*סוג ההלוואה

*גובה ההלוואה
*גיל
*כרטיס אשראי
*בעל חשבון בנק
*הגבלים ואכ"מ
*עובד