סוכני ביטוח

סוכני ביטוח הם מומחים לתחום הביטוח שהוסמכו על ידי חברות הביטוח למכור מוצרי ביטוח לצרכן הפרטי והעסקי. כמומחים לתחום הביטוח מהווים סוכני ביטוח נציגים של הלקוח מול חברות הביטוח. בתחום הביטוח ישנם שני בעלי מקצוע המורשים להעניק שירות והם סוכני ביטוח ויועצי ביטוח. ההבדל ביניהם הוא, שיועצי ביטוח אינם מורשים למכור מוצרי ביטוח והם מוסמכים להעניק ייעוץ ביטוחי בלבד לחברות ביטוח, סוכנויות ביטוח, עסקים וצרכנים פרטיים בעלי צרכים ביטוחיים מורכבים במיוחד.

לעומתם, סוכני ביטוח מוסמכים למכור לצרכנים במגזר הפרטי והעסקי מוצרי ביטוח שונים. לכן, בעת בחירת סוכן ביטוח יש לקבל ממנו הצהרה בכתב המעידה כי הוא סוכן ביטוח מורשה לשיווק ולא לייעוץ.

בזירת הביטוח בישראל פועלות 13 חברות ביטוח גדולות המציעות פוליסות ביטוח במגוון תחומים: ביטוח אלמנטארי (דירה, רכב), ביטוח חיים, ביטוח פנסיוני (קרו השתלמות, קופת גמל, קרן פנסיה,) ביטוח נסיעות לחו"ל, ביטוח בריאות משלים, ביטוח סיעודי, ביטוח תאונות אישיות ועוד. חברות הביטוח מעניקות ללקוחותיהן שירות ישיר באמצעות מוקדי שירות או באמצעות סוכנויות ביטוח או סוכני ביטוח. כדי להגיע בקלות אל הצרכן הסופי עובדות חברות הביטוח עם סוכנויות ביטוח, המהוות זרוע שיווקית של חברות הביטוח, ומשמשות מתווכות בין הצרכן הסופי לחברות הביטוח.

סוכנויות ביטוח אינן חברות ביטוח ותפקידן הוא להתאים את פוליסת הביטוח, שמציעה חברת הביטוח, לצרכים האישיים של הלקוח הסופי. במקרים מסוימים מסמיכה חברת הביטוח את סוכנות הביטוח כבעלת זכות חיתום ובכך מאפשרת לה להנפיק ללקוח פוליסה באופן עצמאי, הליך החוסך את עלויות פערי התיווך. בשוק הביטוח הישראלי פועלות כ- 1000 סוכנויות ביטוח בגדלים שונים. חלק ממגוון סוכנויות ביטוח מעסיקות מאוד עובדים כולל צוות סוכני ביטוח, וחלקן כוללות סוכן ביטוח יחיד ומזכירה. סוכנויות ביטוח אינן מייצגות את כל חברות הביטוח אלא כל אחת מהן מייצגת חברת ביטוח אחת או כמה חברות בלבד. חברות הביטוח היחידות שעובדות ישירות עם לקוחותיהן, ללא תיווכם של סוכני ביטוח או סוכנויות ביטוח, הן חברות הביטוח הישיר.

 

העבודה עם סוכני ביטוח אישיים, מגלמת בתוכה יתרונות רבים. אחד הבולטים שבהם הוא היחס האישי שמעניקים סוכני ביטוח ללקוח. סוכני ביטוח מכירים אישית את לקוחותיהם ובכל פנייה הם מצויים בפרטי הביטוח. בחברות הביטוח, לעומת זאת, הלקוח מופנה בכל פעם לנציג שירות אחר, שלא תמיד מעודכן בפרטי וצורכי המקרה. יתרון נוסף הוא זמינותם של סוכני ביטוח ללקוחותיהם, גם בשעות הערב, כאשר מוקדי שירות הלקוחות של חברות הביטוח סגורים. בנוסף לכך, ההתנהלות הישירה מול סוכני הביטוח מאפשרת, במרבית המקרים, לחסוך זמן יקר וטרחה רבה הכרוכה בפניה לחברות הביטוח. יתרון זה מהווה ערך מוסף במיוחד כאשר מדובר בתביעה. כמו כן, סוכני ביטוח ממנפים את הקשרים האישיים שיש להם עם חברות הביטוח, ואת הידע המקצועי שלהם כדי להשיג עבור לקוחותיהם את התוצאות המרביות.

 

כדי לבחור סוכן ביטוח מורשה ומנוסה, שישרת אתכם נאמנה קבלו המלצות מחברים, בדקו עם אילו חברות ביטוח הוא עובד, כמה שנים הוא עובד איתן, ושאלו את עצמכם אם הסבריו היו ברורים לכם ואופי ההתנהלות מולכם הוא אישי, אדיב ומקצועי.

לקבלת הצעת ביטוח

מלא את הפרטים הבאים וקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח ללא כל התחייבות מצדך

מלא את הפרטים הבאים ותקבל הצעה אטרקטיבית לביטוח ללא כל התחייבות מצדך

כן לא 

אני מאשר/ת קבלת דוא"ל בנושא חדשות, עדכונים, מבצעים ופרסומות מאתר קרדיט ישראל

 y